Jump to content

SCENIC IV - ESPACE V


M@tt

Recommended Posts

Zao mi je decki ali ja se vozim....

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako, snadji se druze

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako, snadji se druze

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Dobro jel cekas Scenica ili si kupio Talismana? Pa daj pojasni malo covjece.:p

Link to comment
Share on other sites

Sta da pojasnim, scenica nema i kazem da trazim rjesenje, danas vozim auto, snasao sam se, Talisman je divan auto

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa objasni ljudima kako da se postave i sto da naprave kako bi dobili zamjenski auto ako si ti to uspio. 

Link to comment
Share on other sites

Brko vas ocito navlaci. Stavi sliku i suti tako da se netreba opterecivati oko toga.

Zasto vrijedi C klasa. Kada stavljate dijete odostraga stavljate ga bez problema u sjedalicu jer vam je u prirodnoj visini dok kod klasicnih auti morate se jako saginjati. Ulazak i izlazak iz vozila je neusporedivo bolji i laksi nego kod jednoga golfa ili slicne klase. 

Gepek da ne govorim. Prije sam imao novu octaviu koja ima super gepek (peta vrata) ali ovo je savrseno. Ja sam cak maknuo i godnju policu na razvlacenje radi laksega utovara robe i to je nesto fenomenalno kada si ide u kupovinu. Recimo jedan pasat majko mila nemes macku staviti unutra(figurativno) :)

Kome god pokazem auto ili di se god pojavim svi gledaju sa odusevljenjem a da ne govorim oni koji imaju dijecu kako im se dopada tek.

Zadnji red sjedala ja od 183cm mogu sjediti. Prednji red mora naprijed dosta, srednji red do kraja naprijed i ja stanem odostraga bez da se tiskam, nije komotno ali za ponekad se voziti nikakvih problema i mogao bih par sto km za visu silu biti odostraga. Raspored sjedalica na zadnjoj klupi je dobro napravljen tako da i jos jedna osoba usije sjesti izmedju dvije zadnje sjedalice sto je isto bitno. Znaci u octavio dvoje napred i dvoje dijece u sjedalicama odostraga i nema za jos jednoga pa niti dijete malo nebi stalo. Dok novoga grand scenica izmedju sjedalica i ja stanem te jos dvoje ljudi u treci red. Troje ljudi vise stane u auto.

Potrosnja... taj auto do 120 trosi isto kao i svaki drugi skorom, mozda pola litre vise neko jedna insignia koja je malo laksa .. cast izuzet vw motorima koji stvarno su stedljivi ali i laki auti ali meni je prosjek 6.5 litara na zadnjih 2000km kombinirane voznje. Tko se misli brzo voziti sa njime preko 150 a razmislja o maloj potrosnji odmah neka i ne gleda taj auto jer lagano na 175 ide i na 10 litara potrosnja. 

Razlika izmedju espace vs grand scenic. Meni osobno je ljepsi scenic zbog felgi, opreme scenic  vs espace 2015-2016 koji je u tom onda cijenovnom rangu. Manjih je dimenzija pa je i prakticniji. 

Ja sam svoga nabavio i ne zalim. Da je skup a skup je .. svaki novi auto kosta puno love, da ce zgubiti puno zgubit ce kao i svaki auto novi. Sto je skuplji auto to brze gubi na cijeni vrlo jednostavno. Do sada sam vozio svakakve aute polovne do nove ali ovaj mi je definitivno naiteresantniji. Ja volim te fine cool stvari od elektronike koju ima grand scenic koja je po meni ljepo zapakirana da ne izgleda seljacki unutra a da opet nudi dosta a stime da kada kupujete ga ne izuje vas iz cipela. Stvar je samo koliko ce ta elektronika funkcijonirati dok se ne pokvari jer ocito francuzi imaju sa time problema.

 

Link to comment
Share on other sites

A o cemu bi vi svi razmisljali, evo trazim auto pa da vidimo

 

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

 

 

 

Haha Ja imam auto...708a34b9521562b488691f3d738236b3.jpg

 

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

 

 


Unutar 45min si trazio auto i vozio auto.. obzirom da se razgovaralo o tome da NIKAD vise Renault, cim se izvuces iz govana, tvoj post "evo trazim auto pa da vidimo" vjerujem da smo svi, ukljucujuci i mene shvatili da trazis novi auto drugog proizvodjaca.. zar ne?

sad kad citam tvoje postove dajem si zakljucit da si u Renaultu trazio auto od njih i isti dobio dok cekas svoj naruceni Scenic.. Mozda sam u oba razmisljanja u krivu, ali nisi samo mene ostavio zbunjenog nego kao sto vidis i sve ostale.. Renault govno, RNH je krivac, prevarant (kako si napisao), zajebali su te, a onda postavis fotku da vozis Renault i pitas se sta da pojasnis.. znaci doslovno kako je netko napisao yebe lud zbunjenog.. uz duzno postovanje, nisi korektan ;) ili napisi da si se uspio snac i kako ili nista, ovako nakon cijele drame postavis fotku za volanom Renaulta i nek si svak misli sta hoce.. 

