Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Jel cuo ko za gume Tracmax? Prodaje lik set felgi kaj me zanima, a gore te neke zimulje tog cudnog imena stare 2 godine i puno mesa. Nekak sam jako pesimistican da bi ih uopce i prodat mogo, a kamoli tek vozit jednu sezonu... hm, a felge su bas interesantne.

Link to comment
Share on other sites

Probaš pa vidiš dali zadovoljavaju, sva se može prodati ako je cijena prava.

Link to comment
Share on other sites

On 05. 10. 2021. at 20:57, Max said:

Kaj još nitko ne ide na zimulje? 😀

Ja ću kroz 10-ak dana. 

10 hours ago, Max said:

Dakle kako se sklizu ove Nexen nfera su1 na ovim malo nižim temp i kiši pa to nije za vjerovat. Pogotovo na kocenju, a I u zavoju kad ih cimnem malo jače ode nos bez beda,  i onda dok uključi stražnji pogon sve to skupa nije dobro.  3 godine stare i valjda oko 30tkm. Dubina profila 5.5mm. Na suhom i toplom su super. Baš me zanima sad kad stavim nokian wrd4 koje su isto stare ali imaju preko 6mm profila kak će se ponašati. 

Moje cont premium contact (3 seona - 40 tkm) iako gotove po profilu se još uvijek iznenađujuće dobro drže na mokrom i tem ispod 15 stupnjeva. Ali aquaplning... Uskoro idu napred nove brigestone LM005, iza ostaju GY UG9 (zadnju sezonu)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pere said:

Jel cuo ko za gume Tracmax? Prodaje lik set felgi kaj me zanima, a gore te neke zimulje tog cudnog imena stare 2 godine i puno mesa. Nekak sam jako pesimistican da bi ih uopce i prodat mogo, a kamoli tek vozit jednu sezonu... hm, a felge su bas interesantne.

Tako sam ja u proljeće bio u fazi kupovine guma za Ford u dimenziji 235-50-17 gdje su cijene oko +- 1000kn za neke bolje gume i slučajno naletio na oglas za originalne 18 cola plus 4 gume u dimenziji koja mi odgovara za 1000kn po komadu tako da nisam puno razmišljao i uzeo sam. Guma je neka Platin, bila je stara 2 god sa nekih 7mm mesa koje su ovu sezonu odradile bez beda. Ovih dana ću na ove 17 cola kupiti i montirati neke zimulje u ovoj glupoj dimenziji i tako zaokružiti priču sa gumama.

Link to comment
Share on other sites

Ma imam oba seta nova, od ove godine, samo zimske prednje jos "ne nove". Ovo mi zapravo opce ne treba al provocira lik. Prodaje 19tke za koje je sogor zainteresiran, a ima jos M felge za trojku s tim smijesnim gumama po sasvim ok cijeni. Vazem jel mi to treba (opcepoznata je cinjenica da cim je vise velikih felgi u garazi da si veci seoski lola) i ako da, onda bi morao opet nove zimske za njih uzimat. Sumnjam da to kaj valja. Kod mene je zima mokra i snijezna.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Max said:

Dakle kako se sklizu ove Nexen nfera su1 na ovim malo nižim temp i kiši pa to nije za vjerovat. Pogotovo na kocenju, a I u zavoju kad ih cimnem malo jače ode nos bez beda,  i onda dok uključi stražnji pogon sve to skupa nije dobro.  3 godine stare i valjda oko 30tkm. Dubina profila 5.5mm. Na suhom i toplom su super. Baš me zanima sad kad stavim nokian wrd4 koje su isto stare ali imaju preko 6mm profila kak će se ponašati. 

Slična iskustva da sa n-blue HD njihovom gumom. Jednom nexen i nikad više.Good year eff grip perf koja ju je zamijenila, neusporedivo bolja guma. I nakon tri ljetne sezone i dalje odlična.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma ja sam ove gume dobio s autom tak da sam ih iskoristio, velim, sve ok na suhom, ali mokro grozno, i to sad nakon ljeta, u proljeće nisu bile tak lose. Doduše, napravio sam s njima 8tkm od svibnja..

Link to comment
Share on other sites

dakle na mom doblu imam lasse greenways i nemogu prestat hvaliti gumu...em sta drze solidno, em po kisi, suhom...em sta su jebacki izdrzljive, nisam nikad busio nijednu (a bilo je situacija gdje sam prelazio preko svacega na cesti, preko rubnjaka, kamenjara itd), a napravio sam skoro pa kvarat miljuna km sa tim gumama (vise setova, jel i zimske snoways 3/4), busio sam michelin na dokkeru jednom, ajde ok. al evo neki dan kako je krcki most bio zatvoren, pa kad su ga otvorili uzeo sam putnickog berlinga sta imamo, cisto da ne zapnem na otoku ako se sjete zabraniti prolaz dostavnjacima...e pa taj berlingo ima kormoran gume sa mozda 1000-2000km...te gume su toliko SMECE da nije normalno, klizu po svemu, feeling je nikakav...a mozda je i dimenzija igrala ulogu, 205 65 15...bas teski balon...jbt pa taurusi kojih imam na drugoj laguni su premija naspram tog smeca...

