Jump to content

Kupnja novog vozila


Vlado-Baotic

Recommended Posts

Kužim. to je super stvar. i bakica tako može kretati na uzbrdici :)

Baš ću isprobati. Imam Scenica tek par tjedana pa još otkrivam cake. Hvala

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Čuo sam za slučaj gdje je čovjek vani uzeo Golfa 7, ali je auto bio premlad i davanja su ga toliko ispala da mu je bilo jeftinije ovdje ga kupiti.
 

Link to comment
Share on other sites

Da da ima takvih znam jednoga hehe. To su oni kaj misle da je kupiti auto vani sam tak. Tipe otišel sam u Zlatar kupiti auteka bum se vratil predvečer. Hehe. 

Link to comment
Share on other sites

Po našim propisima, auto mlađi od 6 mjeseci odnosno sa manje od 6000 km se smatra novim i na njega ide procedura kao kod uvoza novog.

 

Inače, baš novi novi iz salona - treba platiti naš PDV i trošarinu.  (PDV države gdje je kupljen se dobije natrag, možda čak ni ne naplate odmah ako ide auto na izvoz - treba provjeriti). Uglavnom, nije procedura nešto kompliciranija od uvoza rabljenog. Znam nekoliko ljudi koji su gledali salone u Češkoj ili Mađarskoj. I naravno Slovenija jer imaju bolje pakete opreme za slične ili manje novce.

 

Osobno, da kupujem novi bi vjerojatno uzimao vani.

Link to comment
Share on other sites

Auto koji gledam u slo je jeftiniji cca 1k€ za isru opremu uz mogućnosti i drugog motora kojeg kod nas nema pa je sad pitanje da li se isplati. Ima kakav kapkulator tih davanja negdje?

Link to comment
Share on other sites

Megane GT Line Tce 130 u SLO košta 19090 €, a kod nas 164000 kn, tj. oko 22000 €. Davanja po linkanom kalkulatoru su oko 1000€ što bi značilo da se uštedi oko 2000€.
Zanimljiva mogućnost, iako mislim da mora postojati još neka caka...

Link to comment
Share on other sites

Zar nije da placas pdv drzavi u kojoj kupis ako je EU u pitanju? Ako je auto proizveden u EU nasima placas ppmv i sve kao za rabljeni, a ako nije iz eu onda trebas speditera i platis carinu?

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

I prije nego se odlucite za 1.2 TCe, provjerite da li je lanac u odgovarajucem stanju...

26239033_10213897556105795_1702572406353

26229802_10213897556065794_6479438689126

Na slikama je lanac u neodgovarajucem stanju... Na slici je 0.9 TCe, ali isti lanac je i u 1.2 TCe, a to je isti onaj iz starog 1.4 TCe. Renault quality. Not.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zar nije da placas pdv drzavi u kojoj kupis ako je EU u pitanju? Ako je auto proizveden u EU nasima placas ppmv i sve kao za rabljeni, a ako nije iz eu onda trebas speditera i platis carinu?

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

Ne, PDV se plaća kod nas.
Link to comment
Share on other sites

I prije nego se odlucite za 1.2 TCe, provjerite da li je lanac u odgovarajucem stanju...

26239033_10213897556105795_1702572406353

26229802_10213897556065794_6479438689126

Na slikama je lanac u neodgovarajucem stanju... Na slici je 0.9 TCe, ali isti lanac je i u 1.2 TCe, a to je isti onaj iz starog 1.4 TCe. Renault quality. Not.

Nisam cuo da su 1.4 tce imali problema s lancem?

Link to comment
Share on other sites

Što se ovdje dogodilo, rastegnuo se lanac?

Znači i 0.9TCE su podložni tim problemima.

I kako provjeriti da li je lanac ok na TCE motoru, čuje se ili ga treba otvarati?

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

Bas sam gledal, ima par debilcica koji lupaju minuse random kak stignu... jel pise onom ko ga dobije od koga je? Jer za like pise fino sve.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ne pise, al po meni bi trebalo. Ako vec nekom lupis minus, onda stani iza toga fino. Osobno me bas briga dal cu dobit like ili dislike, samo mi je smijesno kako neki lupaju to bezveze na normalan post ?

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Boze odakle onivukute informacije.. Pa sad su razvili s mercedesom nov motor... Sve ce napisat samo da ih se cita...

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.