Jump to content

naši akumulatori - bivši, sadašnji i budući


filipbabok

Recommended Posts

Evo rezultata testa. Radim od doma zadnjih dana, kratke relacije su učestale, a auto ponekad stoji po par dana prije nego ga se vozi.

soc.jpg.69d4ff373dda9e6053c1d42fb41eeb99.jpg

soh.jpg.6ba107d086cd8ccd4eb4eb9c2c092f2d.jpg

crank.jpg.a3477bd92b9d8f1e1cefc3cce7964995.jpg

charge.jpg.33a4fd9a8127cfc618b964bdb3bebbd2.jpg

ripple.jpg.4d8611ed0cc00bcfcefb6b196e4d15ba.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bok ekipa, pošto je trenutni accu 5g star i malo teže okreće, gledam lagano kakva je ponuda. Sad je nutra exide premium 60/600 i dosad nikakvih problema a auto nije garažiran, na zimi i suncu... Šteta što više takav nemogu kupiti. Bio sam danas u Bauhausu, ima neki KBK za cca 450kn, 60Ah, 600A što , a rijetki su već s 60/600, obično su 60/520 ili manje... Ispod još piše garancija na električne proizvode 5g što mi je malo preoptimistično...

Jel ima tko iskustva s tim akumulatorima?  Malo mi je prejeftino da bi valjalo, a opet ako ima 5g garancije...

Link to comment
Share on other sites

Moj Clio kojeg imam sad već 12.5god me samo jednom ostavio na cesti i to pred kućom kad nije htio upaliti zbog crknutog akumulatora krajem 8. mjeseca. Tako da ja ne kalkuliram s akumulatorima.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, vlovrec said:

Bok ekipa, pošto je trenutni accu 5g star i malo teže okreće, gledam lagano kakva je ponuda. Sad je nutra exide premium 60/600 i dosad nikakvih problema a auto nije garažiran, na zimi i suncu... Šteta što više takav nemogu kupiti. Bio sam danas u Bauhausu, ima neki KBK za cca 450kn, 60Ah, 600A što , a rijetki su već s 60/600, obično su 60/520 ili manje... Ispod još piše garancija na električne proizvode 5g što mi je malo preoptimistično...

Jel ima tko iskustva s tim akumulatorima?  Malo mi je prejeftino da bi valjalo, a opet ako ima 5g garancije...

Sumljam da je jamstvo 5 god. To se dobro raspitaj.

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno na elektricne aparate, sumnjam da je u to ubrojen akumulator

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Med0 said:

Moj Clio kojeg imam sad već 12.5god me samo jednom ostavio na cesti i to pred kućom kad nije htio upaliti zbog crknutog akumulatora krajem 8. mjeseca. Tako da ja ne kalkuliram s akumulatorima.

Bolji sam, clio me za 16g ostavio dvaput doma na parkingu ispred stana :)

Oba puta normalno palio, dan ranije se dovezao doma bez problema i ujutro samo kvrc i gotovo. Tvornički Tudor i kasnije jedna crna Topla. Svi su izdržali dulje od garancije. Oba puta ujesen i relativno toplo vrijeme, 5-10°C, znači nije neka temp u minusu niti ljetna žega.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, frenchkey said:

Vjerojatno na elektricne aparate, sumnjam da je u to ubrojen akumulator

I ja sumnjam, pisao sam im mail pa budu valjda odgovorili. Ako je 5 odmah uzimam 🙂

Koji bi sad bio klase exide premium, znači 3g.garancije, 60/600, nebi išao ispod 600, jer bude za 2-3g teško okretao. Auto je fluence 2010, dci, za ono vrijeme ima dosta potrošača... Htio bi biti neko vrijeme bez brige (bar 4g)...

Link to comment
Share on other sites

Postoji teorija da se uzme onaj s najduljom garancijom za sto manje para. Ionako svaki crkne nakon 3,4 godine.

S druge strane u zadnje vrijeme cujem hvalospjeve na Fiam Titanium, ako pare nisu problem.

A ja uzeo Beren sliver, so far so good

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Tudor je i meni krepao bez upozorenja. Exide CA-CA također tako iznenada krepava koliko čujem.

Bosch Silver 60Ah je mene služio 6.5god. Preventivno sam stavio novi Exide jer je bila dobra prilika zahvaljujući kolegi @aquarius 👍 iako je stari Bosch još uvijek verglao i kresnuo tu zimu na -22 na Sljemenu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 03. 01. 2021. at 22:20, Med0 said:

Tudor je i meni krepao bez upozorenja. Exide CA-CA također tako iznenada krepava koliko čujem.