Link to comment
Share on other sites

Meni je druga sezona Nexen su1 i meni su odlične, čak i ovih dana. Vidjet ćemo sljedeću sezonu, ako izgube svojstva, mijenjam.

Link to comment
Share on other sites

Ja cu evo trecu zimu Blizzakice LM005... Doduse snijega nisu bas vidjele, ali i po mokrom su odlicne...

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, MB110 said:

Otprilike 20.000 sam s njima prešao

Moje imaju valjda oko 25-30, imaju skoro 6mm profila ali stvarno su sad na hladnom jako izgubile grip. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni su ok, baš sam probao danas i u zavoju. Možda je i do 4controla. Ali moje su dot 2019. Vidjet ću što će biti na proljeće. Za sad su super, a ako neće valjati opet dobro. 2 sezone za pola cijene, dođe mi na isto kao Continental, Michelin i drugi premiumi za 4 sezone.

Link to comment
Share on other sites

i onda kad ja kazem da je bolje imati jeftinije gume nove svakih 2 godine, umjesto markice po 4-5 godina, onda sam ja cudak...a vidim da i drugi misle tako

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ti to probao više iz znatiželje i na preporuku vulkanizera. Sa zimskim se, recimo, ne bih igrao, pa na Laguni imam sad Pirelli, a imao sam Bridgestone. Za clio sam uzeo Continental ts 870, tako da ti nisam baš reprezentativan primjer. Čuo sam da Nexen ide kao prva ugradnja na Porsche Macan, a vidio sam i Nexen n'blue na novom susjedovom Golfu 8. Očito su ušli u VW grupaciju, pa vjerojatno nisu ukupno tako loši. Kako god, ako Nexen neće valjati na proljeće, onda će ići nešto drugo gore. 

Link to comment
Share on other sites

Bivši kolega je kupio novi golf v svojedobno. 1.9 TDI Rabbit . Zadnja serija valjda prije šestice. Dobio plastificirani Kumho na njima prva ugradnja. Uvijek su oni žmukljarili. Citroen nikad. Michelin prva ugradnja.

Link to comment
Share on other sites

On 06. 10. 2021. at 15:35, Domba said:

Ekipa sto znate o MAXXIS zimskim gumama? Konkretno za starog radi se o 175/65R14. Voznja je 99% gradska, po snijegu ne vozi, tj ako bas jako mora. Godisnje max 5000km. Gledam MAXXIS iz razloga sto je skoro jedina guma sa A drzanjem na mokroj cesti i prihvatljivoj cijeni. Prosle godine je imao 6 godina stare Save i po mokrom sam jedva zaustavio kada je starija dama odlucila pretrcati cestu bez da pogleda da li ima vozila na cesti.

Iliti trazi se guma sa dobrim drzanjem po mokrom, potrosnja gume nebitna. Cijena jelda sto povoljnije.

taiwanska guma, dobra guma, meksa guma.. imao sam ju na limuzini.. ne mogu puno pisati o njoj jer sam taman tada preuzeo auto (ne znam kolko km je presla, al je u tom trenutku bila stara 6god), imala je lagano popucane bocnice, ali to pridodajem suncu koje je tu u prosjeku uv 10-15 a auto stojao vani.... pogledaj jos uniroyal rain sport, ako je uopce ima u toj dimenziji ;)

Link to comment
Share on other sites

Ima netko iskustva sa Hankook Winter ICept RS2 zimskom? 

Gledam po recenzijama i cine mi se dosta dobre, u prvih nekoliko na mokrom. 

 

Imao sam do sada Gy Gen1 i bio sam super zadovoljan ali razlika u cijeni je skoro 1000kn(Gy Perf+) , a vise to nije primarni auto tako da ne mora bit top top guma. 

Tnx

Edited by margax
Link to comment
Share on other sites

Ugrađivao se na francuske aute onaj Michelin Energy Saver. To je trajalo 100.000 km, ali na mokrom stvarno loše 

Link to comment
Share on other sites

Jao da, mi ih dobili na Meg 2 kad smo ga novog uzeli 2005. Užas od gume, stvarno opasne! 

Link to comment
Share on other sites

Continental neko Eco smeće došle na ženinom cliu. Nije prošlo niti godinu dana, došla jedan dan i veli: dragi, skidaj to s auta, driftam po zavojima :) U životu nisam takvo smeće od gume vozio, pretvorile su se u plastiku.

 

Link to comment
Share on other sites

Sve Eco/FuelSave/Green gume su veliki kompromis. Logicno, od sticky gume koja drzi i brzo se trosi, suprotno je tvrdo, ne-sticky i ne potrosi se nikad. Kome to nije dosta nek kupi i proba sam. :D

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ti koji štede gorivo i tako se vuku pa im ne trebaju dobre gume 😛

Hankook sam imao jednu totalno ćelavu na Yugu, držala je bolje i po mokrom od Michelina Energy u puno boljem stanju.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.