Jump to content

SCENIC IV - ESPACE V


M@tt

Recommended Posts

Razlike izmedju eco, normal i sport modova su osjetljive. Moj je isto 130ks ali nebih rekao da ima niti 90 na eko modu. Koliko god stisnes gasa ne mice se jedino ako stisnes jace preko granicnika.

Meni mana je gas. Papucica gasa je poprilicno dugoga hoda.

Na sport ga je ok voziti bas bude zivahan motor na malo dodira gasa ali sta znaci kada nejde opet kada ga se jace stisne kako kako krene sa malo gasa.

Odaziv na gas je velik cim se malo dotakne a kasnije je mala razlika

Link to comment
Share on other sites

Danas su me obavijestili iz servisa da je stigao novi retrovizor i da mogu doći na ugradnju. Budući da imam blizu 30000km pitam mogu li donijeti svoje ulje da mi ga zamijene i  dobijem odgovor da imaju politiku da ne ugrađuju dijelove koji nisu kod njih kupljeni??? Možda su mislili da tražim da mi to gratis naprave? Zadnji put u drugom ovlaštenom Renault servisu donio sam svoje ulje i bez problema su ga zamijenili i platio sam im pa mi nije jasno zar svaki servis ima neka svoja pravila? Kakva su vaša iskustva?

Edited by legenda128
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odeš u drugi servis. Ili u bilo koji servis koji izdaje račun. Ne moraš u ovlašteni servis da bi zadržao garanciju. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, legenda128 said:

Danas su me obavijestili iz servisa da je stigao novi retrovizor i da mogu doći na ugradnju. Budući da imam blizu 30000km pitam mogu li donijeti svoje ulje da mi ga zamijene i  dobijem odgovor da imaju politiku da ne ugrađuju dijelove koji nisu kod njih kupljeni??? Možda su mislili da tražim da mi to gratis naprave? Zadnji put u drugom ovlaštenom Renault servisu donio sam svoje ulje i bez problema su ga zamijenili i platio sam im pa mi nije jasno zar svaki servis ima neka svoja pravila? Kakva su vaša iskustva?

Samo donesi ulje, ostavi ga iza na sjedalu ili suvozačkom, na prijemu odmah neka stavi napomenu ulje u autu...nema tu pregovora i natezanja

Sve mi to platimo, i nije uopće bit u cijeni nego u principu - cijene normalizirat i sve ok, pa nemojte me budalom praviti

Isto tako, gledaj, ja drugi put NE ŽELIM pregled po točkama za 250kn, oću stavku radni sat i bok

Ista stvar odite na kavu, neću...gledat ću, nikada problema

Edited by shogo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Cindric Vrbovec, ma nemaju oni šta ne dat...

Link to comment
Share on other sites

meni su u Roci dozvolili donijeti ulje odnosno nisam ni pitao samo dao i rekao mijenjaj!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nisam siguran vise dali je bila o tome rijec ili nije ali kako ste vi zadovoljni sa scenicom i visljim brzinama.

Auto preko 130 je bucan strasno ko da puse vjetar unutra a da ne govorim preko 150 koliko je glasan.

Jeli kod vas takva situacija 

Link to comment
Share on other sites

Retrovizor i brtve. Brtve se mijenjaju, retrovizor je takav kakav je. Za utjehu, novi g20 ima sličnu buku retrovizora pri višim brzinama. 

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran vise dali je bila o tome rijec ili nije ali kako ste vi zadovoljni sa scenicom i visljim brzinama.
Auto preko 130 je bucan strasno ko da puse vjetar unutra a da ne govorim preko 150 koliko je glasan.
Jeli kod vas takva situacija 


Još kad stavim krovnu kutiju gore postane stvarno prebučno. Al tako je kako je, nemoš protiv toga.... ja se naviknuo.

Ostalo sve 5. Toči i vozi. Čak smo na moru koristili i 7 sjedala nešto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Antunhr said:

Nisam siguran vise dali je bila o tome rijec ili nije ali kako ste vi zadovoljni sa scenicom i visljim brzinama.

