Jump to content

SCENIC IV - ESPACE V


M@tt

Recommended Posts

Ispricavam se. Ovdije nije espace niti skup po njuskalu ali treba ici na godinu dana starijega i barem duplo vise kilometra. Ako je 2018 onda je skup. Gledo sam 2018 godinu pa sam zato napisao da ih nema tako da nebude zabune. Ima ih par ali su u njemackoj. 2015-6-7 godina ih ima dosta

Link to comment
Share on other sites

Ode moj na prodaju. U oglasu je vec. Prelazim na espace. Kada ga kupim stavim slikice


Ma da? Tek tako?? Dobro ajd nije tek tako.... trece djete na putu ili je vec rodeno? Nisam pohvatao....Znaci Grand Scenic ipak nije tako Grand da bi bio dostatan za troje klinaca?

daj link za oglas ako moze....bas me zanima kako ce ici prodaja i da li ce ljudi zvat. Javljaj u svakom slucaju.

Sretno,




Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Klinac je 3 mjeseca star. Sada se krpamo posto je u "jajetu" pa nekako stanu jos ali naknap. Kada dodje jos jedna sjedalica nebude nikako islo ili najstariji mora u treci red sjedala. 

Grand scenic je super ako su troje starijih klinaca pa cak i pet starijih. Za troje malih u sjedalicama novi scenic bas i nije pretjerano velik.

Moj auto

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-grand-scenic-dci-130-7-sjedala-bose-oprema-garancija-3-god-oglas-29463955

 

 

Edited by Antunhr
Link to comment
Share on other sites

Antunhr.....istu nebulozu sam i sam imao ....doduše radilo se o laguni 2 karavan

Kad se najmlađi rodio najstariji je imao 4 godine, a srednja curica je imala 2,5 godine

Za najmanjeg smo imali "jaje" koje se kopčama hvatalo na bazu i pojasom preko, a baza je bila uhvačena za isofix na autu.. Super je bilo što se jaje samo iz baze prebacivalo na kolica. Malog nismo morali mrdati. Karavanuša je imala gepeka koliko ti srce zaželi pa oko smještaja kolica nije bilo porblema iako su i ona bila jednostavna za sklopiti. Sklopljena su bila malo veća od najobičnijih kišobran kolica

Srednje dijete je imalo svoju sjedalicu na isofix.

A najstariji je imao svoju sjedalicu koja je srednjim pojasem bila uhvačena jer laguna nije imala 3 mjesta za isofix. Dosta veliki problem je bio zakačiti taj srednji pojas. Ali uz malo akrobacije uspjevalo je.

Tako smo se vozili slijedeće 4 godine i onda smo uzeli Espace IV i to je bio preporod. Svaka stolica ima svoj isofix, širina sjedala je puno veća nego u laguni (posebno srednje sjedalo) i svaka imas voj isofix.....Kako je na Espaceu V nemam pojma

Link to comment
Share on other sites

Beba i jaje na prednje sjedalo (isključi zaračni jastuk), a dva starija klinca u sjedalicama iza, jedan bočno, drugi u sredinu i žena neka ti sjedi iza suvozača. Siguran sam da se može se pogotovo u scenicu koji ima podesivu zadnju klupu (naprijed - nazad) 1/3 i 2/3. Predobar ti je ovaj auto za prodavat. Kad ti najstariji klinac poratste za buster (cca 7 odina) njega staviš u sredinu, a druga dva klinca lijevo i desno iza.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se, mislim da samo gubiš i to opako stari, vozi, pametno rasporedi, kutija na krov....ništa s novim Espaceom nećeš dobiti, nije to više "stari" Espace

Link to comment
Share on other sites

Osim ako imaš viška love, Espace ipak puca na premium.

Izbaci iz oglasa ono za prijenos to se podrazumijeva.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam danas Espace. Auto bonbon, 100 tisuca, initiale paris, ljubicast, 160ks, automatic, full panorama preko cijelg krova, sakrivena kuka, gepek samo podizanje i radio 50km ok.. kad problemi, lampice se pale(taman ispred stanice za tehnicki) - pise "Provjera sistema protiv zagađenja", auto gubi vodu, zakuho skoromkansije (otiso u crveno) bas onako lijep dozivljaj :)

Kasko je duplo skuplji nego na scenicu jer mu je osnovica 350 000 kn tako da je maskenbal :) Fino mi je krenulo. Natocim litru antifriza odem na autoput valjda regeneracija nije odradila svoje pa pali te ispusne plinove lampicu(nadam se tome).

Dodjem doma ode opet  pola litre antifriza i posuda prazna.. a joj.. skidanje glave motora ne gine odmah mi proleti kroz glavu. Sutra kod majstora. Ima 6mj garanciju preko auto kuce. Vjerovatno ce ga sklepati tek toliko da radi. 

