Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Da, i svaki taj beep skida 1% s baterije. 

I psihičkim traumama da ne pričamo. Ima udruga ptsp-ovaca od priusovog beepa.

Edited by filipbabok
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nek mu je sa srećom. Nije baš pouzdan auto, ali nešto mi daje do znanja da se kupnja tog auta nije mogla spriječiti, pa onda... Puno sretnih i sigurnih km želim...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, WeirdFish said:

Dečki, hvala svima na angažmanu - dečko je danas kupio Notea, 2015, 140 tkm, 7k€

1.5dci ili ?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Vuco said:

1.5dci ili ?

Da, znači bar se u motor može pouzdati

Edited by WeirdFish
Link to comment
Share on other sites

On 21. 02. 2023. at 19:41, pere said:

E, i nije renol nekl renault il ajd reno, jebate vec imas 20 godina iskustva s njima i jos uvijek ga nemos slovkat kak spada.

to je od milja...renoL i renoV

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eto neka sam ja danas naučio da postoje muški i ženski auti... Iako nikad nisam takve oznake na njima 😂😂🤪🤪

Link to comment
Share on other sites

On 21. 02. 2023. at 20:51, DarioSafrane said:

O Civicu osme generacije, recimo 2010. godina 1.8 benzin

znaci mozda sam i dobro prosao s kupnjom civicice 2010, 1.8? :D 

za sad se vozim svaki dan i ne znam za niti jedan problem, a prvi posjet servisu planiram u 5mj kad je zadnji put regan.. 

evo malo Off topic da odem i ja ako dopustate.. Mislio sam ionako otvorit topic o njoj da ju predstavim ali nikako da ju poslikam za lijepog suncanog dana... ako ima honda fanova ovdje, molim iskustva gdje ju furat? vidim da je u 5/2022 bio u Gonzo auto pa ne znam dal da tamo nastavim ic ili ne? :nezna:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dolac said:

znaci mozda sam i dobro prosao s kupnjom civicice 2010, 1.8? :D 

za sad se vozim svaki dan i ne znam za niti jedan problem, a prvi posjet servisu planiram u 5mj kad je zadnji put regan.. 

evo malo Off topic da odem i ja ako dopustate.. Mislio sam ionako otvorit topic o njoj da ju predstavim ali nikako da ju poslikam za lijepog suncanog dana... ako ima honda fanova ovdje, molim iskustva gdje ju furat? vidim da je u 5/2022 bio u Gonzo auto pa ne znam dal da tamo nastavim ic ili ne? :nezna:

Siguran sam da jesi, to su sjajni auti, veselim se predstavljanju 😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

znaci mozda sam i dobro prosao s kupnjom civicice 2010, 1.8? [emoji3] 

za sad se vozim svaki dan i ne znam za niti jedan problem, a prvi posjet servisu planiram u 5mj kad je zadnji put regan.. 

evo malo Off topic da odem i ja ako dopustate.. Mislio sam ionako otvorit topic o njoj da ju predstavim ali nikako da ju poslikam za lijepog suncanog dana... ako ima honda fanova ovdje, molim iskustva gdje ju furat? vidim da je u 5/2022 bio u Gonzo auto pa ne znam dal da tamo nastavim ic ili ne? :nezna:
Ne znam za Gonzo, ali Ruting je preskup, jest da je kvalitetan, ali stvarno košta. Alternativa Rutingu ti je http://www.hondaservis.eu/

Dakle, čuo sam samo preporuke, servisiraju i motore i aute.

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, dolac said:

znaci mozda sam i dobro prosao s kupnjom civicice 2010, 1.8? :D 

za sad se vozim svaki dan i ne znam za niti jedan problem, a prvi posjet servisu planiram u 5mj kad je zadnji put regan.. 

evo malo Off topic da odem i ja ako dopustate.. Mislio sam ionako otvorit topic o njoj da ju predstavim ali nikako da ju poslikam za lijepog suncanog dana... ako ima honda fanova ovdje, molim iskustva gdje ju furat? vidim da je u 5/2022 bio u Gonzo auto pa ne znam dal da tamo nastavim ic ili ne? :nezna:

Taj 1.8 motor će te vjerojatno nadživjeti 👍. Ako je taj Civic bar poluodržavan, bit ćeš sretan što si ga kupio...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, dolac said:

evo malo Off topic da odem i ja ako dopustate.. Mislio sam ionako otvorit topic o njoj da ju predstavim ali nikako da ju poslikam za lijepog suncanog dana... ako ima honda fanova ovdje, molim iskustva gdje ju furat? vidim da je u 5/2022 bio u Gonzo auto pa ne znam dal da tamo nastavim ic ili ne? :nezna:

prije sam uvijek išo kod Braneta u Hrv leskovac. Ima znanje, nije me nikad sjebo, ali to tamo, bar kad sam zadnje bio prije par godina je jako neuredno, neprofesionalno, lik je napol nacugan uvijek, iza 20 pivi, kad god sam bio je imo otvorenu pivu i pio, kaj ja znam... odlučio sam kod njega više ne ići

drugi za honde di sam bio je sesvete, gonzo, isto par puta išo, sve bilo ok, korektno, tak da ne vidim zakaj nebi i dalje išo kod njega

Link to comment
Share on other sites

On 26. 02. 2023. at 21:10, Ivan1902 said:

Ne znam za Gonzo, ali Ruting je preskup, jest da je kvalitetan, ali stvarno košta. Alternativa Rutingu ti je http://www.hondaservis.eu/

Dakle, čuo sam samo preporuke, servisiraju i motore i aute.

