Jump to content

Megane III razna kratka pitanja


brzi16v

Recommended Posts

4 hours ago, Lowlife said:

Osjecaj na tim kolutima-gumbima je nevjerojatno jeftin i neuglađen pa vjerojatno nista cudno.

Istina, samo eto prije nije nije tako zapinjalo..

Link to comment
Share on other sites

Koliko i koje ulje ide u mjenjač na Meganu? Auto je 1.6 dCi s ručnim mjenjačem 6 brzina.

Link to comment
Share on other sites

Mijenjam zamašnjak pa ću usput i ulje u getribi zamijeniti i imam nedoumicu koje ulje uliti. TRANSELF NFP ILI TRANSELF NFJ? Koja je razlika? Oba su 75 80. auto je megan 3, 2011, 1,5 110hp, ručni mjenjač. hmm??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel imao netko iskustva da mu ne radi podesavanje vozackog vanjskog retrovizora lijevo desno dok gore dolje ide. Pretpostavljam da su 2x odvojena motora za podesavanje

Link to comment
Share on other sites

Mijenjam zamašnjak pa ću usput i ulje u getribi zamijeniti i imam nedoumicu koje ulje uliti. TRANSELF NFP ILI TRANSELF NFJ? Koja je razlika? Oba su 75 80. auto je megan 3, 2011, 1,5 110hp, ručni mjenjač. hmm??
NFJ
Link to comment
Share on other sites

On 16. 03. 2021. at 13:42, Zip007 said:

Mijenjam zamašnjak pa ću usput i ulje u getribi zamijeniti i imam nedoumicu koje ulje uliti. TRANSELF NFP ILI TRANSELF NFJ? Koja je razlika? Oba su 75 80. auto je megan 3, 2011, 1,5 110hp, ručni mjenjač. hmm??

Ako ti model mjenjača počinje s J onda je NFJ, inače NFP.

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče ulja u mjenjaču, to je ovako postavljeno kod Renaulta:

ELF TRANSELF NFJ 75W80
Ulje za mjenjač prilagođeno vozilima RENAULT opremljenim prijenosnicima obitelji J, TL4, NDx, a posebice za vozila TWINGO, MODUS RENAULT, Clio, Mégane (osim (isključenog) Mégane / Scenic II Pk4) i Lagune (osim (isključene) motorizacije 2, 2DT, dci i V6), za Spaces (2,0 i 1,9 dti) i za Kangoo.
Prilagođen zahtjevima mehaničkih prijenosnika lakih putničkih i lakih dostavnih automobila, s mjedenim sinkronom u jednostavnoj konfiguraciji ili s više konusa.


ELF TRANSELF NFP 75W80
Sintetička tehnologija mjenjačkog ulja za Renault vozila opremljena mjenjačima obitelji P, J, NDX, TL4. Posebno se preporučuje za lako mijenjanje brzina u hladnom vremenu: također zadržava svoje izvanredne kvalitete kada je vruće, osiguravajući što lakši rad i duži vijek trajanja dijelova mjenjača.

Ukratko:
Onaj prvi po redu gore je naveden na koje modele ne ide, a ovaj drugi ide na sve te druge, s time da sam ja to skratio na opciju da za obične male motore (benzinci od 1.2-1.6 i dizelaš 1.5 dci svakako ide NFJ opcija), dok za jače motore ide ovo NFP, jer kako se vidi iz priloženoga, neki mjenjači se preklapaju, no isto tako je bitno imatzi taj kôd mjenjača koji nije samo vezan za jedno ili 2-3 slova, nego i više pa ono ND"x", taj "x" označava još jednu znamenku koja može biti bitna.

Nadam se da sam pomogao donekle, onako lakim štivom da se ne komplicifra puno.

On 16. 03. 2021. at 13:42, Zip007 said:

Mijenjam zamašnjak pa ću usput i ulje u getribi zamijeniti i imam nedoumicu koje ulje uliti. TRANSELF NFP ILI TRANSELF NFJ? Koja je razlika? Oba su 75 80. auto je megan 3, 2011, 1,5 110hp, ručni mjenjač. hmm??

