Jump to content

Bugovi moje lagune


petak

Recommended Posts

Kkova: Daj mi reci kako izgleda ta brtva? Može li ju "zamjeniti" deblji najlon.

Prednja liva i zadnja liva vrata nemaju tu brtvu. Ta vrata san otvara pa znam da nema. Prednja desna i zadnja desna još nisan otvara.

Mata. Pranje nije pomoglo. Sumnjam na jedan od senzora abs-a. Danas sam nagazio kočnicu pa san otkliza. ABS se nije upalio.

A kiša i dalje sipi konstantno

Sva vrata imaju tu brtvu. Ta ti brtva izgleda kao ona brtva što se stavlja na prozore da ne puše kroz njih. Nema vrata na mojoj laguni s kojih nije skidana obloga vrata, ali sam uvijek pazio na tu brtvu i ljepio je neostikom da mi stoji fiksno dok namjestim oblogu vrata. Ako ti je brtva puknula umjesto da kupiš original kupi tu brtvu za prozore i probaj s njom, trebalo bi biti dobro. Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

plastično spužvasta je i ima ljepilo na obje strane tako da se zaljepi na lim od vrata na plastiku tapacirunga kada ga staviš na vrata. neznam kakve su ti kopče od tapacirunga, tu sam napravio s**nje kada sam skidao pa sam ih dosta polimio,pa mi je i zbog toga dihtalo previše...tu je isto problerm što ih možeš kupiti samo u paketu od nekih 200-300 komada i samo u ovlaštenom i koštaju dosta...to mi onda frend što radi u ovlaštenom pomalo skupljao...

što se tiče brtve najsličnija mi je ona brtva što ide na prozore od kuće što se ljepi da nepuše hladno ako prozori nedihtaju dobro...sad nisam siguran da te imaju ljepilo s obje strane, ali vjerojatno se da nešta smisliti sa obostranim selojtepom...sad da moram ponovo to raditi ja bih tako...

 

To brtvilo je na bazi butilne gume (ima kupiti u bilo kojem dučanu boja i lakova). Neki dan sam uzeo u Piture Galić jednu tubu (čini mi se 40-ak kuna 500ml).

Kopči ima kupiti zamjenskih kod nas ili preko ebay-a. NIsu nešto strašno skupe. možeš na komad, ili kao setove od 10/15/25/50 komada. I njih imam.

 

Ali ta brtva (folija) mi je misterija jer je na ovim vratima kojima sam skidao oplatu nije bilo. 

A na prvu, mi je pao napamet debeli najlon (dosta krući od najlonskih vrećica) Njega imam doma jer ga koristim kao zaštitu kod nekakvih radova po kući.

 

Šta se tiče senzora ABS-a stvarno imam peh. 

Danas odem do majstora koji mi radi na autu da ga spoji na komp i vidi u čemu je problem, ali njemu je nedavno crka komp, mora je neki vrag mijenjati od hardware-a i sad se ne može spojiti na server od dijagnostike i ne može sa dijagnostikom ništa. 

A da stvar bude gora tip koji mu je veza za tu dijagnostiku je negdi u PM na službenom putu i nema ga u HR već par dana....

 

Skoro da bi se zaletija u Bribirske Mostine sutra da ga spojiš na klip....ali ne mogu sutra makac iz Vodica

Link to comment
Share on other sites

Nema nikakve folije na vratima.Postoji samo traka oko obloge.

Link to comment
Share on other sites

Neki auti imaju taj neki najlon iza obloge, lag sigurno nema, bar je na mojoj tako, samo ta dvostrano ljepljiva brtva, kako kolega kaže. A moja od ponedjeljka ima malo jači bug, ne vezan uz remen.

Za drugi problem je najčešće kriv jedan od senzora abs/esp-a, bar je kod mene bilo tako.

Edited by Mafro
Link to comment
Share on other sites

Nećemo ot kolegi , uglavnom limarija. Napišem više i slikam sutra. Dobro da sam cijel ja kompletno i lag u najvećem dijelu :-).

Link to comment
Share on other sites

Tu brtvu (butilni) imam na oblozi. Foliju nemam.

Link to comment
Share on other sites

Tu brtvu (butilni) imam na oblozi. Foliju nemam.

Nema folije na laguni, dobro pregledaj brtvu. Na BMW-u E90 postoji folija, ali na Laguni 2 phase 1 ne postoji. Znam zato što sam skidao obloge na ova oba auta. :)

Link to comment
Share on other sites

Tu brtvu (butilni) imam na oblozi. Foliju nemam.

I to je i redu, nikakve folije nema i ne treba, jesi siguran da nije bilo staklo spušteno, pogledaj donju brtvu na vratima da nije oštećena, ili je možda odvod iz vrata s donje strane začepio.

Evo kolega bio brži.

Edited by Mafro
Link to comment
Share on other sites

Nisam uspio nači otvor za vodu s donje strane vratiju. Ili je jako sitan ili je ispod one donje gume na vratima....ili je onaj veliki ovalni čep na sredini dna. ALi vrata su prazna, vlažna iznutra da ali nema vode u njima 

 

Pa, mafro, dobro, šta uradi, šine?