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk
 

hvala za preporuku, budem prvo otisao u Gonzo cisto da vidim kakav ce mi dojam ostavit pa ako nesto krene nizbrdo, idem ovima na jarun..

On 27. 02. 2023. at 0:15, WeirdFish said:

Taj 1.8 motor će te vjerojatno nadživjeti 👍. Ako je taj Civic bar poluodržavan, bit ćeš sretan što si ga kupio...

je je, ne bi ga uzeo da nije :) 

On 27. 02. 2023. at 9:04, AllesGut said:

prije sam uvijek išo kod Braneta u Hrv leskovac. Ima znanje, nije me nikad sjebo, ali to tamo, bar kad sam zadnje bio prije par godina je jako neuredno, neprofesionalno, lik je napol nacugan uvijek, iza 20 pivi, kad god sam bio je imo otvorenu pivu i pio, kaj ja znam... odlučio sam kod njega više ne ići

drugi za honde di sam bio je sesvete, gonzo, isto par puta išo, sve bilo ok, korektno, tak da ne vidim zakaj nebi i dalje išo kod njega

ma ne bi ni ja pijancu, kolko god da je dobar :) budem prvo skocio do Gonzo auto, mozda prepozna auto, mozda ne, tko zna.. pa cu vidjet kako bude. Hvala decki! :) 

Link to comment
Share on other sites

On 26. 02. 2023. at 17:53, dolac said:

znaci mozda sam i dobro prosao s kupnjom civicice 2010, 1.8? :D 

za sad se vozim svaki dan i ne znam za niti jedan problem, a prvi posjet servisu planiram u 5mj kad je zadnji put regan.. 

evo malo Off topic da odem i ja ako dopustate.. Mislio sam ionako otvorit topic o njoj da ju predstavim ali nikako da ju poslikam za lijepog suncanog dana... ako ima honda fanova ovdje, molim iskustva gdje ju furat? vidim da je u 5/2022 bio u Gonzo auto pa ne znam dal da tamo nastavim ic ili ne? :nezna:

Prije nego sam kupio Ceeda, provjerio sam puno auta i nijedan me nije posebno impresionirao, dok nisam naletio na Hondu Civic karavan sa tim 1.8 benzincem od 140 KS, (kultni motor, ne bez razloga!) Auto je bio besprijekoran, frend od dobrog frenda je bio vlasnik, znao sam da je dobro održavan... odradim probnu vožnju od pola sata... malo koji me auto tako impresionirao zadnjih 20 godina, jedino sam se bojao da neće imati snage na malim okretajima, jer, ako se ne varam, ima samo 170 N/m okretnog momenta - ali bome je imao. Baš sve mi se sviđalo na njemu; tih , udoban, po zavojima ko' zmija, mjenjač ko' putar, brz, siguran, ni premekan, ni pretvrd, nego taman... Ali, jbg, sa svojih 204 cm nisam stao u njega kako treba, pa sam se zahvalio čovjeku i rekao da nije za mene.
Sljedećih tjedan dana mi nije izlazio iz glave, pa sam došao na ideju da se klizni nosač sica možda može prevariti desetak centimetara unazad, a i  vlasnik je dobar autolimar, pa bi to napravio... I tako odem opet u Hugal, on mi da auto da se opet provozam i opet je bila ljubav na prvi pogled. Vratim se i pitam može li prevariti sic unazad, kaže on da može bez problema. Skine sic, pomakne ga unazad desetak centimetara za probu, sjednem u njega i jbg - za noge dovoljno mjesta, ali mjenjač mi je onda predaleko, morao sam se nagnuti naprijed da bi ga dohvatio... razočarano skužim da kupovina nema smisla i odem doma pokunjen i razočaran. Dan-danas mi je žao što nemam taj auto.