Zar samo zamašnjak, bez seta kvačila?
I po kojoj cijeni ako nije tajna?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lowlife said:

Jel imao netko iskustva da mu ne radi podesavanje vozackog vanjskog retrovizora lijevo desno dok gore dolje ide. Pretpostavljam da su 2x odvojena motora za podesavanje

Meni nije išlo gore - dolje. Bilo je ispalo iz ležišta. Klik, i sve ponovo radi. Ako se čuje zujanje motorića u retrovizoru kad stisneš botun, a on ne ide lijevo desno, onda je sigurno ispalo iz ležišta, a ako se ne čuje zujanje, onda je nešto drugo. Ili je sam botun ili nekakva žičica na putu do retrovizora. 

Link to comment
Share on other sites

A izgleda da je do motora ili zica u kucistu. Iso sam ga spojit na dijagnostiku pokazuje da prekidac radi i komanda pomicanja preko obd gore dolje ide al lijevo desno ne. Skidanje tog ogledala da dodem do motora velika sansa da sve polomim. Ne zuji nist. default_nami.gif

Link to comment
Share on other sites

On 26. 03. 2021. at 21:24, Lowlife said:

A izgleda da je do motora ili zica u kucistu. Iso sam ga spojit na dijagnostiku pokazuje da prekidac radi i komanda pomicanja preko obd gore dolje ide al lijevo desno ne. Skidanje tog ogledala da dodem do motora velika sansa da sve polomim. Ne zuji nist. default_nami.gif
 

Moraš od nekud počet. Ja bih svejedno najprije ispitao prekidač. Ako je u redu, onda kabeli do retrovizora, ako nije ni to, onda motorić.  Retrovizor najlakše rastaviš tako da prvo izvadiš staklo. Povučeš ga i samo će ispast. Tako ćeš vidit one klipove koji drže poklopac. Njih kacavidom malo oslobodiš i kad skineš poklopac imaš pristup svemu. 

Link to comment
Share on other sites

Moraš od nekud počet. Ja bih svejedno najprije ispitao prekidač. Ako je u redu, onda kabeli do retrovizora, ako nije ni to, onda motorić.  Retrovizor najlakše rastaviš tako da prvo izvadiš staklo. Povučeš ga i samo će ispast. Tako ćeš vidit one klipove koji drže poklopac. Njih kacavidom malo oslobodiš i kad skineš poklopac imaš pristup svemu. 
Proradilo je. Malo sam staklo s rukom lijevo desno pogurnuo i proradio je motoric. Izgleda da je malo nesto zapelo ili kako se nije dugo micalo oksidiralo.. inace prekidac se vidi preko dijagnostike tipke koje stisces dal imaju open ili close tako da taj sam dio odmah eliminirao. Motora su 2x i mogu se bidirekcionalno testirat. Ugl nisam nista sarafao to je bitno.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 26. 03. 2021. at 19:16, lageros-zg said:

Zar samo zamašnjak, bez seta kvačila?
I po kojoj cijeni ako nije tajna?

Ma komplet set sa svime.3200kn VALEO set. Majstor je imao neki rabat kad je kupovao. Inaće je bar 40% više. LUK set je bio 4200 sa rabatom. to mi je bilo ipak puno

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Zip007 said:

Ma komplet set sa svime.3200kn VALEO set. Majstor je imao neki rabat kad je kupovao. Inaće je bar 40% više. LUK set je bio 4200 sa rabatom. to mi je bilo ipak puno

Nadam se da nije samo jednomaseni set, odnosno set sa jednomasenim zamašnjakom (oznaka seta 845077).
 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nije bio jednomaseni. Nema šanse da bi to stavio na auto. Klasični komplet zamajac (dvomaseni) lamela,korpa i potisni ležaj..

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Zip007 said:

Naravno da nije bio jednomaseni. Nema šanse da bi to stavio na auto. Klasični komplet zamajac (dvomaseni) lamela,korpa i potisni ležaj..

