Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Misliš na CarlinKit 4.0?

A ništa, ulazi u uži izbor, hvala na informaciji. :)

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, mbubnjaric said:

Misliš na CarlinKit 4.0?

A ništa, ulazi u uži izbor, hvala na informaciji. :)

Ne, 3.0, pošto je podržavao CarPlay, i bio jednostavniji i jeftiniji :)

Link to comment
Share on other sites

On 20. 09. 2023. at 15:01, mbubnjaric said:

Ekipo, ajmo neke prijedloge za dobar wifi adapter za android auto... Jel vrijede ovi s aliexpresa šta?

https://a.aliexpress.com/_mNFPddY

Ja sam ovaj uzeo. Pod color izaberes Android auto.

U ponedjeljak bolje isprobao na Yarisu. Nekih 2h bez prestanka waze i Spotify.

Danas 5-6 puta izlazio i ulazio u auto i svaki put se spoji bez problema i radi ok.

Jedini nedostatak mobitel sa kablom se 15tak sekundi ranije spoji. Treba samom uređaju 15tak sekundi da se boota.

Link to comment
Share on other sites

Hvala drugovi! Još jedno pitanje... Jel vam ova kombinacija značajnije troši bateriju mobitela kad se koristii (a i kad se ne koristi android auto, u standbyu) ?

Link to comment
Share on other sites

Trosi vise. Sada koliko ne mogu reci. Meni je baterija lagano na odumiranju nakon cca 3 godine mucenja mobitela. Zato sam i nazad vozio sa kablom ne wifi...

E sada kuci sam vozio sa kablom bas zbog toga. Ali udji, izadji, udji izadji mi je puno bolje.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mbubnjaric said:

Hvala drugovi! Još jedno pitanje... Jel vam ova kombinacija značajnije troši bateriju mobitela kad se koristii (a i kad se ne koristi android auto, u standbyu) ?

Troši, ali nije strašno. Plus računaj da će ti više trošiti nešto tipa Spotify ako cijelo vrijeme radi, nego google maps. Radi usporedbe, puno manje mi troši navigacija kroz CarPlay, nego isti taj mobitel na držaču za mob i da mu je ekran upaljen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pitanje...

Jel mogu voziti Megane Grandcoupe sa otvorenim gepekom? Planiram prevoziti jedan bicikl cca 5 km.

Hoce li biti problema sa vratima gepeka zbog vibracija i sl.? 

20230916_121303.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nece biti problema jer su relativno lagana.

Na neravninama ce se otvarati i zatvarati. Zato na bic stavi karton i krpu i vrata spajderom (elastična poveznica) prtvori da dobro budu stisnuta na bic.

Link to comment
Share on other sites

Da, ali na vratima gepeka s unutarnje strane nemam nikakvu kuku ili nesto za sto mogu zakaciti traku...

Link to comment
Share on other sites

Točno kako kolega kaže, ručno zatvori bravicu vrata prtljažnika pa kroz rupu provuci elastričnu traku a drugi krak trake negdje na vanjski dio auta, obično kuka za šlepanje.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, mbubnjaric said:

Da, ali na vratima gepeka s unutarnje strane nemam nikakvu kuku ili nesto za sto mogu zakaciti traku...

Ma ako se dovoljno brzo voziš, prtljažnik se sam zatvori :driver;:bigl:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mbubnjaric said:

Hvala, budem probao. Iako, kuku za šlepanje nemam. :D

Nemaš onu što se zavrne u branik?

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mata73 said:

Nemaš onu što se zavrne u branik?

Ne znam na kaj misliš...

Ali riješio sam, zakačio sam onu gumu sa kukicama na kraju za onaj otvor s unutarnje strane vrata gepeka. I naravno, kotač se vrtio... :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 02. 10. 2023. at 11:26, mata73 said:

Točno kako kolega kaže, ručno zatvori bravicu vrata prtljažnika pa kroz rupu provuci elastričnu traku a drugi krak trake negdje na vanjski dio auta, obično kuka za šlepanje.

Kako rucno zatvoriti bravicu vrata prtljaznika?

Link to comment
Share on other sites

Odvijačem, prvo kreneš prstom i pomogneš odvijačem. Znači u stranu ju guraš i kad klikne to je to.

Otvaraš normalno kao.kad prtljažnik otvaraš

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel netko ima problem da mu ručna (Klasična, ne na struju) ima ono par centi lufta do prvog klika i nekada kao da nešto pukne prije prvog klika?
Totalno čudno jer mi se ne dešava uvijek a ručna normalno drži.

Link to comment
Share on other sites

On 16. 10. 2023. at 10:41, robimarko said:

Jel netko ima problem da mu ručna (Klasična, ne na struju) ima ono par centi lufta do prvog klika i nekada kao da nešto pukne prije prvog klika?
Totalno čudno jer mi se ne dešava uvijek a ručna normalno drži.

i kod mene se isto dogodilo par puta

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, nino_z said:

i kod mene se isto dogodilo par puta

Full čudno mi je jer jedan dan se događa, onda drugi uopće ne i tako u krug.

Link to comment
Share on other sites

Stigao mi android auto wifi adapter. Carkit 3.0, s alija... sve radi ok.

Jedino me zanima da li ga mogu ostaviti ustekanog u usb port kad ugasim auto? Usb portovi se gase istodobno s gasenjem auta?

Link to comment
Share on other sites

Neki dan išao s autom na redovnu izmjenu ulja, auto vozi kao prvi dan, sve savršeno, da bi mi iz servisa prilikom izmjene javili da mi curi antifriz i da je kvar u hladnjaku egr-a, odnosno da mi treba novi hladnjak egr-a. Novi dio i ugradnja košta 650€, ali nije ni to najveći problem nego što se to navodno rijetko kvari i nema nigdje tog dijela za naručiti. Auto sada nije u voznom stanju i trebao bi stajati tjednima ili mjesecima dok im nekad neka tvornica ne pošalje to. Neka iskustva možda s time? Postoje li zamjenski dijelovi, možda tražiti polovni, isplati li se to i slično?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.