Jump to content

SCENIC IV - ESPACE V


M@tt

Recommended Posts

?

Nažalost, to je isto tako i izvan hrvatske. Razlog? Svi idu na trening na isto mjesto. Tamo se dobiju iste direktive. Primjer:

Dolaziš ti u servis s problemom, kucka nešto naprijed na ovjesu. Ovlašteni servis će prvo pokušati da te odyebe na kulturan način, da ti kaže kako je sve u redu. Feature, not a fault. ?

Ne zato što ne znaju u čemu je problem. Razlog je čisto $£€. Ako uspiju, super, ako ne, onda će probati dalje, uz što manje troškova po njih i Renault. Sve to svjesno, jer u internom sustavu imaju žalbe i zna se točno o čemu se radi i kako se problem rješava. Nije sigurnost ugrožena, pa nemaju obvezu da nešto poduzmu. 

Neki kupci odustanu, nekima se zamijeni dio, nekima se poštrca silikonski sprej. ?

Edited by direstraits
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, direstraits said:

?

Nažalost, to je isto tako i izvan hrvatske. Razlog? Svi idu na trening na isto mjesto. Tamo se dobiju iste direktive. Primjer:

Dolaziš ti u servis s problemom, kucka nešto naprijed na ovjesu. Ovlašteni servis će prvo pokušati da te odyebe na kulturan način, da ti kaže kako je sve u redu. Feature, not a fault. ?

Ne zato što ne znaju u čemu je problem. Razlog je čisto $£€. Ako uspiju, super, ako ne, onda će probati dalje, uz što manje troškova ponjih i Renault. Sve to svjesno, jer u internom sustavu imaju žalbe i zna se točno o čemu se radi i kako se problem rješava. Nije sigurnost ugrožena, pa nemaju obvezu da nešto poduzmu. 

Neki kupci odustanu, nekima se zamijeni dio, nekima se poštrca silikonski sprej. ?

ma znam...frendovi žive po svuda i svugdje ista priča... jedino čvrst stav daje rezultate koje želiš

Link to comment
Share on other sites

Napisite koji servisi
Jos bu ispalo da rb auto i accl zapresic najbolji.


Ja sam bio u Baotiću :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Svo jos jedan primjer neznanja i slampavosti:

Dakle velim liku za pultom na 53.500km sam, pa mozda da pocekamo sa zamjenom retrovizora ako bude servis uskoro da ne dolazim dva put. Veli on meni, pa servis vam je na 60.000 predugo bude vam to. Reko ok.

Danas sjednem za volan, upalim auto i doceka me poruka, servis za 1500 km!! Hahhahahaha.

Toliko to tome


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sve strucnjaci i kad treba lovu uzet su fini.

Kad treba popravit 0 bodova. Izmotavanja lazi i jos malo lazi. Za jebene aute ti treba godisnji. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve strucnjaci i kad treba lovu uzet su fini.
Kad treba popravit 0 bodova. Izmotavanja lazi i jos malo lazi. Za jebene aute ti treba godisnji. 
 


Upravo to


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Nesmijem se žaliti, na što sam ukazao kod Cindrica riješeno je, doduse dva puta sam napominjao, nemam stvarno požalit se ništa osim par sitnica...servis će biti prije 30tkm pa otom potom

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, BorisL said:

dobro zboriš... čim povisiš ton i počneš se ponašat ko sirovina odmah te shvate ozbiljno, sve do tada je, lako ćemo s njim...

Možeš povisit ton ali svejedno je kad su nesposobni

5 hours ago, zeko said:

Sve strucnjaci i kad treba lovu uzet su fini.

Kad treba popravit 0 bodova. Izmotavanja lazi i jos malo lazi. Za jebene aute ti treba godisnji. 

 

Je ovo za godišnji sam iskusio...

29 minutes ago, shogo said:

Nesmijem se žaliti, na što sam ukazao kod Cindrica riješeno je, doduse dva puta sam napominjao, nemam stvarno požalit se ništa osim par sitnica...servis će biti prije 30tkm pa otom potom

Ma kad oguglaš na sitnice voziš se. Evo kao ja uskoro će bit 80 tkm. I vozi pila bez problema mehaničkih ili elektroničkih, a sitnice ko ih hebe. Voze ljudi razdrndane krame, a moj auto je još ko nov iako ima tih renfalt gluposti. Probao, nesposobni su i ne želim gubit živce i vrijeme. I kad tako gledam sve više uviđam dobre strane auta koji isto ne fali. Da ga hebem uzduž i porijeko ne ide potrošnja preko 6 Litara, super je za obitelj i lijepo se putuje na dužem putu, klinci mi se obožavaju vozit i sve više putujemo. A oprema mi je točno to što sam htio. Sljedeći korak još samo želim automatik! 1.5 dci mi je top po svemu, a uskoro idu 4 x Continental premium contact na auto i baš me to veseli?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Automatik je zakon da. Tek sada vidim.... to s godinama dodje valjda. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Danas sam otišao vulkanizeru premontirati ljetne gume na alu felge koje sam nedavno kupio.

