Jump to content

Kupnja novog vozila


Vlado-Baotic

Recommended Posts

Boze odakle onivukute informacije.. Pa sad su razvili s mercedesom nov motor... Sve ce napisat samo da ih se cita...

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

 

Treba malo kriticki citati i razmisljati svojoj glavom - zar nije logicno ako konkurencija sad s najnovijim modelima pola i fieste (novi modeli od ove godine) nude diesel da ce renault takodjer ponuditi diesel u novom cliu koji izlazi dogodine - pa ne pricamo o cliu koji ce izaci za 7,8 godina.

Link to comment
Share on other sites

Oce al sigurno ne pre benzina, plina..

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tematika je takva da ljudi prepovrsno shvacaju stvar.. kao da se to ne tice nas i nase djece i unuka. Bitno da se jeftino vozimo i tu je kraj price. Naravno da osobno ne mozemo utjecati na upropastavalje zemljine atmosfere i zivota na njoj ali da barem shvatimo da ispuh koji udisemo u gradovima predstavlja opasnost za zdravlje. Zasto su nijemci ogranicili voznju dizela u gradovima? Zato sto u gradovima zivi koncentracija ljudi koji disu taj zrak. Zasto renault planira izbaciti dci iz clia i twinga? Zato sto to gradski auti i vecinom se voze u gradu.. dakle isti razlog ko svabe. Znamo da kineska industrija zagadjuje vise od svih auta u svijetu zajedno i to se ne moze sprijeciti. Imam kineski telefon Xiaomi i ima klasiku aplikaciju za vrijeme i prognozu i ujutro pogledam prognozu i pogledam kroz prozor i vidim maglu. A na prognozi kineske aplikacije pise: magla, oprez u prometu, mogucnost povecane koncentracije smoga, ne zaboravite ponijeti masku. To me nasmijalo ali cinjenice da je u Azijskim gradovima sa ogromnim prometom vozila i industrijom nuzno nositi masku na nosu da se ne otrujes. To je njihova realnost. Svjesni su toga i nasi francuzi koji su i turisticka zemlja i ne zele kao suvenire strancima prodavati maske za nos. Nadam se da sam barem malo prosvjetlio oci onima koji su mi dali minuse al u hr nema straha. Nasa drzava ima industriju kao manji kineski gradic i opasnost od trovanja je mizerna iako se u zg poslijednjih godina mjeri kolicina stetnih cestica u zraku i da, ona se povecava.

Idealno bi bilo da se svi vozimo na plin. U mom kvartu voze autobusi javnog prijevoza na LPG. Zbog neke fore? Ne nego kad ljudi izadju iz busa, ne hodaju u oblaku plinova od smrdljivog dizela. Ako bus od 15 tona moze ici na plin, onda moze i bilo koji osobni automobil, pogotovo clio i twingo.

Link to comment
Share on other sites

Meni je najbolje da ne najveća halabuka trenutno na aute - konkretno dizele. Koji su inače sa dpf filterom sasvim pristojna vozila. I sa daljnjim razvojem tehnologije mogu samo napredovati.

S druge strane, kad vidim kaj se u trgovinama prodaje kao HRANA, koju se jede svaki dan. Da se prodaju cigarete koje ubiju x ljudi više od automobila godišnje (Aktivno ili pasivno). Da ne nabrajam dalje. To je sve ok, auti nas koštaju života.

Meni malo smiješno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Doći će EURO7 diesel motori i kaj sad. 48 volt mreža, mild hibrid itd itd. Dost je pričekat 2019 i novi Golf 8. Bit će to pomalo ulazak u budučnost. Selo ko selo, psi laju karavane prolaze. Nebude to jutro svanulo da bude lpg motor ispred dizel motora. Nit je ikad bil niti ikad bu.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Meni je najbolje da ne najveća halabuka trenutno na aute - konkretno dizele. Koji su inače sa dpf filterom sasvim pristojna vozila. I sa daljnjim razvojem tehnologije mogu samo napredovati.

 

S druge strane, kad vidim kaj se u trgovinama prodaje kao HRANA, koju se jede svaki dan. Da se prodaju cigarete koje ubiju x ljudi više od automobila godišnje (Aktivno ili pasivno). Da ne nabrajam dalje. To je sve ok, auti nas koštaju života.

 

Meni malo smiješno

 

 

Nije problem tehnologija već neodržavanje te iste tehnologije, skupoća i nepouzdanost (odnosno ekonomska računica).

