Jump to content

Kvarovi i problemčići moje Lagune 3


wankel

Recommended Posts

Vjerojatno je ukljucen OCS, otud ranije. Sto ce reci da ti je ulje ubijeno voznjom stani-kreni, kratkim voznjama i voznjama na niskim obrtajima i brzinama.

Link to comment
Share on other sites

znači ulje je tako skupo da ga držite 30 tkm dok ne postane crna vodica sa potrošenim aditivima? Zanimljivo.

Link to comment
Share on other sites

Osobno nisam ni mislio drzati ga do 30tkm. Upravo iduci tjedan mi reg. i mislio sam uraditi servis.

Meni je samo bio problem sto mi majstor s svojom dijagnostikom nije mogao promjeniti interval na 15tkm ili 1god ( to moze samo ovlasteni)

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

može ako ima Clip dijagnostiku, s univerzalnim baš i ne ide

Link to comment
Share on other sites

Ma m8slim da je u njega orginalna ali crackirana pa ne smije na net i mislum da radi toga nije mogao. Al sad cu otici u GUMA M imaju akciju servisa klime za 140HRK pa cu tamo momke zamoliti da se konektuju na brzaka i krišom i to naštele

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne treba da bude povezan na net da bi to uradio, dovoljan je samo Clip i nista vise. Znam to jer sam i sam to radio, sa crack-ovanom verzijom Clip-a.

Neko je gore napisao da Laguna ima senzor kvaliteta ulja - nazalost, nema, vec je u pitanju OCS kako je napisao direstraits. Obican matematicki algoritam koji se temelji na par ulaznih parametara.

Link to comment
Share on other sites

A evo jedno pitanje al nije kvar u pitanju ?☺!

Dali se moze reproducirati video na displayu od TOMTOM tvornicke navigacije.

Malo sam šupao i skontao sam da kad povezem bluetooth-om tel i navi da mogu pustiti video na youtubu preko telefona i reproducira se zvuk preko auta. Da nema mozda neka shema da video pusta? Bili ako bi video stavio na SD karticu bili ga reproducirao ili na CD??? Cisto informativno pitam

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Znaci li ovo da je moja LIVE verzija25ab1e47f4d494a2ddf06c77ac0752af.jpgcb5cb0447c4cf4e5062d457edee66573.jpg4554851e2d8119856121a29bc54a1e9c.jpg

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tomtom moze, tomtom live ne.

Kakva je procesura za to?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ode graničnik vrata ?????

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

baš tako...

imaš temu o popravku istoga, Megane III -- kvrckanje vrata (coupe) -- popravak no čekamo svi da brzi stavi slike, ja vjerujem da ću probati popraviti, neću kupovati novi...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Danas mi se od jutra samo odjednom pojavila poruka tj. 3 poruke za redom: Check esp, check braking system, check abs. Nakon što poruke prođu, nestane upozorenje i kao da ništa nije bilo. Kroz par minuta poruke se opet pojave i nestanu. ESP radi, abs radi (testirao sam).

Zna li netko što bi moglo biti

Link to comment
Share on other sites

Ne bi smio biti tj. nisam primijetio recimo otežano paljenje ili čak zna ispisati poruku kada je slaba baterija (akumulator) ali ovaj puta nije. Akumulator je navodno mijenjan prošle godine. Kažem navodno jer je tako rekao prošli vlasnik. Vidim i sam da je novi e sad da li je fušario pa uzeo polovan ili ne, to neznam.

Link to comment
Share on other sites

Provjeri pločice i diskove, pa onda spremnik tečnosti za kočnice. 

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru i savjetu.
Prednji diskovi i pločice mijenjani prije cca 2 i pol mjeseca, stražnji nisu. Spremnik tekucine za kočnice onda pogledam sutra. Kasnije imam dogovoreno kod mehaničara 

Link to comment
Share on other sites

Provjeri pločice i diskove, pa onda spremnik tečnosti za kočnice. 

Ipak je Kabel od ABS senzora kod prednjeg desnog kotača. Vidljivo je da je od prije bio krpan pa sam ga sad malo bolje povezao i poljepio izolirkom. Poruka za sada više nema.

Link to comment
Share on other sites

To se desi kad se kabel ne vrati na mjesto, pa se potrga. Ili zimi strada od snijega i leda. Uglavnom, jeftin popravak. :yeah:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.