Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Budem ja uletio sa nekom novom diznom pa javim, kažem ima na komentarima na youtubu da od scenica 3 stavljaju dizne ne nove od megana 4.

Link to comment
Share on other sites

Pa je li na kraju problem u diznama ili preslaboj pumpi? Po meni pumpa a ne dizne..

Edited by fabi
Link to comment
Share on other sites

"Water pump is weak and do not have enough power to overcome aerodynamics with new style of jets. I solved it at dealership by changing jets from Renault Scenic III generation". Vjerovatno je pumpa al se rješava sa diznama sa tanjim mlazom...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

decki, posto sam jucer saznao da edc u gt line opremi nema f1 saltere na volanu, a gt ima...postoji li mogucnost da se prebace salteri (pretpostavljam cijeli volan?) sa gt-a na gt line...da li je itko naisao na nekoga da je to radio i sta bi trebalo, osim fizickih saltera/volana, pretpostavljam nesto u softwareu ako uopce ima ta opcija na edc7 (konkretno 1,2 tce 130) da se ubaci f1 mod sa edc6 na 1.6 tce

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja mislim da se skuzilo sta zelim pitat...ako tko zna da li se moze, neka napise, a ostali slobodno sprdajte me...nema problema nikakvog

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

To ti je vrlo specifičan problem. Vjerujem da je o tome pomislilo možda četvero ljudi, a samo jedan je dovoljno ozbiljan da razmišlja o pothvatu.

Nemoš znati dok ne probaš. Može biti Plug n Play, a može biti toliko zajebancije da ćeš gonit i volan i auto u tri lijepe.

Edited by MB104
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Ruske said:

Ldecki, posto sam jucer saznao da edc u gt line opremi nema f1 saltere na volanu, a gt ima...postoji li mogucnost da se prebace salteri (pretpostavljam cijeli volan?)

Zašto volan? Ručice su na stupu volana fiksne kao i one za žmigavce/brisače. Najbitnije je da ima tvornički pipremljena instalacija za to. A ima li? To je glavno pitanje. 

Link to comment
Share on other sites

Nekako mislim da ne, gt line je samo šminkica, gt je već ozbiljnija pila

Link to comment
Share on other sites

Ako se ne varam gt line nema ni R.S. mode...a pretpostavljam da nije samo softverski rijesena povezanost pedalica sa mjenjacem. To je dio opreme od renault sporta, kao i 4control..ali danas koliko vidim se svasta izvodi vec i sa obicnim verzijama pa tko zna..

Link to comment
Share on other sites

Kolika je zajebancija DIY zamijenit prednji grill? Znači ne cijeli branik, nego samo grill. Na tutorijalima na netu vidim da on otpada skupa sa branikom pa mi to nije jasno.

image.png.4b79b54ba21a34e03f5cfc7059065f2b.png

Link to comment
Share on other sites

u globalu je to jedan komad dok ne zelis da budu dva... da se skinut al branik mora dole ziher, onda mozes rastavljat dalje na sitnije komade

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Imam priliku povoljno dobiti taj grill sa Megane GT-a, pa gledam da li se isplati zajebancija. Hvala na odgovoru

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, MB104 said:

Imam priliku povoljno dobiti taj grill sa Megane GT-a, pa gledam da li se isplati zajebancija. Hvala na odgovoru

odeš kod limara sa time neće ti uzet puno a skinu ti to za 10 minuta... a imaš i video ovaj:

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala dečki. Da, gledao sam taj video i primjetio da je jedan komad (a i u oglasnicima je većinom u jednom komadu).

Brine me samo da li je grill spojen kopčama ili budem morao rezati nešta

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, MB104 said:

Imam priliku povoljno dobiti taj grill sa Megane GT-a, pa gledam da li se isplati zajebancija. Hvala na odgovoru

Al to vrijedi samo za gornji dio? Opet ti donji dio ostaje različit, odnosno fale ti kljove bez maglenki sa otvorima za hlađenje kočnica i honey grill...pa će ti prednja oznaka GT-a samo pokazivati da si wannabe GT :D...al ako ti je samo zato jer ti je taj grill ljepši go for it :)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ninoo said:

Al to vrijedi samo za gornji dio? Opet ti donji dio ostaje različit, odnosno fale ti kljove bez maglenki sa otvorima za hlađenje kočnica i honey grill...pa će ti prednja oznaka GT-a samo pokazivati da si wannabe GT :D...al ako ti je samo zato jer ti je taj grill ljepši go for it :)

Kako god okreneš ću biti wannabe GT sa 110 konja 😂 Ali da, to radim čisto radi svog gušta. Ovdje si i onako veća faca sa golf 5 nego bilo kojim renolom. Mozda budem mijenjao i zadnji cijeli branik u GT-Line branik ako naiđe nešto povoljno. 

Link to comment
Share on other sites

Da imam više vremena, napravio bi ja cijeli projekt kako ga pretvaram u RS-a jer imam radionu od djeda, bivšeg limara. Ali ono što nemam je vrijeme.

Jednog dana ću imati najsporijeg RS-a!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, MB104 said:

Da imam više vremena, napravio bi ja cijeli projekt kako ga pretvaram u RS-a jer imam radionu od djeda, bivšeg limara. Ali ono što nemam je vrijeme.

Jednog dana ću imati najsporijeg RS-a!

Jel nije jednostavnije i bolje sve to vrijeme i novac koje bi potrosio na skupljanje dijelova i pretvaranje u GTa ili RSa iskoristiti za stednju malo po malo pa kupiti onda pravog i uzivat kak spada? 😄

Ovako i ti i svi ostali koji ga kuze ce misliti fora je, al nije to to sa 110ks..:)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, marttin said:

Jel nije jednostavnije i bolje sve to vrijeme i novac koje bi potrosio na skupljanje dijelova i pretvaranje u GTa ili RSa iskoristiti za stednju malo po malo pa kupiti onda pravog i uzivat kak spada? 😄

 

Imam veliku želju naučiti se raditi s limarijom. Uopće mi nije do Megane RS-a nego da nešto mogu sam napraviti. Na žalost, kako imam samo 23 godine i svoju firmu, u poslu sam do grla i nemam mjesta da dišem a kamo li da se bavim "hobijem".
Doći će to jednom sve na svoje, nadam se.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ako na golfa 1.9 tdi mogu stavljati masku sa crvenim rubom od gti-a zasto ne bi moglo onda i ovo

  • Haha 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pitanje ako netko zna odgovor..

Tko proizvodi Renault Megane IV stock prednje amortizere, dakle tvornički ugrađene? I jesu li uljni ili plinski?
Bilstein? Sachs?


Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.