Edited by dolac
Link to comment
Share on other sites

Ne treba se opterećivati sa njegovim postovima. Piše prije dva dana sve protiv Renaulta, traži novi auto, a onda napiše da je od 1.4. on u zamjenskom. Već je tada sve dogovorio pa ovdje trolla ili je obični eronja. Kako god, na isto te dođe.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Posto sam prodao auto a novi kasni pa se tri puta pomicao rok a RNH zaboli ona stvar za sve koji su narucili aute i ljepo su mi rekli da oni nemogu nista napraviti niti se zele potruditi zadrzati kupce obratio sam se prodavacu, ljepo i bez zivcanjenja smo porazgovarali i dobio sam od njih zamjenski auto daciju sandero. Kada sam zadnji put saznao za pomicanje roka sa opaskom da to nije krajnji datum jednostavno sam pukao i krenuo traziti rjesenje. Posto sam na specificnom poslu i dolazim doma tek iza 20 sati nisam u mogucnosti obilaziti salone i traziti drugi auto pa sam se opet obratio prodavacu i zajedno smo trazili rjesenje. Problem je sto sam dignuo kredit za scenica i nemam ( ne zelim) vise novaca trositi na auto jako sam ogranicen jer aute koje sam gledao i koji mi se svidjaju svi su skuplji. Bez auta nemogu jer i supruga i ja radimo iza Ivanic grada tako da ako vratim zamjenski auto i cekam drugi da dodje nemam kako na posao.

Prodavac mi je ponudio na probu ovoga Talismana i ako mi se svidja mogu mi ga prodati, po kojim uvjetima i za koje novce nemogu reci ali puno hvala prodavacu jer su mi toliko puta izasli u susret i hvala jednom clanu kluba koji me spojio sa njima. Takodjer mi je zao sto nas klub apsolutno niti jednom rjeci nije stao iza svojih clanova.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ne znam, scenic mu je trebao bit proizveden 6.4. a od 1.4. vozi talismana, i sam je clan kluba a sprda se da je klub neki pa da posalje neko pismo itd, osobno ga poznajem, i onda je dobio auto prije nego sto je njegov scenic uopce proizveden.. ocito se sprda sa svime pa ga eto takva karma i ide :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Posto sam prodao auto a novi kasni pa se tri puta pomicao rok a RNH zaboli ona stvar za sve koji su narucili aute i ljepo su mi rekli da oni nemogu nista napraviti niti se zele potruditi zadrzati kupce obratio sam se prodavacu, ljepo i bez zivcanjenja smo porazgovarali i dobio sam od njih zamjenski auto daciju sandero. Kada sam zadnji put saznao za pomicanje roka sa opaskom da to nije krajnji datum jednostavno sam pukao i krenuo traziti rjesenje. Posto sam na specificnom poslu i dolazim doma tek iza 20 sati nisam u mogucnosti obilaziti salone i traziti drugi auto pa sam se opet obratio prodavacu i zajedno smo trazili rjesenje. Problem je sto sam dignuo kredit za scenica i nemam ( ne zelim) vise novaca trositi na auto jako sam ogranicen jer aute koje sam gledao i koji mi se svidjaju svi su skuplji. Bez auta nemogu jer i supruga i ja radimo iza Ivanic grada tako da ako vratim zamjenski auto i cekam drugi da dodje nemam kako na posao.

Prodavac mi je ponudio na probu ovoga Talismana i ako mi se svidja mogu mi ga prodati, po kojim uvjetima i za koje novce nemogu reci ali puno hvala prodavacu jer su mi toliko puta izasli u susret i hvala jednom clanu kluba koji me spojio sa njima. Takodjer mi je zao sto nas klub apsolutno niti jednom rjeci nije stao iza svojih clanova.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

To je super rješenje. Vozaj Talismana pa za mjesec ili dva odlučiš kojeg ćeš. Mislim da je Scenic bolja opcija. Ovako će ti još biti 4mj. mlađi, a besplatno voziš Talismana. Napiši koji dojam kad ti se bude dalo.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni je talisman isto prekrasan auto izvana. Nisam ga previse gledao ali kada je dosao jako mi se dojmio makar glavni razlog kupnje drugoga vozila bila su ta zadnja dva sjedala koja ne koristim stalno nego mi ponekad zatrebaju.  Da nemam klince ili da su djeca veca gledao bih talismana prije nego scenica. Znaci sve je stvar potreba i ono sto krajnjem korisniku najvise odgovara u datom trenutku :D:D:D 

Link to comment
Share on other sites

Brko vas ocito navlaci. Stavi sliku i suti tako da se netreba opterecivati oko toga.

