Jump to content

naši akumulatori - bivši, sadašnji i budući


filipbabok

Recommended Posts

Ovaj poljski DRL  Lepard modul koje imamo nas par na forumu može se podesiti i napon paljenja i gašenja..Šteta što ne ide tako i kod tebe

Link to comment
Share on other sites


 Sutra ću staviti voltmetar umjesto upaljača i malo pratiti napon


Danas zalemljene žice sa bananicama i spojene na digitalni multimetar. Ide direkt u upaljač.
U vožnji pokazuje do 14.2V, a ovisno o potrošačima (stop svjetla, podizači prozora, duga svjetla, žmigavci, ventilator, klima...) napon padne i do 13.4V nakratko.
Negdje u svemu tome se svjetla isključe. Zasada sam skužio da se ne isključe na početku vožnje nego nakon 10-15min.
Neću imati vremena mijenjati akumulator prek vikenda pa ću u međuvremenu i dalje testirati kako bih uočio neki uzorak.

Link to comment
Share on other sites

Danas zalemljene žice sa bananicama i spojene na digitalni multimetar. Ide direkt u upaljač.

U vožnji pokazuje do 14.2V, a ovisno o potrošačima (stop svjetla, podizači prozora, duga svjetla, žmigavci, ventilator, klima...) napon padne i do 13.4V nakratko.

Negdje u svemu tome se svjetla isključe. Zasada sam skužio da se ne isključe na početku vožnje nego nakon 10-15min. Neću imati vremena mijenjati akumulator prek vikenda pa ću u međuvremenu i dalje testirati kako bih uočio neki uzorak.

Tako je i kod mene i to je potpuno normalno.

Link to comment
Share on other sites

E pa ne sviđa mi se to :D
DRL je radio mjesecima bez greške i očito se nešto promijenilo. Cijelu zimu sam danju vozio bez kratkih i sad me usred ljeta zafrkava...

Link to comment
Share on other sites

Puno veća temperatura ispod haube, manja učinkovitost alternatora time i manji napon.

Link to comment
Share on other sites

Naletih u jednoj radnji u mom malom mjestu na akumulator sa oznakom "Renault Hi-Life". Daju popust od 25% uz stari akumulator. Izašlo bi do 75 eura. Garancija 36 (ili 30 mjeseci?). Onaj što bi meni odgovarao proizveden je 26.9.2017. Da li uzeti s obzirom na "starost"?

Link to comment
Share on other sites

Naletih u jednoj radnji u mom malom mjestu na akumulator sa oznakom "Renault Hi-Life". Daju popust od 25% uz stari akumulator. Izašlo bi do 75 eura. Garancija 36 (ili 30 mjeseci?). Onaj što bi meni odgovarao proizveden je 26.9.2017. Da li uzeti s obzirom na "starost"?

Uzmi. Malo ga dopuni punjačem prije instalacije.

Link to comment
Share on other sites

Uzeo. Sin od koleginice radi u toj radnji/servisu i kaže da su odlični. Vidjećemo. :smile:

Link to comment
Share on other sites

...po svemu sudeći radi se o originalnom Renaultovom (tko zna  tko zapravo radi ove akumulatore) akumulatorima...  (čepovi, brojčane oznake, plastična ručkica...)  Nadam se da će i kvalitetom opravdati moje virtualno povjerenje...

Link to comment
Share on other sites

60 Ah 600A

Takav je kod mene na dCi već 5 godina bez problema.

...po svemu sudeći radi se o originalnom Renaultovom (tko zna  tko zapravo radi ove akumulatore) akumulatorima...  (čepovi, brojčane oznake, plastična ručkica...)  Nadam se da će i kvalitetom opravdati moje virtualno povjerenje...

Tudor vjerojatno.

Link to comment
Share on other sites

Otkud čepovi na njemu, zar ne stavlja Renault ove bez održavanja?

Link to comment
Share on other sites

I jeste bez održavanja. Imaš na prethodnoj strani moj "tvornički" akumulator (došao na autu). "Čepovi" nisu predviđeni za odvrtanje.

Link to comment
Share on other sites

čepovi se bez problema skinu.... Široki "minus" šarafciger ili po naški "kacavida", nagnuti pod kutem od cca 60 stupnjeva i udri rukom po dršci navedenog alata. Čep se otpusti ko pravi, a zavrtanje je mnogo lakše, iako može po istom principu  ;o)

 

Otvorio sam mnoge pa znam  ;o)

 

Sretno s tim novima akumulatorom i svakako javi kako se drži tijekom godina

Link to comment
Share on other sites

Otvorio sam mnoge pa znam  ;o)

Iz kojeg razloga ? Znatiželja ili potreba ?

Link to comment
Share on other sites

Iz kojeg razloga ? Znatiželja ili potreba ?

... i jedno i drugo pomalo... ;o)

Link to comment
Share on other sites

Tudor stara zaliha..

Ja bi prije reka da je turska proizvodnja

Link to comment
Share on other sites

Mali komšija je godinu dana radio u ovlašćenom servisu u Pančevu, i kaže da su to akumulatori koje i oni (ovlašćeni) prodaju/ugrađuju. Garancija 3 godine. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Scenic dci, 2012, S&S, izgleda da je gore još original aku, ovaj na slici. Varta 70Ah/760A, na rubu je otisnut datum proizvodnje 21.08.2012.

Nakon prospavane noći, mjereno običnim multimetrom 12.38V, to je na vanjskoj temp. barem 25°C.

Auto normalno pali, nema nikakvih upozorenja o akumulatoru, ali mi se čini malo prenizak taj napon?

 

varta_70Ah_760A_VRLA_original.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne beri brigu. Tako je i meni jedan bosch davao nikad više od 12.4V pa je trajao 5god i još sam ga prisilno umirovio.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Neki dan vraćena par godina stara Munja 55Ah umjesto novog Exide 62Ah. Cilj je bio pratiti napone u vožnji i otkriti kako to utječe na naknadno ugrađen DRL Osram PX5 kojemu treba napon >14V da bi radio.
Naponi u vožnji su sa oba akumulatora slični, ali nisam primijetio da se DRL isključio sa Munjom. Danas sam parkirao i uz DRL uključio vent na najveću brzinu, stisnuo kočnicu, upalio zadnji grijač, radio je svirao... Napon je postepeno padao sa 13.8x do čak 12.3x i tu negdje je auto počeo dizati okretaje što je rezultiralo povećanjem napona do početnih vrijednosti od 13.8-13.9V. Ono zanimljivo je da se DRL u niti jednom trenutku nije isključio,a cijeli pokus je trajao par minuta.

Sad mi tek ništa nije jasno...

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.