Bosch Silver 60Ah je mene služio 6.5god. Preventivno sam stavio novi Exide jer je bila dobra prilika zahvaljujući kolegi @aquarius 👍 iako je stari Bosch još uvijek verglao i kresnuo tu zimu na -22 na Sljemenu.

Ovi noviji uglavnom krepaju tako, nije više kao nekad da se dalo švercati s njim par mjeseci da ako si ga ujutro upalio ostatak dana je bio ok, sad dođeš u dućan i nakon 15 min više ne pali...

On 03. 01. 2021. at 15:59, mata73 said:

Yuasa Silver ima 40 mj garancije.
Npr 62Ah- 620A
 

malo mi je taj preskup,  mislim da bude Fiam Titanium, ili Beren silver...

 

On 03. 01. 2021. at 14:02, frenchkey said:

Postoji teorija da se uzme onaj s najduljom garancijom za sto manje para. Ionako svaki crkne nakon 3,4 godine.

S druge strane u zadnje vrijeme cujem hvalospjeve na Fiam Titanium, ako pare nisu problem.

A ja uzeo Beren sliver, so far so good

Mislim da bude jedan od ovih...

Hvala

Link to comment
Share on other sites

On 02. 01. 2021. at 20:33, vlovrec said:

Bok ekipa, pošto je trenutni accu 5g star i malo teže okreće, gledam lagano kakva je ponuda. Sad je nutra exide premium 60/600 i dosad nikakvih problema a auto nije garažiran, na zimi i suncu... Šteta što više takav nemogu kupiti. Bio sam danas u Bauhausu, ima neki KBK za cca 450kn, 60Ah, 600A što , a rijetki su već s 60/600, obično su 60/520 ili manje... Ispod još piše garancija na električne proizvode 5g što mi je malo preoptimistično...

Jel ima tko iskustva s tim akumulatorima?  Malo mi je prejeftino da bi valjalo, a opet ako ima 5g garancije...

KBK je slovenski proizvod, to je u stvari Vesna pod drugom naljepnicom, odnosno brendom kreiranim isključivo za Bauhaus. Jamstvo mu je 2 godine

On 06. 01. 2021. at 9:16, vlovrec said:

Ovi noviji uglavnom krepaju tako, nije više kao nekad da se dalo švercati s njim par mjeseci da ako si ga ujutro upalio ostatak dana je bio ok, sad dođeš u dućan i nakon 15 min više ne pali...

malo mi je taj preskup,  mislim da bude Fiam Titanium, ili Beren silver...

 

Mislim da bude jedan od ovih...

Hvala

Preporuka Beren Silver 63Ah/650A za 486kn, jamstvo 30 mj, ili Beren Gold 67Ah/640A za 510Kn, jamstvo 36 mj. 

On 03. 01. 2021. at 22:20, Med0 said:

Tudor je i meni krepao bez upozorenja. Exide CA-CA također tako iznenada krepava koliko čujem.

Bosch Silver 60Ah je mene služio 6.5god. Preventivno sam stavio novi Exide jer je bila dobra prilika zahvaljujući kolegi @aquarius 👍 iako je stari Bosch još uvijek verglao i kresnuo tu zimu na -22 na Sljemenu.

Pravilo je da nema pravila. Može krepavati danima i dati do znanja da je vrijeme za zamjenu, a može krepat' iznenada. Iako se češće događa ovo drugo. Kad krepa iznenada, najčešće je kratki spoj ćelije, ukratko, korištenjem akumulatora i svakim njegovim startom, na dnu akumulatora se taloži sulfatni oksid nastao otkidanjem aktivne mase sa olovnih ploča, i kad ta razina taloga dosegne olovne ploče unutar jedne ćelije, rikavela, završena karijera. 

On 03. 01. 2021. at 14:02, frenchkey said:

Postoji teorija da se uzme onaj s najduljom garancijom za sto manje para. Ionako svaki crkne nakon 3,4 godine.

S druge strane u zadnje vrijeme cujem hvalospjeve na Fiam Titanium, ako pare nisu problem.