Zasto vrijedi C klasa. Kada stavljate dijete odostraga stavljate ga bez problema u sjedalicu jer vam je u prirodnoj visini dok kod klasicnih auti morate se jako saginjati. Ulazak i izlazak iz vozila je neusporedivo bolji i laksi nego kod jednoga golfa ili slicne klase. 

Gepek da ne govorim. Prije sam imao novu octaviu koja ima super gepek (peta vrata) ali ovo je savrseno. Ja sam cak maknuo i godnju policu na razvlacenje radi laksega utovara robe i to je nesto fenomenalno kada si ide u kupovinu. Recimo jedan pasat majko mila nemes macku staviti unutra(figurativno) :)

Kome god pokazem auto ili di se god pojavim svi gledaju sa odusevljenjem a da ne govorim oni koji imaju dijecu kako im se dopada tek.

Zadnji red sjedala ja od 183cm mogu sjediti. Prednji red mora naprijed dosta, srednji red do kraja naprijed i ja stanem odostraga bez da se tiskam, nije komotno ali za ponekad se voziti nikakvih problema i mogao bih par sto km za visu silu biti odostraga. Raspored sjedalica na zadnjoj klupi je dobro napravljen tako da i jos jedna osoba usije sjesti izmedju dvije zadnje sjedalice sto je isto bitno. Znaci u octavio dvoje napred i dvoje dijece u sjedalicama odostraga i nema za jos jednoga pa niti dijete malo nebi stalo. Dok novoga grand scenica izmedju sjedalica i ja stanem te jos dvoje ljudi u treci red. Troje ljudi vise stane u auto.

Potrosnja... taj auto do 120 trosi isto kao i svaki drugi skorom, mozda pola litre vise neko jedna insignia koja je malo laksa .. cast izuzet vw motorima koji stvarno su stedljivi ali i laki auti ali meni je prosjek 6.5 litara na zadnjih 2000km kombinirane voznje. Tko se misli brzo voziti sa njime preko 150 a razmislja o maloj potrosnji odmah neka i ne gleda taj auto jer lagano na 175 ide i na 10 litara potrosnja. 

Razlika izmedju espace vs grand scenic. Meni osobno je ljepsi scenic zbog felgi, opreme scenic  vs espace 2015-2016 koji je u tom onda cijenovnom rangu. Manjih je dimenzija pa je i prakticniji. 

Ja sam svoga nabavio i ne zalim. Da je skup a skup je .. svaki novi auto kosta puno love, da ce zgubiti puno zgubit ce kao i svaki auto novi. Sto je skuplji auto to brze gubi na cijeni vrlo jednostavno. Do sada sam vozio svakakve aute polovne do nove ali ovaj mi je definitivno naiteresantniji. Ja volim te fine cool stvari od elektronike koju ima grand scenic koja je po meni ljepo zapakirana da ne izgleda seljacki unutra a da opet nudi dosta a stime da kada kupujete ga ne izuje vas iz cipela. Stvar je samo koliko ce ta elektronika funkcijonirati dok se ne pokvari jer ocito francuzi imaju sa time problema.

 

Imao sam otprilike isto godina kao ti sada kada sam kupio novog i tada aktualnog Scenica II, djeca su mi bila mala i iz te perspektive zaista je tesko zamisliti bolji auto.  :)

U dvadesetim godinama te takvi auti ne zanimaju, u tridesetima te odjednom jako zanimaju, a kada dodjes u 40-te, a ja sam neki dan okrenuo bas tu brojku poceo sam se opet osjecati kao da sam u 20-tim...naravno, o Scenicu mislim sve najbolje. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Brko?? Cekas znaci svojega Scenica? Talisman je zamjenski ili si Talismana kupio umjesto Scenica?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pardon nesto me tapatalk zeza. Nije mi refreshalo uopce od jucer evo do sada.

To je objasnjenje Brko, a ne onakve sture informacije! Cekas Scenica ili uzimas Talismana?

