Jump to content

SCENIC IV - ESPACE V


M@tt

Recommended Posts

Mazda 6 mi je dugo dugo bio auto snova, tolko dugo da me proslo to kad je doslo vrijeme kupnje. Em je model na zalasku lagano....

Passat ne dolazi u obzir. Openito vw ne jer to je grozno kakve aute dizajnerski rade. Sve na isi kalup.

Ford jednom u obitelji i vise nikad.

Super je bio razmatran da, cak sam bio i na probnoj i blizu kupnje, ali eto onda je izasao novi Grand Scenic sa 7 sjedala i nakon probne voznje to je bilo to.

Doduse najjaca verzija 1.6 EDC sa 160 konja automatik.

Vagalo se jako dugo karavan ili monovolumen i izabralo se ovo drugo. Klinci su mali (dvije godine jedno, drugo 5 mjeseci) i ovaj auto ce nadam se dugo sluziti sljedecih cca 8-10 godina dok klinci malo ne porastu.

A onda neki malo jaci coupe kad se dode u krizu srednjih godina. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

za 35.000 evra bilo sta iz D segmenta. Mazda 6, Passat, Superb, Mondeo. Ako je gepek presudan, onda i karavan u toj varijanti. 35,000 evra za prepakovani C segment koji nudi kkombi polozaj za volanom, beskorisni prostor iznad glave, kao i kombijevski otpor vazduha ja ne razumem. Ali ocigledno je ljude lako ubediti da je upravo to ono sto im treba.

moj stari ima puno godina na svojoj kicmi i od kad je kupio prvi monovolumen (grand scenic) se preporodio kojom lakocm ulazi/izlazi u/iz automobila.. nije to samo "beskorisni prostor iznad glave" vec niz drugih prednosti kao i bolja preglednost, laksi utovar/istovar u gepek zbog povisene podnice itd.. svako bira prema svojoj potrebi tako da ti ne stoji cinjenica da je lako ljude ("masu") uvjeriti u nesto sto im u biti ne treba ;)

Edited by dolac
Link to comment
Share on other sites

Pa da zasto? Ali pa kad vec hoce osobne razloge evo im moje...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

naravno da svaki pojedinac ima svoje osobne prioritete sto i zasto i cim se postavilo pitanje da se daju druge ideje, vec vidim kuda ce otic rasprava.. 

Edited by dolac
Link to comment
Share on other sites

 A da li mislis da u poslednjem redu moze da sedne iko visi od 1.5 metara i da pritom mu kolena ne budu u visini usiju?

Link to comment
Share on other sites

Meni je prioritet bio 7 sjedala. Eto

 

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

 

 

takodjer, ipak smo 6ero clana obitelj i vise puta smo se svi zajedno vozili..

Link to comment
Share on other sites

A da li zaista misliš da onaj tko to kupuje nezna to. I da je to i dovoljno dobar razlog. Sve to je već prožvakano stranicama prije, samo treba prelistati prije ovakvih rasprava.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 A da li mislis da u poslednjem redu moze da sedne iko visi od 1.5 metara i da pritom mu kolena ne budu u visini usiju?

ja sam preko 1,5 i za nuzdu se sjednem i opet mi nisu koljena do uha.. za put po europi bi umro, ali auto je star 13 god, a 2004. godine je i najmladjii clan obitelji bio i nizi.. 

kolko sam ja skuzio, vecina ljudi koja kupi monovolumen sa 7 sjedala je iz razloga sto ima vise djece, od toga i ona mladje koji normalno stanu u treci red.. pa nece sigurno iza sjest odrasli stari ljudi

Edited by dolac
Link to comment
Share on other sites

 

Mislim da je rasprava što kupiti za 30-35 tisa eura bezpotrebna. izbor je ogroman i šarolik. Za 35.000 Eura ja bi prije išao na novog Espacea (osnovnog) nego ful opremljenog G. Scenica, a možda i ne bi. A možda i na karavan D segmenta.

Brko je prošao najbolje, vozi se u Talismanu! 

Link to comment
Share on other sites

Tako je

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Mislim da je rasprava što kupiti za 30-35 tisa eura bezpotrebna. izbor je ogroman i šarolik. Za 35.000 Eura ja bi prije išao na novog Espacea (osnovnog) nego ful opremljenog G. Scenica, a možda i ne bi. A možda i na karavan D segmenta.

Brko je prošao najbolje, vozi se u Talismanu! 