Auto preko 130 je bucan strasno ko da puse vjetar unutra a da ne govorim preko 150 koliko je glasan.

Jeli kod vas takva situacija 

Ja u daciji do 160km/h ne cujem skoro nista.  Kad citam ovo vidim da sam odradio odlican poso s odabirom auta.

Dacia na vratima ima 3 brtve, pricam o dusteru.  

Link to comment
Share on other sites

Ja u daciji do 160km/h ne cujem skoro nista.  Kad citam ovo vidim da sam odradio odlican poso s odabirom auta.
Dacia na vratima ima 3 brtve, pricam o dusteru.  


A gle, nije sad to nesto tolko strasno. Ja drugi auto vozim malu mazdu 2. Tako da kad sjednem u Scenic je ko da sam sjeo u space shuttle. Mene osobno ne smeta tolko to.... a i ne vozim se po autoputu tolko cesto....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, M@tt said:

 


A gle, nije sad to nesto tolko strasno. Ja drugi auto vozim malu mazdu 2. Tako da kad sjednem u Scenic je ko da sam sjeo u space shuttle. Mene osobno ne smeta tolko to.... a i ne vozim se po autoputu tolko cesto....


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Auto koji košta oko 200 t kuna mora bit tih na 150 km/h.. pa moj službeni polo (novi model) je fino tih na 150 km/h, otprilike kao moj meg3.. 

Link to comment
Share on other sites

Jasno, mene zena nagovarala na talismana. Vec mi dost auti koje treba mazit i gladit kako im nebi nis bilo. Ovo moje cudo rupe lezeci samo ide, uz to gledo auto za svoje potrebe.

Decki bitno da vozimo i uzivamo, *ebo auto vozit 5 il 6god koji te zivcira.

Pivica i uzivanje?

Bolje da ima vise razlicitih auti na forumu.

 

2 minutes ago, fabi said:

Auto koji košta oko 200 t kuna mora bit tih na 150 km/h.. pa moj službeni polo (novi model) je fino tih na 150 km/h, otprilike kao moj meg3.. 

Fali ti jos minimum 45.000kn 

Moja dacia bude skoro na 200 s ulaganjima u opremu. 

Kolega @M@tt vozi full opremljen s najjacom opremom.  Gledaj nek pises gluposti, ne kupe svi auto s socialnom opremom. 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, zeko said:

Jasno, mene zena nagovarala na talismana. Vec mi dost auti koje treba mazit i gladit kako im nebi nis bilo. Ovo moje cudo rupe lezeci samo ide, uz to gledo auto za svoje potrebe.

Decki bitno da vozimo i uzivamo, *ebo auto vozit 5 il 6god koji te zivcira.

Pivica i uzivanje?

Bolje da ima vise razlicitih auti na forumu.

 

Fali ti jos minimum 45.000kn 

Moja dacia bude skoro na 200 s ulaganjima u opremu. 

Kolega @M@tt vozi full opremljen s najjacom opremom.  Gledaj nek pises gluposti, ne kupe svi auto s socialnom opremom. 

 

Zeko ti kad nešto pročitaš razmisli malo ako ne kužiš na prvu. Znači svaki novi auto od 200 t kuna mora bih tih pri 150 km/h jer je tih i megane od 130 t kuna kao i polo od 130 t kuna..  Svaki skuplji auto bi trebao biti tiši od jeftinijeg auta pa tako možemo doći do Bentlyja i Rolsa. 

I nemoj se pravit pametan o tome tko što kupuje i sa koliko opreme.. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na svim testovima Megane 4 briljira u tišini unutra, mogu potvrditi samo, druga stvar kada su nosači gore....

Evo da se potvrdim, moji djelovi svi, Cindrić rad

Link to comment
Share on other sites

Talisman je presilčan meganu i u tome i je problem, ne osjeti se ona limuzinska razlika u kvaliteti... samo prostor veći... moj megane je tiši od proceeda koji sam imao ali zato ljevi retrovizor zviždi, također ona plastika oko glupog "tableta" pucka na rupama i promjeni temperature.... nije kraj svijeta al eto moj je bose pa još gore :), tako da jaca oprema ništa ne znači ?

