Jump to content

Kupnja novog vozila


Vlado-Baotic

Recommended Posts

Imaš ljude koji stave na papir šta mu treba, koliko košta po km, i kupi najjeftiniji, nebitno koja marka. Vozi u ovlašteni na servis, nakon 3,4,5 godina nakon što istekne garancija ili leasing, kupi novo i tako. Qratz ga boli za plastike, cvrčke, susjede i forume. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vise mislim da ekipa u suzukiju misli da ima zvijer na cesti...uglavnom, tema za psihoterapeute????

Link to comment
Share on other sites

Tu bolju plastiku najavljuju vec dugo, al nisam vidio da su zaista ista promijenili.
Da, dodali su 2-3 komada opreme i fino digli cijenu, to je to.
Nista se sa plastikom nije dogodilo, auto je jednak kao i prvog dana, a cijene su skocile svima, zahvaljujuci WLTP testu...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ivan1902 said:

Nista se sa plastikom nije dogodilo, auto je jednak kao i prvog dana, a cijene su skocile svima, zahvaljujuci WLTP testu...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
 

Ako se ne varam, WLTP rezulatati mjerenja su uvedeni 1.9. prosle godine, a ovi su digli cijene tek nedavno. Sumnjam da im je toliko trebalo da usklade cijenik.

Link to comment
Share on other sites

Vjeruj mi jest, mjesecima pola zastupnika nije imalo 70% modela u cjeniku i ponudi, izuzev Peugeota i još par njih. Sve ih je WLTP usporio...

Link to comment
Share on other sites

Dobro, jel ima netko (ili jel barem netko zna nekog) tko je novi auto kupio za par dana, taman koliko treba da se povuče s nekog lokalnog ili regionalnog lagera?

Link to comment
Share on other sites

Posto duze nisam nista novo kupovao u Hrvatskoj ne znam detalje, ali prije par godina je za sve bila ista stvar. Imaju na lageru u Hrvatskoj, ali nisu rijeseni papiri za Uvoz. Pa traje cca tjedan do 10 dana, dok povuku i dok rijese papire... Znam za vanbrodski motor, stoji u prodavaonici i kazu ovo je vas, ja i stari krenuli da ga skidamo a lik ladno, za jedno 4-5 dana dok rijesimo papire. Samo je bilo ok, evo ti polog, a ostatak para kada rijesis papire i pisi do kada ce biti sve rijeseno...

Link to comment
Share on other sites

Dobro, jel ima netko (ili jel barem netko zna nekog) tko je novi auto kupio za par dana, taman koliko treba da se povuče s nekog lokalnog ili regionalnog lagera?

Bio s prijateljem po Meg 3 prije 4g u Krapini. Nazvao i pitao što imaju. Sjeli u auto, uzeli ponudu, otišli u banku, platio, vratili se do salona. Banka potvrdila uplatu. Za 2h smo klopali kod Ribiča.
.
Prošle godine poslovni partner kupovao Volvo XC60.
Bio u salonu, ponuda, uplata i sutra sam ga vozio na preuzimanje.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel to znači da danas (par godina kasnije) ljudi vole izvoljevati sa opremom/bojom, nečim trećim pa onda naručuju baš takav poseban auto ili da stvarno nemamo novih vozila po zalihama u državi?

Edited by filipbabok
Link to comment
Share on other sites

To bi ti znali reći ovi koji rade u RNH, ako smiju. ?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, filipbabok said:

Dobro, jel ima netko (ili jel barem netko zna nekog) tko je novi auto kupio za par dana, taman koliko treba da se povuče s nekog lokalnog ili regionalnog lagera?

Išao sam gledati pug 2008, bila je neka verzija 1.0 turbo 80ks i 115 ks za odmah. Bilo je za uzeti i Hyundai Kona u gasparicu VG isto na "samo ga povučemo s lagera".

Išao sam u štarkelj za "novog" megana, ali jedino uz čekanje dva mjeseca za 1.3tce, a 3 za 1.5dci... Shodno tome sam odabrao 1.5dci

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, zeko said:

1.5dci je majka svih dizla?

Sinoćnji, jesi to ti? ??

Link to comment
Share on other sites

Ma čeka se većinom ako uzimaš "pile" sa najjačom opremom koje uzimaju 5% ljudi, evo kolega uzeo nissana "kaškaja" sa svim priključcima... čeka već 2 mjeseca...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Čekao sam mjesec dana, kada smo birali auto bio sišao s trake, više sranja s birokracijom nego dolaskom samog vozila nažalost...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 08. 05. 2019. at 12:53, filipbabok said:

Dobro, jel ima netko (ili jel barem netko zna nekog) tko je novi auto kupio za par dana, taman koliko treba da se povuče s nekog lokalnog ili regionalnog lagera?

Ja sam sebi gledao Seat Aronu, htio sam FR plus paket i uz njega još neke dodatke. Prvo je bio rok čekanja 7 mjeseci, onda se gospođa iz auto salona potrudila i Aronu FR plus koju su oni trebali dobiti kao demo vozilo, prebacila u narudžbu za prodaju pa će na tu Aronu staviti ono što ja želim u tom autu i poslati, tako da ću čekati cca 2 mjeseca. Samo nisam mogao dobiti automatik nego će biti manual.

Inače na njihovoj stranici, pod odmah dostupna vozila, ima 10ak Arona sa raznim paketima opreme koje možeš dobiti odmah.

Edited by Golman
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 08. 05. 2019. at 22:08, zeko said:

1.5dci je majka svih dizla?

Slažem se

Link to comment
Share on other sites

On 08. 05. 2019. at 22:08, zeko said:

1.5dci je majka svih dizla?

Osim kad ti pritreba malo sape, onda je tu 2.0 dCi ipak bolji. :kava:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 15dci LOL

razmisljam nabaviti tu naljepnicu i stavit na svog megana

 

Link to comment
Share on other sites

Mogli bi neke naljepnice na tu temu napraviti, ono 15 deci je baš lijepa mjerica :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

najgore je tražiti savjet na forumu ? ali ipak ga tražim

trebao bi gradsko vozilo zamjeniti za novo ili godišnjaka. neki početni level samo da se po gradu žena vozi

gledam Daciu sandero ne znam koja je razlika u motoru sce tce (osim cijeni i jačini)  ne trebam jurilicu  ili clia (ne novi model)

razlika u cijeni novog i starog clia je dosta mala ne znam dali će neku akciju staviti da se malo stari model pojeftini

ima tko kakav savjet brzinski?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mene zanima, zna li netko (hans?), koliki je vremenski period od trenutka dok auto krene u proizvodnju, tj dobije produkcijski broj, do isporuke u salonu? 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.