Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

2 hours ago, macan said:

Koliko sam shvatio to košta pun k... a ne zive svi u Zg... a zaista nije lako ostavljat auto pa da te netko vozi cca 200km...po auto i da osravis auto..

Ako netko ima iskustva sa tim nacinom neka slobodno napise iskustva.

Cek jesam dobro shvatija.. To je nov auto i ima kasko ili ne? Ti par udubina se rješi u 1 danu...Znam par auta sta su radili.. koja je cjena neman pojima... Ali ovo ce sigurno izac jeftino i jos ce bit pogodjena nijansa crvene 100%

Nisu samo u Zagrebu ima i Split.. 

https://www.tuca.hr/

 

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, macak said:

Cek jesam dobro shvatija.. To je nov auto i ima kasko ili ne? Ti par udubina se rješi u 1 danu...Znam par auta sta su radili.. koja je cjena neman pojima... Ali ovo ce sigurno izac jeftino i jos ce bit pogodjena nijansa crvene 100%

Nisu samo u Zagrebu ima i Split.. 

https://www.tuca.hr/

 

To je od sogora auto, ima kasko, megane serije 4... bocno ga je led opzdio pod nadstrešnicom, negdje sam stavljao već slike... 

"problem" je... što se radi zapravo o vrlo dobrom limaru, koji slovi da zna boju auta pogodit i to pogotovo ovu zajebanu... a ta je zajebana... ali ću šogora najebat baš da on ispita mišljenje njegovo o tome zahvatu... jel da je to samo tako izvući... budem javio šta kaže... ok u igri su novci... pa.. to mora tako bit... jel... al evo i mene zanima...

Edited by macan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo ako ne bude cinom zaravnavao vec samo kitom bit ce veliko sranje.

Zna se da kit tone i puca vrlo brzo o hrđi necu ni razmišljati jer je cink obrušen.

Ovo zbog tuce ne bi nikad napravio. Susjedov A4 je bio izmasakriran od tuce veličine teniske loptice.

370 udubina imao, nakon 3 dana i 8.000 kn ( 2021g) doslovno bez traga. Ništa nije lakirano.

 

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Ja ću samo reći, sretno sa "pogađanjem" flame red

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kazem i meni je ovo brutalno malo... 

A i danas sutra kad budes prodavao... bokte pol auta u drugoj boji... ma to od tuce... yea sure 🤣

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kolegi B klasu prošle godine tuča rasula kao da je bio u Bahmutu i vakuumsko izvlačenje svega platio 1.500kn. Varaždin.

Nema nikakvih tragova da se ikad išta desilo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo nema veze s mozgom, taj majstor oćito nema pojma... Otac je imao podosta stucen auto od tuće, otišli kod majstora na vakumsko izvlacenje i sve je riješio osim haube. Hauba se uvijek mijenja za novu ako je jako stucena jer ju je najteze popraviti, to bi svaki normalan limar reko.

Pošto imaš kasko, uzimaj sve dijelove nove... Nebi prihvatio takav auto od majstora...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, macak said:

Pa zasto je prista na to ima specijaliziranih auto limare koji izvuku udubine od tuce... A ne ovo kitanje.... 🫣

za par udubina od tuče nikad ne bi ovo radio.  Prije bi ostavio udubine nego ovo.. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mata73 said:

Ovo ako ne bude cinom zaravnavao vec samo kitom bit ce veliko sranje.

Zna se da kit tone i puca vrlo brzo o hrđi necu ni razmišljati jer je cink obrušen.

Ovo zbog tuce ne bi nikad napravio. Susjedov A4 je bio izmasakriran od tuce veličine teniske loptice.

370 udubina imao, nakon 3 dana i 8.000 kn ( 2021g) doslovno bez traga. Ništa nije lakirano.

 

pogodak.. skinut cink koji renault cini bolji od vecine... ali doslovce.. gledam tu kako vecina truli nakon 10 god a reno od 20 izgleda bolje od vecine.. a tu to skinutoo... ala ce biti krastica u par godina...

ujedno, ja bi trazio da se farba CIJELI auto pa i ako nije pogodjena, makar ce biti jednako omasena svuda.. a ne da nov auto bude vise nijansi nego moja mazda.. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gotov megane od šogora... ufff hhhhh, ko pisanica... boja pogodjena ko poslje pol gajbe pive... i sad kad budes prodavao reci to je od leda... ko da je spajan od dva megana razlicitog godišta 😀😀... a i nedao bog da te netko trazi VIN.. znam da Generali sve biljezi u povijest štete... provjereno. Ja sam mu lijepo rekao da ide to radit u servise za tucu... 