Nije rasprava, ko god je sposoban da da 30 ili 35.000 evra za automobil je ocigledno dovoljno inteligentan da zaradi pare i samim tim, kvalifikovan da ih potrosi na nacin na koji smatra da je najbolji. Moje misljenje je da je mnogo dati za C segment sa 1.6 motorom 35000 evra, ali ko smatra da nije, samo napred.

Link to comment
Share on other sites

Nije rasprava, ko god je sposoban da da 30 ili 35.000 evra za automobil je ocigledno dovoljno inteligentan da zaradi pare i samim tim, kvalifikovan da ih potrosi na nacin na koji smatra da je najbolji. Moje misljenje je da je mnogo dati za C segment sa 1.6 motorom 35000 evra, ali ko smatra da nije, samo napred.

to je vec drugi par rukava i s tim se slazem :)

Link to comment
Share on other sites

Tako je

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Sta su ti fakat dali Talismana?? Pa onda uzmi njega ak ti nije nuzno 7 sjedala!

Zaboravio sam njega spomenut prije kod komentiranja ostalih modela. Bio na probnoj s njime, karavan 130 ks-a. Isto bio u uzem izboru....

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno, govorio si jučer da neznaš kako i šta, da tražiš nešto drugo u tom cjenovnom rangu, a očito da čekaš scenica kad si se dogovorio za zamjenski auto sa Renault.. Ili sam nešto fulao?

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

to je vec drugi par rukava i s tim se slazem :)

Slažem se i ja. Bogatu opremu možeš danas i u cliu, ali ne možeš dobiti " klasu"..

Link to comment
Share on other sites

Rekao sam da trazim rjesenje i nasao sam ga

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

He he. Bome si ga nasao. :) ali pa nisi rekao ni u jednom trenutku da si dobio zamjenski vec od 1.4. Samo da ti auto kasni i da su te zajebali.

Znaci ti ipak cekas svoj na kraju?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dsotosek pa idi tim pravcem ako jos nisi sto posto odustao. Nek ti daju zamjenski Talisman karavan do trenutka dok tvoj ne dode ili otkazujes narudzbu. Pa budes vidio kako disu....

Link to comment
Share on other sites

Uopce ne razumijem kako se moze usporedivati npr. Superb sa Scenicom? Pa Scenic je duplo manji u svim smjerovima, toliko je tijesan da ga ja ne mogu niti normalno voziti a kamoli da netko sjedi iza mene! Smijesno je kako se uvaljuje muda pod bubrege, auti u toj Scenic klasi su zaista precijenjeni i ne nude nista puno vise korisnog prostora od golf klase. 

A dati 35000€ za poviseni kompakt je potpuna ludost, za tu lovu se nade godisnjak iz 2 klase iznad s 20tkm. 

Link to comment
Share on other sites

Grand Scenic ipak ima dosta vise mjesta iza za koljena od obicne verzije....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nađe se, slažem se. Jedini problem u tome svemu je sto ja to nisam kupovao na kes nego na leasing na firmu tako da to otpada isto sto predlazes....

Druga stvar, onda je vecina danas jih kupaca luda. Jer ne znam ako pratis SUV segment je u ogromnom porastu. Prodaja ide ko luda. A sto je vecina SUV-ova? Upravo to sto kazes, poviseni kompakti. A ovaj monovolumen/crossover ipak ima 7 sjedala....

Ali ide rasprava u nedogled pa bolje da stanem s komentiranjem. Kad stigne vozilo stavim par slika pod kraj drugog tjedna...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dost sam bio u njemackoj i najcesci su auti zapravo karavani. Jako puno njemaca ih vozi. Dovoljno prostora a ipak nije toliko jak otpor vjetra i predimonzionirana karoserija. SUV je popularan ali ima podosta mana.. veliki otpor zraka na autocesti, veca potrosnja, skuplji dijelovi a najveca je velike dimenzije koje se tesko svladavaju u gradovima koji su gradjeni prije 100 godina. Suv hoce biti urbani terenac ali to dvoje je nespojivo. A zasto ih ljudi vole? Valjda zato sto inace vole nove stvari a i suv ti na cesti daje osjecaj moci pa ih kupuju ljudi koji imaju izrazenu egocenticnost i superiornost nad vozacima auta normalnih velicina. Meni su europski suvovi smijesni. Jedino mi se svidjaju americki, nasem trzistu cesto nedostupni i skupi..

162e161254544795fc6eeef56762abe9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Brko, jel' tebi netko zaprijetio da više ne pišeš po forumu? Od kud sad takva promjena?

Ako voziš Talismana napiši neke dojmove i koju sliku jer mislim da za sada nemamo niti jednog na forumu.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.