Ako se ima negdje neki račun, može se provjeriti po onoj oznaci, a ako nema oznake, onda će se osjetiti u radu motora i kod izmjena brzina.
To sam gore rekao zato jer je bilo već slučajeva da je rečeno da je ugrađen dvomaseni zamašnjak, a zapravo nije.
Sve u svemu, sretno dalje i neka bude bez problema 👍

Link to comment
Share on other sites

Ma komplet set sa svime.3200kn VALEO set. Majstor je imao neki rabat kad je kupovao. Inaće je bar 40% više. LUK set je bio 4200 sa rabatom. to mi je bilo ipak puno
Zamasnjak i komplet set kvacila sa potisnim se da nac na autodocu za 2600kn kad je akcija. I to sachs ili luk set koji je od valea puno bolji. Uzimali smo nedavno frendu i bilo je daleko najjeftinije. Ceka se cca 3-4 dana.
Link to comment
Share on other sites

Ja sam to sa majstorom zajedno mijenjao. Nije baš da neznam oko auta tako da znam šta je ugrađeno i da je dvomaseni ugrađen

Link to comment
Share on other sites

Zamasnjak i komplet set kvacila sa potisnim se da nac na autodocu za 2600kn kad je akcija. I to sachs ili luk set koji je od valea puno bolji. Uzimali smo nedavno frendu i bilo je daleko najjeftinije. Ceka se cca 3-4 dana.
LUK nikada nije bio tako jeftin za te modele. Pa samo dvomaseni zamašnjak je bio skuplji od origonalnog seta kod mene.
No s druge pak strane, PDV igra isto tako jednu ulogu u svemu.

Poslano sa mog SM-N970F koristeći Tapatalk

Ja sam to sa majstorom zajedno mijenjao. Nije baš da neznam oko auta tako da znam šta je ugrađeno i da je dvomaseni ugrađen
Ne znam ja tko zna ili ne zna, a informacije su bile šture oko svega toga.
A o tome tko šta zna ili ne zna ne ulazim, ali da često bude muljanja i varanja klijenata, to da i zato ja reagiram u slučaju da se takvo što događa i upozoravam.


Poslano sa mog SM-N970F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne znam ja tko zna ili ne zna, a informacije su bile šture oko svega toga.
A o tome tko šta zna ili ne zna ne ulazim, ali da često bude muljanja i varanja klijenata, to da i zato ja reagiram u slučaju da se takvo što događa i upozoravam.


Poslano sa mog SM-N970F koristeći Tapatalk

Part number sachs : 2290601143

https://m.autodoc.si/sachs/13581282

Iz slovenije ide evo danas je 364eur komplet set ako uzimas preko mobile app.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Lowlife said:

Hey, check out SACHS Clutch Kit in the AUTODOC app

https://m.autodoc.si/sachs/13581282

Iz slovenije ide evo danas je 364eur komplet set ako uzimas preko mobile app.

Da, to je samo za privatno kupovanje, meni kao firmi to ne ide nikako, jer ima tu troškova koji se moraju uračunati i na kraju naravno PDV. (a još i neka zarada mora biti, jer inače nema smisla raditi :D

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno. Oni znaju imat dobre akcije kome se da pratit i kome nije problem za odmah i moze pricekati par dana svakako je bolje rjesenje nego tokic sa popustom 4800kn uz objasnjenje da je njihov sachs original a ovo fakeovi. Uzimao sam hrpu puta sa autodoca i nikad nisam naletio na nesto fake ako kupujes dobis ono sto si platio.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Lowlife said:

Naravno. Oni znaju imat dobre akcije kome se da pratit i kome nije problem za odmah i moze pricekati par dana svakako je bolje rjesenje nego tokic sa popustom 4800kn uz objasnjenje da je njihov sachs original a ovo fakeovi. Uzimao sam hrpu puta sa autodoca i nikad nisam naletio na nesto fake ako kupujes dobis ono sto si platio.

Kod mene je taj SACHS oko 3.800,00 Kn, a Original RENAULT cca 4.400,00 (ne znam sad napamet).
Meni uglavnom najviše ide original.
Sa PDV-om cijene, netto, na njih nema popusta.

Edited by lageros-zg
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.