Jump to content

SCENIC IV - ESPACE V


M@tt

Recommended Posts

A joj. Cuo sam da je za  mrcedes preko 15 tisuca kuna prednji far. Ove cijene za espace sam vidio preko weba na silux stranici.

Link to comment
Share on other sites

Novi Clio ima Full led farove od osnovne opreme. Neka netko sazna cijenu farova.  Mogla bi cijena tih farova pasti kad to postane standard u svim autima. Brijem da će meg/scenic 4, talisman već od redizajna isto imati ful led svjetla kao standard. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, fabi said:

Novi Clio ima Full led farove od osnovne opreme. Neka netko sazna cijenu farova.  Mogla bi cijena tih farova pasti kad to postane standard u svim autima. Brijem da će meg/scenic 4, talisman već od redizajna isto imati ful led svjetla kao standard. 

Ne znam otkud ti ta informacija, al mi zvuci nemoguce. Hebena E-klasa u osnovnoj opremi dolazi s halogenima, a di ne bi Clio...

Inace, mislim da cemo jos dugooo cekat da tako nesto postane standard, bar u "standardnoj" klasi. 

A sto se tice cijene zamjene, mislim da moras biti lud da vozis noviji opremljen auto i nemas kasko pa da te brine cijena farova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Lucky_ZG said:

Ne znam otkud ti ta informacija, al mi zvuci nemoguce. Hebena E-klasa u osnovnoj opremi dolazi s halogenima, a di ne bi Clio... 

Inace, mislim da cemo jos dugooo cekat da tako nesto postane standard, bar u "standardnoj" klasi. 

A sto se tice cijene zamjene, mislim da moras biti lud da vozis noviji opremljen auto i nemas kasko pa da te brine cijena farova.

U pravu je, u Life opremi već idu sva LED svjetla pa i prednja.
https://www.cdn.renault.com/content/dam/Renault/HR/cjenici/cjenik_novi_clio.pdf

Screenshot from 2019-09-14 12-25-33.png

Link to comment
Share on other sites

Ništa čudno što kradu farove.
Gledao sam neki video gdje lik mazne oba led fara sa mercedesa za manje od minute.

Link to comment
Share on other sites

Fakat Clio nudi led farove od standardne opreme??? Respect za Renault po tom pitanju.....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, robimarko said:

U pravu je, u Life opremi već idu sva LED svjetla pa i prednja.
https://www.cdn.renault.com/content/dam/Renault/HR/cjenici/cjenik_novi_clio.pdf

Ma da, bacio sam pogled na cijenik kasnije, ali vise nisam mogao editirat post.

13 minutes ago, M@tt said:

Fakat Clio nudi led farove od standardne opreme??? Respect za Renault po tom pitanju.....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da LED farovi standardna oprema, al zato klima, radio, sjedalo podesivo po visini i kvake/retrovizori u boji nisu...

Meni je to sramotno, a ne respect, u danasnje vrijeme da mali gradski auto serijski nema klimu i i radio, al zato ima LED farove. Ne znam, mozda imam drukcija ocekivanja od prosjecnog kupca za kojeg je Renault slagao pakete...

Ali ajde, za malo vise od 1000eura u drugom paketu opreme se dobije sve to, no onda se cijena penje na 100tkn, a motor je i dalje anemicni atmosferac od 75ks.

 

PS. ispricavam se na off topicu, mozda ne bi bilo lose zadnjih par postova prebacit u temu za Clio V.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dobro to za klimu je zesca idiotarija?? Nisam citao popis opreme. Nisam znao da se u danasnje vrijeme jos isporucuju auti bez klime!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky_ZG said:

Ne znam otkud ti ta informacija, al mi zvuci nemoguce. Hebena E-klasa u osnovnoj opremi dolazi s halogenima, a di ne bi Clio...

Inace, mislim da cemo jos dugooo cekat da tako nesto postane standard, bar u "standardnoj" klasi. 

A sto se tice cijene zamjene, mislim da moras biti lud da vozis noviji opremljen auto i nemas kasko pa da te brine cijena farova.

Nisi ti meme shvatio. Nije poanta u kasko osiguranju (kojeg ja imam na svom autu koji je u 4 godini) nego je poanta da ako tehnologija postane dostupna svima i uđe u turbo masovnu proizvodnju onda joj cijena pada. Dakle ako novi Clio ima ful led svjetla kao standard to znači da će to tako biti i na svim novim renaultima u budućnosti pa će i cijena takvih farova pasti, a tada će ih Počet ugrađivati cijela industrija kao standard.. Sjeti se samo prvih LCD, plazma i led televizora kao i cijene kad su se tek pojavili, a vidi danas kad ih svi imamo..

Link to comment
Share on other sites

Ma kuzim sto hoces rec, al nazalost nemam osjecaj da ce LED postat standard u neko dogledno vrijeme. Ajde Clio je iznimka, al npr. novi 208 koji ce bit aktualan sljedecih 6-7 godina nema standardno LED i sumnjam da ce ga ubacivat tokom zivotnog vijeka. Al ne mogu rec da mi ne bi bilo drago da sam u krivu...