Koji motor Talisman, koji paket opreme? Limuzina ili karavan. Majko mila pa na forumu smo, sta skrivate infoe ko zmija noge??? Sta ce nam takav forum onda??? Umjesto da dijelimo iskustva i infoe da budemo jaci pojedinci se skrivaju iza tih nickova. Ne kuzim...?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Odustao sam od scenica, Talisman ce vjerovatno biti, 1.6 dci , zen oprema sa jos nesto dodatne opreme, kada sam pisao vozio sam, isao sam na vikendicu i tamo radimo i nemam bas puno vremena.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Limuzina

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Znaci to je bio njihov testni pretpostavljam? Puno km ima?

Nemamo temu za njega kolko vidim pa dok stignes nabaci koju sliku auta i koju impresiju....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nisam jos odlucio....

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ajde i mene zanima isto o cemu ste razmisljali? Ali ovu raspravu sam vec prosao na forum.hr pa samse maknuo od tamo upravo zbog toga. Ali ajde, bas me zanima sada....

 

I samo mi nemojte napisati Bmw 3! :p

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

A zasto ne i BMW 3?

Puno je to novaca i za te novce se zbilja moze svasta.

Scenic je koncepcijski zaista genijalan auto i ja sam ga kupio kada mi je trebao prostor (istina, mogao sam i karavan), a u godinama kada su djeca bila mala i kada trebas ici na godisnji, prevoziti putne krevetice, kolica i hrpetinu opreme taj prostor je zaista potreban...u ovom sadasnjem autu to bi bilo nemoguce jer nije Touring.

Jedina razlika je sto su cijene otisle gore i ja osobno za Scenic nebi dao 35 000 E...pa za te novce mogu kupiti garsonjeru u gradu u kojem zivim, a upravo i imamo jednu takvu koja toliko vrijedi i koja nam svaki mjesec zaradjuje novce i vec se sama otplatila.

Osijek je sveucilisni grad sa preko 20 000 studenata iz cijele HR i u zadnjih 12 godina nikada nije bila prazna.

Mene je Scenic II 2.0T sa oko 170KS kostao ravno 20 000E i to je plafon koji bih dao za auto tog segmenta, a moj je jos bio pun opreme...35 000E kao sto je netko vec spomenuo gledao bih ipak nesto drugo.

 

Da se opet vratim na BMW...znam da mnogima nije simpatican kao marka jer ga vozi zaista sirok spektar raznih likova.

Ja sam se sa godinama prestao time opterecivati, jednostavno nije me briga tko sta vozi i tko sta misli i kada to ostavim po strani i realno i objektivno pogledam tu marku vidim da je to u osnovi vrlo kvalitetan i na eksplataciju otporan auto koji prelazi ogroman broj kilometara bez nekih vecih problema i jos pri tome pruza uzitak u voznji.

Prosli tjedan smo isli do Munchena i napravili oko 2200 Km i te kilometre nisam ni osjetio...na AC i pri vecim brzinama je tisi i ugodniji od svega sto sam do sada vozio.

Na 160 Km/h je motor na svega 2900 okretaja i trosi 6.2L, a zbog dobre aerodinamike jako je tih opcenito pa nije naporan.

Moj je sada na nekih 240 tkm i šokiran sam koliko je taj auto dobro sastavljen jer u voznji ostavlja dojam kao potpuno novi auto...niti jedan nezeljeni zvuk nema.

Blago onome tko se takav auto odluci kupiti novi jer ako je on uz uredno odrzavanje i nakon 250 tkm kao nov i da ti u tih 250 tkm za koje bi meni trebalo punih 10 godina ne pojede zivce raznim glupostima.

Imam cijelu povijest odrzavanja i osim redovnih servisa imao je izmjenu gume na vratima i jedno ciscenje DPF-a od nepredvidjenih stvari.

Koliko sam ga platio nece mi biti zao ako budem morao uloziti i nesto novaca u dodatno odrzavanje u odnosu na potpuno novi auto...uglavnom da skratim pricu, za tih 35 000 ja bih gledao osim BMW-a jos i Alfu Romeo Giuliu, Audi A4, Mazdu 6 i jos neke.

 

Link to comment
Share on other sites

Ali opet, poanta je da barem meni treba 7 sjedala i ako imam 30000 plus koji euro u džepu i dalje mi niti BMW 3 nit koji drugi auto ništa ne znači. A cijena je takva kakva je zbog silne opreme i automatskog mjenjača. Ista cijena je i kod Citroën c4 grand Picasso I konkurencije, naravno ako govorimo o top opremljenim vozilima. Ista takva oprema u vw touran me ispada skoro 340000 kn. Ali poanta je da meni trebaju sjedala, tako da i ona šta bi ja htio, a to je škoda superb karavan mi ništa ne znači.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.