Uvjeren sam da ćeš uživati u toj Hondi ko' bijeli konj, dok je budeš imao - čovjek treba biti stvarno picajzla da mu se ne sviđa taj auto! 👍💪

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, WeirdFish said:

Prije nego sam kupio Ceeda, provjerio sam puno auta i nijedan me nije posebno impresionirao, dok nisam naletio na Hondu Civic karavan sa tim 1.8 benzincem od 140 KS, (kultni motor, ne bez razloga!) Auto je bio besprijekoran, frend od dobrog frenda je bio vlasnik, znao sam da je dobro održavan... odradim probnu vožnju od pola sata... malo koji me auto tako impresionirao zadnjih 20 godina, jedino sam se bojao da neće imati snage na malim okretajima, jer, ako se ne varam, ima samo 170 N/m okretnog momenta - ali bome je imao. Baš sve mi se sviđalo na njemu; tih , udoban, po zavojima ko' zmija, mjenjač ko' putar, brz, siguran, ni premekan, ni pretvrd, nego taman... Ali, jbg, sa svojih 204 cm nisam stao u njega kako treba, pa sam se zahvalio čovjeku i rekao da nije za mene.
Sljedećih tjedan dana mi nije izlazio iz glave, pa sam došao na ideju da se klizni nosač sica možda može prevariti desetak centimetara unazad, a i  vlasnik je dobar autolimar, pa bi to napravio... I tako odem opet u Hugal, on mi da auto da se opet provozam i opet je bila ljubav na prvi pogled. Vratim se i pitam može li prevariti sic unazad, kaže on da može bez problema. Skine sic, pomakne ga unazad desetak centimetara za probu, sjednem u njega i jbg - za noge dovoljno mjesta, ali mjenjač mi je onda predaleko, morao sam se nagnuti naprijed da bi ga dohvatio... razočarano skužim da kupovina nema smisla i odem doma pokunjen i razočaran. Dan-danas mi je žao što nemam taj auto.

Uvjeren sam da ćeš uživati u toj Hondi ko' bijeli konj, dok je budeš imao - čovjek treba biti stvarno picajzla da mu se ne sviđa taj auto! 👍💪

Srećom, mene potrefio automatik pa je položaj za volanom još bolji (lakše ga je naći).

Ima i dosta glupih riješenja al o tome ću kad otvorim temu da tu ne spamam..

Za motor ne brinem, više bi se trebao brinuti za lim i lak :D

 

i na kraju, ja sam 177cm, meni taman al moram si dic sjedalo, kad ga spustim do kraja izgledam ko patuljak u njemu.. a vozio ga je Max (on je 205cm isto mislim) i tijesno mu je bilo pa kužim problematiku..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Citroen C4 1,6 HDI 88kw,6 brzina, navi, dvozonska automatska klima, veliki servis raden na 178tkm, sad ima 197tkm, 9500€.
Upravo uvezen i registriran.
Kakav je motor, vrijedi li auto te novce?

Link to comment
Share on other sites

Frend je imao Civica 1.8 automatika. Auto bi zavibrirao kod kretanja s mjesta. Ne znam da li je to uspio riješiti, nismo se dugo čuli.

Imao sam 1.8 16V motor u R19. Taj je išao ko raketa u odnosu na puno težeg Civica automatika.

Link to comment
Share on other sites

Tu je dosta lezalo na subjektivnom dojmu... bila je 19tka nesto brza, al malo... no osjecaj u njoj je bio bombetina u odnosu na hondu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, frenchkey said:

Citroen C4 1,6 HDI 88kw,6 brzina, navi, dvozonska automatska klima, veliki servis raden na 178tkm, sad ima 197tkm, 9500€.
Upravo uvezen i registriran.
Kakav je motor, vrijedi li auto te novce?

da li ti je dovoljno rec da BINA istra (istarski pandan HAC) imali su berlinge/partnere sta vec s tim 1.6 hdi koji su znali raditi po 400-500tkm u godinu dana? odnosno vozili su 0-24 u 3 smjene bez gasenja prakticki?

i iz mog iskustva, vozio sam stariju verziju 90ks i noviju sa 100ks u 2 auta i nikad nikakvih problema, sa 90 i 100 sam prosao 110 i 60tkm, a s ovim koji ima adblue 100ks je doduse bio problem adblue rezervara, kojeg je citroen priznao i van garancije i platio vecinu troska popravka...

ali motor ko motor je odlican. samo adblue tociti redovno, nikad cekati rezervu, odnosno cim upali 2400km, sipati do vrha...

Link to comment
Share on other sites

Solidan. 
Probao sam ga, fino vuče, cvrst i utegnut preko rupa i sahtova. Nedostatak, celicne felge na zimskima, mala udupina velicine 1e na vratima gepeka, izlizan gumb + i - na lijevoj strani mf volana, mislim da je od tempomata. I naravo nezahvalna crna boja, ali nije bitno.
Također ima adblue, a pug i citroen su imali skupe kvarove i izmjenu tih rezervoara, no mozda je to vec odrađeno.
To gledam za kcer. Umakao mi je jedan focus 1,5 tdci s manje km
66c67025a6fe7e31a5c8ce92856be632.jpg6c3d33ff4e8f838755e4261b40e0f357.jpg7c73c8bb1de9ba0ff084f248d8d656c4.jpg
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, frenchkey said:

Citroen C4 1,6 HDI 88kw,6 brzina, navi, dvozonska automatska klima, veliki servis raden na 178tkm, sad ima 197tkm, 9500€.
Upravo uvezen i registriran.
Kakav je motor, vrijedi li auto te novce?

A koje godište je?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.