Link to comment
Share on other sites

Vidjet ćemo već kad dođe meg/scenic/talisman facelift. Ja očekujem Full led kao standard.. A onda će sa vremenom konkurencija napraviti svoje.. 

Link to comment
Share on other sites

Ako nekog zanima, pure vision led far za megana 4 dojde 5.900 kn jedan.... provjerio u ovlaštenom :) jer me zanimalo...

 

Evo kolega je uzeo sad toyotu corolu srednja razina opreme ima full led... a unutra sjedala ko da je moja baka šivala...

Edited by macan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MB104 said:

Ček? Ima led svjetla a ne klimu?? Dobro pa volan nije dodatna oprema.

Pa realno gledajući Clio je mali gradski autić. I za neke kratke relacije ja ne palim klimu. Recimo 10tak km. Jednostavno nema smisla. Dok krene hladno pa dok ohladi a ja moram van. A opet stanujem tako da mi dobra svijetla dobro dođu. Da kupujem drugi auto isključivo za po gradu i relacije 10tak km iskreno tu gdje jesam u Njemačkoj klima mi uopće nebi bila presudna. Za jedini auto da. Radio i naći svakako. Jedino što u tom autu fali za gradsko prometalo. Recimo svakih par dana provozati se po gradu i tako nešto odličan. Samo jelda cijena je upitna da li konkurencija nudi više za iste novce...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Domba said:

Pa realno gledajući Clio je mali gradski autić. I za neke kratke relacije ja ne palim klimu. Recimo 10tak km. Jednostavno nema smisla. Dok krene hladno pa dok ohladi a ja moram van. A opet stanujem tako da mi dobra svijetla dobro dođu. Da kupujem drugi auto isključivo za po gradu i relacije 10tak km iskreno tu gdje jesam u Njemačkoj klima mi uopće nebi bila presudna. Za jedini auto da. Radio i naći svakako. Jedino što u tom autu fali za gradsko prometalo. Recimo svakih par dana provozati se po gradu i tako nešto odličan. Samo jelda cijena je upitna da li konkurencija nudi više za iste novce...

Ama taman da ga vozim samo na servis jednom godišnje, od NOVOG auta 2020. stvarno očekujem da ima klimu (pogotovo za početnih 90,500kn). Hajde eto Twingo može ući u taj tvoj opis, ali Clio je već veći auto da bi se koristio samo za te potrebe.

Edited by MB104
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad Hans koji radi u servisu kaze da je popravak novi motor ili pare to nikako nezvuci bezazleno

Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam bio u Pozegi. Auto je jos na popravku. Ovi tamo majstori neznaju sta mu je pa sam napokon danas dogovorio sa autokucom da ide u goricu u ovlasteni servis. Znam tamo voditelja, cini mi se da i on zna poso. Reko je da nesmije otici brtva nikako na 100 tisuca jedino ako je otiso u crveno. A meni je taman na izlazu sa autoputa (a vozio se 130) kada mi je ostao bez vode. Sutra ide valjda tamo u servis pa cu nadam se dobiti neku kvalitetniju informaciju. Neka ga sloze kako spada da se vise mogu voziti.

Link to comment
Share on other sites

Fakat mi je žao što moraš kroz to prolaziti. Ako ne budu ništa mogli ni u ovlaštenom, traži raskid ugovora i povrat novca.

Link to comment
Share on other sites

Ma rijesiti ce se sve. Ne vjerujem da sta god je sa motorom da ovlasteni servis nece moci popraviti. Ovi decki iz gorice mi djeluju ozbiljno a i samo te aute rade pa trebaju puno vise imati iskustva nego ovi sta sve popravljaju. Da ne govorim da ipak oni idu na doskolavanje kada izađe novi motor ili model auta pa i to valjda nesto znaci, te imaju komplet svoju bazu podataka i mana od toga modela auta dok lokalni majstor tesko kada se i sretne sa bi turbo motorom. Samo je pitanje koliko ce to kostati i dali ce autokuca pristati na takav popravak ako je nedaj boze veci kvar. Da je barem neka sitnica to bi bilo najbolje za oboje jer brze dobivam auto a mali je racun. Cak sam i gledao koliko kostaju novi odnosno polovni motori 1.6 dci 160ks(ako slucajno do toga dođe) ali nisam nigdije nasao ili neznam gdije treba traziti.

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Antunhr said:

Nisam bio u Pozegi. Auto je jos na popravku. Ovi tamo majstori neznaju sta mu je pa sam napokon danas dogovorio sa autokucom da ide u goricu u ovlasteni servis. Znam tamo voditelja, cini mi se da i on zna poso. Reko je da nesmije otici brtva nikako na 100 tisuca jedino ako je otiso u crveno. A meni je taman na izlazu sa autoputa (a vozio se 130) kada mi je ostao bez vode. Sutra ide valjda tamo u servis pa cu nadam se dobiti neku kvalitetniju informaciju. Neka ga sloze kako spada da se vise mogu voziti.

Negdje sam čitao da je baš to problem sa 1.6 motorima... neki članak od 2010/11 kad su uvedeni do danas, pa problemi koji se pojavljuju... na brtvu mislim :)

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.