Da se razumijemo, motor, mjenjac izgled sve je stvarno odlicno. Mislim da je dihtung glave, glava, mozda uljna pumpa dobila. Nesto se desava uglavnom i mjesa vodu u motor cim je naraslo ulje na stangici. Nema bjeloga dima, nikakvih nuspojava vidljivih na radu motora ili na ispuhu.

Prvi utisci su da je auto simpatican, komotniji, malo vise premium. Bas sam naletio na motor koji je nadrapo. Zato garancija je zakon makar i kratka.

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Antunhr said:

Ima 6mj garanciju preko auto kuce.

Inače zakonski su ti dužni dati garanciju na godinu dana. Sad vjerojatno ima prostora za muljažu.

Meni se sve čini da si se malo zaletio. Da li si provjerio neku povijest vozila? Odakle je uvezen? U kojoj autokući je kupljen?

Edited by MB104
Link to comment
Share on other sites

Uvezen je iz vana. Italija. Imo je ispis servisa. Tako je kako je. Nadao sam da ovako nesto se nece desiti ali sam bio spreman posto ima 100 tisuca da je svasta moguce .

Noviji model sa manje kilometara mi je bio preskup. To je rizik kupovine polovnoga auta. Nejdu i ovce i novce.

Meni je vrisnula turbina i lezaj radilice na 30 tisuca na scenicu, nekome mozda nece nikada dokle god ga ima. Popravak preko 20 tisuca kuna

Treba prihvatiti da stvari danas rade ok a malo kasnije nerade nikako i to je realnost. Kada se sa time pomirite nemoze vas nista iznenaditi.

Da se razumijemo normalno da sam lud i na auto i sve. Ali sta mogu napraviti bezveze sam sebe izludjeti. Bude se stvar rijesila i idemo dalje.

Vjerovatnost je da opet auto sa manje kilometara ima manju sansu za vecim popravcima ali zato i oni kostaju. 

Novi espace se vise niti ne prodaje sluzbeno kod renaulta u HR. Mislim da je problem mala prodaja prijasnjih godina plus visoki co2 kod novih 2.0 dci motora koji imaju preko 160co2 pa trosarine rastu u nebo.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Antunhr said:

Novi espace se vise niti ne prodaje sluzbeno kod renaulta u HR.

Ironija

image.thumb.png.f0f053c1ab79b62905102266875e3de4.png

Link to comment
Share on other sites

Cek cek vec si kupio Espace??? Pa ti to ko da ides kupovat kilu kruha majke ti mile.

Pa kolko je proslo od toga da si stavio Scenic u oglas i kupio Espace? Pa si prodao Scenic?? Jel zove uopce tko?

Pa ako si vec imao viska love, fakat si mogao kupiti onda nesto s kliznim vratima tipa Multivan ili nesto takvo sa “pravim trecim redom sjedala” ako se auto kupovao zbog rodenja treceg djeteta....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni se čini da se ovdje neko zajeb...ali nije izgleda...ok, čuo sam da ih je par bilo na grabi s motorom vani...baš kod nas prije 50tkm (1.6 2xturbo)

Sretno!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, hans said:

Popravak ti se zove ZAMJENA MOTORA.
Druga opcija je da raskineš ugovor vratiš im auto a oni tebi novce.

TURBO TERROR
 

Ni valjda da tak ozbiljno.

@Antunhr

Kaj nije bilo bolje uzet renault master novi?  pouzdan motor  i tuces km kolko ti srce oce.

 

3 hours ago, shogo said:

Meni se čini da se ovdje neko zajeb...ali nije izgleda...ok, čuo sam da ih je par bilo na grabi s motorom vani...baš kod nas prije 50tkm (1.6 2xturbo)

Sretno!

Bi turbo nije nazalost na dobrom glasu.

Zato vratili 2.0dci i 1.7dci 150

 

Link to comment
Share on other sites

Koja auto kuća ako se slobodno zna?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Čim je uvoz Italija sigurno neka ekskluzivna [emoji23]

TURBO TERROR

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa već se i na ovom formu zna da je 1.6 dci biturbo banana od motora. Dovoljno je samo vidjet koliko ih ima po oglasima i sa kojom kilometražom.. A i ne vjerujem da grand scenic nije mogao biti dovoljan za troje djece. Sad će biti sexa sa autokućom kada ih budeš tražio lovu nazad..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A ja vozim 1.6 automatik isto.... bas super. Znaci pozeljno ga se rijesit prije 100-tke ili... a meni bas prirasel srcu autek. Ne bih ga se iso rjesavat.... :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sad odjednom svi sve znaju i blate čovjeku auto. Stalno sam na forumu i nisam to znao za 1.6 biturbo. Nadao sam se da forum služi za dobronamjernu razmjenu informacija!

Nadam se da ćeš nas i dalje informirati kako se razvija situacija i što ima novo?

Sretno, Espace je inače baš pojava od auta.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.