Link to comment
Share on other sites

Računica je kupit dizela da košta ko da ima 300.000 km a da je dobar kao onaj od 130.000 km. Onda kad se nešto takvo uzme sa skinutim km onda dizel ne valja, zagađuje, grozan je skup, dizne zamajci bakraći krene preko foruma priča ko Agata Kristi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Molio bi misljenje za ovaj auto. Kum prodaje Insigniju i gleda ovaj! Moze li netko konkretno nesto reci i je li ovo nakon prve serije koja je imala gresaka? Cijena ide dosta dole a ovi uzimaju Insigniju pod racun takoder za dobru lovu. 

http://rabljenavozila.renault.hr/Vozila/Renault-Megane-Grandtour-dCi-110-Energy-Intens-EDC/9275

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Sad je zelenima postala vaznije kolicina nox i cadje. Co2 je otprilike tu negdje, male su razlike to..
Tak sam bar saznao iz najnovijih normi.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zeko said:

1.5dci 4x4 ispusta 123co2 

1.3tce 150ks 150co2 

Dizel power

Jel to tce s 4x2 ili 4x4?

Isto tako ne treba zanemarit ni da 1.3 tce osim vise co2 ima i fino konja vise. Pa sad tko sto vise cijeni.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, zeko said:

Isto netreba zaboravit da je bitniji Nm i da ga dci ima puno vise.

 

Ako je 10nm puno vise...

S tim da ga tce ima u puno sirem rasponu okretaja.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, zeko said:

Isto netreba zaboravit da je bitniji Nm i da ga dci ima puno vise.

 

A sta mislis kako se ks racuna ako ne preko nm. Samo sto ga benz ima vise u okretajima, ali da racunas nm na kotacu ovaj koji ima vise ks imat ce vise nm.

A i moderni turbobenzinci spuste svu snagu tolko nisko da nisu daleko od dizela.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, zeko said:

1.5dci 4x4 ispusta 123co2 

1.3tce 150ks 150co2 

Dizel power

Kakav power kad je 1.3TCe u drugoj dimenziji koliko je brži?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Planiram uzet novi Renault ili barem godinu, dvije star u Njemackoj pa me zanima koji je najbolji izbor? Planirao sam uzet Megane-a 1.3 Tce 140 bose edition, Grandtour ili Grand coupe. Buduci da sam se tek nedavno preselio u Njemacku zanima me ima li netko iskustva sa onim Renault finanzirungom ili tako nesta. Ne znam ni dali se moze prenjet bonus sa auto osiguranja koji je bio na zenu u HR, pa ako netko zna neka napise.

Link to comment
Share on other sites

primjer iz irske... bonus se da prenjet uz malo zjbncije.. al ak si imal bonus u recimo Allianzu u hr i opet uzimas Allianz u irskoj prolazi bez beda... U njemackoj bi to trebalo bit pd za obavit... sigurno imas grupu na fejsu "hrvati u njemackoj" il nekaj pa pitaj

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Planiram uzet novi Renault ili barem godinu, dvije star u Njemackoj pa me zanima koji je najbolji izbor? Planirao sam uzet Megane-a 1.3 Tce 140 bose edition, Grandtour ili Grand coupe. Buduci da sam se tek nedavno preselio u Njemacku zanima me ima li netko iskustva sa onim Renault finanzirungom ili tako nesta. Ne znam ni dali se moze prenjet bonus sa auto osiguranja koji je bio na zenu u HR, pa ako netko zna neka napise.
Znam da mozes al ne znam nis detaljnije.
Kaj se tice financirunga Renaulta u DE, trebas pitat nekog tamo, nema to veze sa Renaultom nego drzavom.
Jedino da se bas poklopi da je ovdje netko u DE i da je uzimao bas Renaultovo financiranje novog.
Sto ti je najmanje vjetojatno.

Prije ces to na nekom opcijem mjestu saznati.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mario #8 said:

Znam da mozes al ne znam nis detaljnije.
Kaj se tice financirunga Renaulta u DE, trebas pitat nekog tamo, nema to veze sa Renaultom nego drzavom.
Jedino da se bas poklopi da je ovdje netko u DE i da je uzimao bas Renaultovo financiranje novog.
Sto ti je najmanje vjetojatno.

Prije ces to na nekom opcijem mjestu saznati.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Raspitao bi se, ali mi njemacki nije bas na tako dobroj razini da se sporazumim u vezi tog svega. Al snaci cu se nekako, valjda pricaju ljudi engleski.

Link to comment
Share on other sites

Spomenuo je kolega fejs, ima tih grupa koje su navodno dobre sa okej provjerenim informacijama. Ne znam, nemam fejs.

Ima forum.hr sigurno neke dobre teme na tu temu.

 

 

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.