  • Sad 3
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav.
Počeo mi je jako krčit desni zvučnik, ne bi ništa sam radio, nego bi ga odvezao u Zadar, to mi je najblize. Pa ako ima tko preporuku nekoga tko se bavi s tim u Zadru, bio bih zahvalan. 🍻

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, macan said:

Gotov megane od šogora... ufff hhhhh, ko pisanica... boja pogodjena ko poslje pol gajbe pive... i sad kad budes prodavao reci to je od leda... ko da je spajan od dva megana razlicitog godišta 😀😀... a i nedao bog da te netko trazi VIN.. znam da Generali sve biljezi u povijest štete... provjereno. Ja sam mu lijepo rekao da ide to radit u servise za tucu... 

Pa one slike što si stavio je da zaplačeš od žalosti... što mislis što će bit za par godina kad sunce svoje još napravi.

Baba od 100 godina će sa pepeljarkama primjetit razliku

Link to comment
Share on other sites

I šogi i ekipa nešto će nadam se naučiti iz ovog masakra.

Za max 2g lak će popucati i kit će se slegnuti a za 3-4g hrđa će opasno napasti.

Tom limaru je očito toliko stalo do novaca da je odlučio izmasakrirati auto ili je zatucan pa ne zna za bolje.

Kako god ne bi uzimao auto dok ne pogodi boju pa makar to bilo i 5x ili nek ga prelakira komplet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E jel se nekom sam megane 4 otkljucava i zakljucava? Ono zakljucas i za pol min se otkljuca? Acu slab? Daljinski popzdio? Zen oprema onaj na kljuc?

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Javio mi je da natočim adblue.

Idem točiti na pištolj, primi niti 5 L, pun. Znam da unutra ide sigurno preko 10 L.

Reko nešto ne štima, stisnem još par puta, pištolj stane. Kupim karnistar, krenem točiti, curi van, pun je 100%.

I dalje mi piše da natočim.

Čekam dijagnostiku, nervozan sam i potencijalno jako razočaran.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Display said:

Nije renault jedini kojem crkava.. ako bude problema ici ce Adblue off i dobro :D

🙈🙈🙈

 

Dijagnostika ne izbacuje grešku, senzor i pumpa rade, vjerojatno je poblesavio komp. Veli frend da ćemo riješiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

prijatelj mi gleda Megane IV Tce 1.3 sa 160 KS.

Ima li itko bilokakva iskustva sa tim motorom?

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Chupi said:

prijatelj mi gleda Megane IV Tce 1.3 sa 160 KS.

Ima li itko bilokakva iskustva sa tim motorom?

Moj stari ga ima u qashqaiu nekih 55 tkm, bez problema

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fabi said:

Moj stari ga ima u qashqaiu nekih 55 tkm, bez problema

E bogami tome treba skinut kapu mora da je stroj i po , dal je 4x4 ili ne . Dosta ih nekako teže nać jer su većinom dci 1,5 ili 1,6.

Link to comment
Share on other sites

On 06. 09. 2023. at 8:01, Wilson1008 said:

🙈🙈🙈

 

Dijagnostika ne izbacuje grešku, senzor i pumpa rade, vjerojatno je poblesavio komp. Veli frend da ćemo riješiti.

Riješeno sofverski, 60 eura.

Do sljedećeg problema koji ćemo riješiti za stalno.

Link to comment
Share on other sites

On 15. 09. 2023. at 12:49, trapavi said:

E bogami tome treba skinut kapu mora da je stroj i po , dal je 4x4 ili ne . Dosta ih nekako teže nać jer su većinom dci 1,5 ili 1,6.

Budu se pomalo poceli prodavati i noviji benzinci a ne samo dizeli..

Do 2010 je bilo dosta benzinaca a sas zadnjih 10 godina je  omjer 9 dizela na jedan benzinac. Pomalo se pune oglasi i šoderi sa benzincima. Susjed uzeo golfa 2017, 1.0 tsi, 110 ks. Vozi se uglavnom gradska i progradska voznja. Trosi 6-8 litri..

Kad bi ga gazio i vise ali nije to motor za gazenje.

 

Frend imas skodu octaviu 1.5 tsi, 150 ks, e to vec ide..

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

Ekipo, ajmo neke prijedloge za dobar wifi adapter za android auto... Jel vrijede ovi s aliexpresa šta?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mbubnjaric said:

Ekipo, ajmo neke prijedloge za dobar wifi adapter za android auto... Jel vrijede ovi s aliexpresa šta?

Kolega @Raven je uzeo nekakav sa Alija

Link to comment
Share on other sites

Da, nedavno mi stigao CarLink 3.0 za Apple CarPlay, postoji i varijanta za AndroidAuto.

Zasad radi super

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.