A ja uzeo Beren sliver, so far so good

Akumulatori se proizvode tako da izdrže dvostruko duži rok od garancije. To naravno nije pravilo, jer svaki auto je priča za sebe, u kojim se klimatskim uvjetima koristi, koliko ima startova dnevno itd itd. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, aquarius said:

KBK je slovenski proizvod, to je u stvari Vesna pod drugom naljepnicom, odnosno brendom kreiranim isključivo za Bauhaus. Jamstvo mu je 2 godine

Preporuka Beren Silver 63Ah/650A za 486kn, jamstvo 30 mj, ili Beren Gold 67Ah/640A za 510Kn, jamstvo 36 mj. 

Pravilo je da nema pravila. Može krepavati danima i dati do znanja da je vrijeme za zamjenu, a može krepat' iznenada. Iako se češće događa ovo drugo. Kad krepa iznenada, najčešće je kratki spoj ćelije, ukratko, korištenjem akumulatora i svakim njegovim startom, na dnu akumulatora se taloži sulfatni oksid nastao otkidanjem aktivne mase sa olovnih ploča, i kad ta razina taloga dosegne olovne ploče unutar jedne ćelije, rikavela, završena karijera. 

Akumulatori se proizvode tako da izdrže dvostruko duži rok od garancije. To naravno nije pravilo, jer svaki auto je priča za sebe, u kojim se klimatskim uvjetima koristi, koliko ima startova dnevno itd itd. 

Taj sam odgovor čekao 🙂 hvala. 

I još jedno kratko, koliko vremena može accu stajati, ako ubodem neku dobru akciju jel može stajati npr godinu dana? Ili bolje da ga odmah stavim nutra?

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, vlovrec said:

Taj sam odgovor čekao 🙂 hvala. 

I još jedno kratko, koliko vremena može accu stajati, ako ubodem neku dobru akciju jel može stajati npr godinu dana? Ili bolje da ga odmah stavim nutra?

Radije nemoj. Akcija ima i uvijek će ih biti. Ako ga kupiš da ti stoji sa strane, obavezno ga nadopuni svakih 5-6 mjeseci. Jamstveni rok mu teče od dana kupnje. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja sam veoma zadovoljan sa svojim Beren Classic, ne sjecam se tocno koje sam ga godine uzeo ima sigurno 3-4 godine. uz redovito punjenje baterija je odlicno drzi.

IMG_4186.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jucer kad sam mijenjao minus klemu usput izmjerio napon na Beren Silver.
Auto je vozen dan prije u 8 navecer, te prije mjerenja ujutro nije paljen. Otvorio haubu, zajljucao vrata i isao doruckovati.
Nakon 20ak min izmjerio, pisalo je 12,72 V na multimetru.
Drugih spravica za mjerenje nisam imao.

Poslano sa mog koristećiTapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 30. 01. 2021. at 23:35, sikinjo said:

Ja sam veoma zadovoljan sa svojim Beren Classic, ne sjecam se tocno koje sam ga godine uzeo ima sigurno 3-4 godine. uz redovito punjenje baterija je odlicno drzi.

IMG_4186.JPG

Taj akumulator mislim da si kupio prije 2-2,5god. Sigurno nije stariji od 3god. Sjećam se te serije, akumulatori su došli iz tvornice nabrijani, ispitivali smo ih nasumično s palete, svi su imali u startu 20% više startne struje nego je deklarirano.  Vjerujem da će te još dugo služiti 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uf ti Bereni meni bili katastrofa. Crko unutar godine dana, zamjenje i drugi opet crko. Ali propao i trgovac tako da ga nisam mogao ni reklamirati.

Link to comment
Share on other sites

On 01. 02. 2021. at 8:17, aquarius said:

Taj akumulator mislim da si kupio prije 2-2,5god. Sigurno nije stariji od 3god. Sjećam se te serije, akumulatori su došli iz tvornice nabrijani, ispitivali smo ih nasumično s palete, svi su imali u startu 20% više startne struje nego je deklarirano.  Vjerujem da će te još dugo služiti 🙂

Jesam da, pronasao sam 13.9.2018. sam ga uzeo. Jedino mi je zao sto nisam uzeo Gold xD. hoce sigurno :D

Link to comment
Share on other sites

On 01. 02. 2021. at 21:06, Kostur_OS said:

Uf ti Bereni meni bili katastrofa. Crko unutar godine dana, zamjenje i drugi opet crko. Ali propao i trgovac tako da ga nisam mogao ni reklamirati.

Prije koliko godina je to bilo?

Link to comment
Share on other sites

Prije dosta godina.

Moguce da je bio i Baren.

UGL nista na BA BE vise ne uzimam :)

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.