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Ma nemam ništa od toga...stoji na parkingu na suncu, doma garaža...nema kvrckanja, nema zujanja

Link to comment
Share on other sites

Ajmo jos jednom podici temu :)

Imam troje klinca, grand scenic, klinci 5 i 3 godina i 2 mjeseca.

Za sada to jos nekako funkcijonira jer jaje za ovoga od 2 mjeseca stane izmedju sjedalica a kolica su u gepeku.

Pitanje je kako rjesiti onda situaciju kada mali naraste za par mjeseci i onda treba svoju sjedalicu koja je sira od toga jaja

Ova dvojica od 3 i 5 imaju sada boostere i to stane sve naknap da se zaveze. (decki su dosta visoki preko 112 cm)

Kada su bili u cyber sjedalicama na isofix nije stalo jaje izmedju njih

Auto ima sedam sjedala i nije problem najstarije ubaciti odostraga na tom boosteru ali problem je sto nemam onda vise mjesta za kolica.

Zapravo postoji mogucnost da se ubace bocno pored ovoga sastrane ali nisam niti siguran dali bi to sve stalo posto su kolica glomazna.

Ima li tko slicnu situaciju. Cak sam razmisljo mozda o espace ili nesto drugo ali sve mi je to bacanje novaca posto nemogu dobiti za svoga puno a ima malo kilometara.

 

Link to comment
Share on other sites

Tako je, tri zasebna sjedala su zakon ako imaš troje klinaca. Scenic 3 je to imao, ovaj nema, ali ima Espace..  Možda da razmišljaš o Citroen C4 Picasu

Link to comment
Share on other sites

Znaci imam jos jedan argument vise kod zene zasto ne trece dijete.... :p

Antune ocito ces morati preci na Espace ili u njemacki tabor po vozilo s kliznim vratima. ;)

Ili jedan Vito crni s crnim staklima. Kad je bal....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Btw. Po kolko idu Grand Scenici ako si gledao velis? Bas me zanima sada....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Thule na Scenica za kolica i slično, barem za kolica i ostale stvari dok ne vidiš što ćeš... [emoji4]


Uf, to je gnjavaza..... ja ga imam za more, pa mi je tlaka. Ne mogu zamisliti svaki dan to imati na krovu i stavljat nesto, van nutra....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

A to je isto istina. Meni nije ništa problem kad mi je na autu, osim buke i što se moram voziti 140 - 150 max. i naravno paziti na neke podzemne garaže ako sam negdje u drugom gradu.

Moj auto je i nešto niži od Scenica, pa nije nikakav problem ubaciti stvari u njega. Možda da ti bude čisto kao opcija ako ne riješiš situaciju nekim Espace-om prije nego kikač naraste.

Link to comment
Share on other sites

Eventualni prelazak na espace bi bio moguc recimo kada bi mjenjao svoj auto i mozda nesto nadoplatio ali ovdije je espace dosta skup i nema ih. Vani su espace stvarno jeftini nadju se po 20t eura 2 godine star sa dobrom opremom.

Sto se tice grand scenica moj dvije i pol godine star. Neznam koliko bi dobio za njega. Cijene na njuskalu su 20-24t eura ali misim da se to nista ne prodaje po tim cijenama tako da vrlo vjerovatno bi otiso za nekih 18t eura. 

Imam samo 45 tisuca kilometara ali bez obzira puno gube na cijeni.

Rjesenje ce biti da kada mali naraste za sjedalicu ova velika kolica ce biti za po doma a u auto cu kupiti malo kvalitetnija kisobran kolica koja ne zauzimaju puno mjesta a najstariji klinac na boster sjedalicu u treci red. Opet ce mi ostati mogucnost da moze netko i u treci red sjesti a i u drugi red izmedju. Sve je to malo guranje ali ok. Ako ce mi trebati kupiti cu kutiju jos kada idem negdije na put. Nosace sam vec bio kupio. Nekih 700kn aluminijski u preckom

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.