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

Ba te frag....ali ako nam ti tu piskaraš onda nije tako "loše"

Link to comment
Share on other sites

Ipak je laguna dobila 5 zvjezdica za sigurnost na Euro NCAP-u.

Link to comment
Share on other sites

A piskaram, nije meni ništa, lag sve istrpio. Ali me i spasio, pri toj brzini bez esp-a, ne znam, bilo bi drugačije. Ionako je bilo veslanja. Žestokog. Laguna je guzom bacala kao na reviji victoria secreta. Između šlepera i ograde na AC. I sad mi nije svejedno kad se sjetim. Toliko volan nisam okrenuo na zadnjih xyz km.

Link to comment
Share on other sites

Samo vanjske oplate ili je nešto i unutra otišlo.

Ako su samo vanjske oplate moglo bi se to rijesiti

Ali tribalo bi slike viditi barem

Jesi li riješio problem sa senzorima brzine vrtnje/ABS?

Link to comment
Share on other sites

Jok! Auto je otišo takav! Nema ga dva tjedna! Onda ćemo riješavati problem...

 

I ovako auto koči.

Nema ABS-a i božić je na tabli.....ali vozi....jebat ga....tako je to u životu...

Edited by petak
Link to comment
Share on other sites

A morat ću. E da mi nije ovog zvrka kod kuće, žena je na rubu živčanog sloma. Samo plače, a jučer bio skroz normalan. :D

Link to comment
Share on other sites

Dosta sam čistio za džabe, od sada šaljem račune po obavljenom

Plačam za šankom!

Link to comment
Share on other sites

Plačam za šankom!

Ja pročitao plačem za šankom, pa se sjetio jednog mog prijatelja[emoji23] . Nakon cjelonočnog pijančevanja došli mi do šanka po jednu putnu, i tako mi još lagano pijuckamo i držimo se za šank. Pogledamo prijatelja a on plače ko beba, a mi svi zajedno: "Što je bilo Zvonko? "

Na to će on: "Nemrem više piti, p...a vam m......a!" [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Ajde mata budi dobar.:)

Dobar ko kruh sa 7 kora.
Link to comment
Share on other sites

Ja pročitao plačem za šankom, pa se sjetio jednog mog prijatelja[emoji23] . Nakon cjelonočnog pijančevanja došli mi do šanka po jednu putnu, i tako mi još lagano pijuckamo i držimo se za šank. Pogledamo prijatelja a on plače ko beba, a mi svi zajedno: "Što je bilo Zvonko? "

Na to će on: "Nemrem više piti, p...a vam m......a!" [emoji23] [emoji23] [emoji23]

.

hahahahahahaha :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jučer se vratio sa kontinenta....

 

U poslovičnom tonu Renaultove elektrike i elektronike ABS više ne svijetli (niti se upalio zadnjih 10dana).

 

Samoopopravak je nešto najbolje što su u Renaultu smislili!

 

Ovo me samo još više uvjerilo da je neki kontakt ili nekakvo smeće radilo cili šou.

 

 

Ali sam iskusio i jedan vrlo neugodan detalj koji mi do sad nije toliko upadao u oči!

Odbljesak table u staklo....

Jučer je sunce bilo jako nisko i kako cijeli put iz ZG-a prema VD (barem jedan veliki dio) putuješ u smjeru juga cijeli put sam imao taj odbljesak i mogu reći da nije bilo nimalo ugodno.

 

Na nekim dijelovima sam imao osiječaj da vozim na slijepo.... posebno ako mi je u sjeni neki putnjak, biciklist, motorist

 

Jako grubo iskustvo....NIsam nikad do sad doživio ovako nešto.

4 sata vožnje s tim efektom me je bormeć dobrano izmučilo!

 

Ima li kakvog lijeka ovom problemu

Link to comment
Share on other sites

Jučer se vratio sa kontinenta....

 

U poslovičnom tonu Renaultove elektrike i elektronike ABS više ne svijetli (niti se upalio zadnjih 10dana).

 

Samoopopravak je nešto najbolje što su u Renaultu smislili!

 

Ovo me samo još više uvjerilo da je neki kontakt ili nekakvo smeće radilo cili šou.

 

 

Ali sam iskusio i jedan vrlo neugodan detalj koji mi do sad nije toliko upadao u oči!

Odbljesak table u staklo....

Jučer je sunce bilo jako nisko i kako cijeli put iz ZG-a prema VD (barem jedan veliki dio) putuješ u smjeru juga cijeli put sam imao taj odbljesak i mogu reći da nije bilo nimalo ugodno.

 

Na nekim dijelovima sam imao osiječaj da vozim na slijepo.... posebno ako mi je u sjeni neki putnjak, biciklist, motorist

 

Jako grubo iskustvo....NIsam nikad do sad doživio ovako nešto.

4 sata vožnje s tim efektom me je bormeć dobrano izmučilo!

 

Ima li kakvog lijeka ovom problemu

mozda je zaruljica pregorjela :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

mozda je zaruljica pregorjela :rotfl:

Previše ih gori da sve crkle odjedamput....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.