Nije mi automatski prepoznao nove ventile tako da ću izgleda ipak morati u ovlašteni servis radi uparivanja.

60103889_1063396353868146_7238401022098407424_n.jpg

Usput i prodajem 4 ljetne gume koje su mi višak pa ako neko treba:

http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/56062-p-4-ljetne-gume-za-scenic-iv/

Link to comment
Share on other sites

Možda bude, nekada potraje??Iako konfiguracija je obično potrebna....

Link to comment
Share on other sites

Vozio sam se skoro 30 minuta do firme čekajući da ih prepozna tako da sumnjam da će uspjeti bez posjeta servisu :)

Link to comment
Share on other sites

Ipak je uspjelo, malo sam se dalje vozio i prepoznate su nove felge tj. ventili. Btw. u dva ovlaštena Renault servisa sam pitao i u oba su me uvjeravali de trebam doći k njima da ih upare. Cijena 200-250kn. Ajde da sam negdje uštedio :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vezano uz retrovizor, otišao sam u drugi servis i spomenuo im problem s retrovizorom i čovjek je odmah naručio novi retrovizor bez ikakvih podpitanja. Kaže da je to problem za kojeg već znaju. Sad čekam da me pozovu na izmjenu. Što reći?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, legenda128 said:

 Što reći?

Ime i lokaciju tog drugog servisa.

Link to comment
Share on other sites

Pa rekao sam ti, promijeni samo ovlaštenog...

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, trigi said:

Ime i lokaciju tog drugog servisa.

ZAK Karlovac

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da većina nezadovoljstva dolazi s problemom u servisu koji izbjegava obavitiono šta se od njega traži.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni su namontirali nove pred tri tjedna. Izgleda da je motor unutra drugsciji, puno tise i uglađenije rade od onih koji su došli sa vozilom...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To kod nas u Virovitici je dobar Butka, nedavno dobio licencu ovlaštenog a cjeli život šarafa samo renaulte, a za promjenu tih pneumatika sam zvao i rekao je samo vozi treba nekad i cjeli dan da sinkronizaciju napravi, nažalost nisam na vrijeme vidio poruku da ti odgovorim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vezano uz gume. Napisao sam da je promjena guma i balansiranje 440kn vulkal, 400 kn susjedni fulkanizer. Ako se uclanite u hak 320kn godisnja clanarina i uz dosta "gluposti" koje nude :) imate pravo dva puta godisnje mjenjati sve cetri gume sa balansiranjem. Meni ovo zvuci poprilicno dobro. I sto je jeftinije od jedne same promjene komplet guma.

Vezano uz retrovizor meni isto se desilo prije par dana nekoliko puta da se nezeli otvoriti do kraja od suvozaca retrovizor, onda sam ga preko tipka na vratima otvorio isto par puta(3-4 puta) i za sada radi i nemam vise problema. Ima produzenu garanciju na 5 godina pa cemo to rijesavati na redovnom servisu, ako se ne pokvari prije 

Ostalo vezano uz auto pali vozi toci gorivo i to je to.  

Link to comment
Share on other sites

U kojim modovima vožnje vozite? Ja većinom u Sport. Ono što me živcira je stalno pritiskanje nečega prilikom paljenja auta, npr. ostanak u trenutnom modu vožnje i Start-stop :) Jel netko možda probao onaj software za customizaciju svega ili se čeka istek garancije (vidio sam da se može isključiti Start-stop, omogućiti gledanje videa tijekom vožnje i sl.)?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam si customizirao svoj i vozim na custom. Ali je to u biti Normal sa promjenjenim bojama i izgledom instrumenata.

A ovo sto pricas ne znam. Start Stop gasim. To mi je jedna od najblesavijih stvsri u novim autima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I meni, prvo start da upalis onda odma gasi start i stop... ma sve glupa ekologija... mogu Vam reći da je razlika u potrošnji na eko modu znatno vidljiva, al sa 130 ks ko da padne na 110 ks... a onda šta sam kupovo jaci motor ak cu se vozit sa manjom snagom :), iako volan je premekan za nagla skretanja, realno na custom svakako je bolje na sport volan... 

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.