Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Sve ste vi u pravu, ja glup nemam dalje komentara...

Ako je dozvoljena od proizvodzaca 17" felga na Megane Mk1 ja cu mu financirati gume i felge...Svoj Megane i njegov ne racunaj opet ispadas pametan..

Neka procita netko tko ima to auto koje gume pisu ( ne znam tocno poziciju) ali ima naljepnica na cepu rezervoara, stoku od vrata ili gdje drugdje koje su dozvoljene dimenzije i felge guma..

Kraj price!

brko izgleda da si mi onda duzan felge i gume po ovome sto kolega veteran kaze :)

j.. picu ;)

Link to comment
Share on other sites

Dimenzija  Promjer Gazna dužina Razlika
---------- ------- ------------ -------
205/40 R17 596 mm  1872 mm  -1.19 %
215/40 R17 604 mm  1898 mm   0.13 %
205/45 R17 616 mm  1935 mm   2.21 %

 

 

usporedba sa 185/60/15 tako da mogu teoretski sve tri ici
 

Link to comment
Share on other sites

kolega nije tebi upitno jel mogu felge... odgovor je mogu. i sve te dimenzije mogu. 

Samo ti pokusavamo reci da ce ti trap malo trpiti.. mjesto da ti traje (primjera navodim) 50tkm.. trajat ce upola manje... 

A i ne mora. Kazem ti iz iskustva jer evo ja sam u dilemi da li mijenjati lezajeve i sl... a auto je bilo 4g na 15kama felgama... stock i posljednju godinu ..10tkm je bio na 17kama... 

na tu velicinu moze ici i felga 18 sa dimenzijom 205/35/18... eto i to da znas. i da nista ti nece parati ili dirati. ali lezaj i drugi dijelovi sto cuvaju tocak ce otici ... 

Ja sam bio spreman na taj "rizik" pa sam mjesto 15 stavio 17 i sad malo vise ulaganja imam. Skuplja guma. cesta promjena dijelova sitnih koji skripe gumica ... Da je srece pa da ima Powerflex selena za clio 3 bilo bi extra.. 

Link to comment
Share on other sites

U Baletnu bum vodil Hrc-a jer tamo inace idu "baletani" pa ce najbolje pristajat ambijentu.. :D

Ma salim se, tam ima jedan Meganeta sa 17icama pa ce opet :taz: na mene..

Ivane imenjace imas dobar odabir, "konoba" je prva liga i nije preskupa, za ekipu stvorena a ambijent palac gore!

Na provokacije nebum mu odgovaral jer jednog dana shvati kaj sam stel reci... Ak sam napisal lapus, se ipricavam, al skuzil je on to.. ;)

Necu editirat svaki postic kak on.. :D

Daj vi recite covjeku koje ce on gume stavit a mi cemo ovo za "stolom" raspravit.. :D

Imam kuću u Okrugu, tj. S mamine strane familija, tako da dobro znam sva mjesta za jest od Marine do Splita :-)

Link to comment
Share on other sites

Brko moj, baš bih te volio odvesti na jedan trening baletana pa da te vidimo na djelu umjesto na jeziku ;)
Go Play, ne može 18" gume jer mu ne daju upisati u prometnu a žandari su u zadnje vrijeme revni po tom pitanju pa sam iz tog razloga kupio 205/50/17 iako su šire gume bile znatno jeftinije.

Link to comment
Share on other sites

Nisam protiv svega (antiprotivan je oksimoron) nego mi na onu stvar idu takva picajzliranja ili bolje rečeno izdrkavanja. Brinete li o svom zdravlju toliko kao o komadu lima??

Možda i ne. Ali ovo je forum ljubitelja komada lima, pa je to normalno.

Sent from my mobitel, debeli prsti sitna tipkovnica

Link to comment
Share on other sites

Nije bit sto netko ima, t.j. montira i ima on, procitaj sto ti pise na toj naljepnici, ako necec imam ja prijatelja koji ima isti auta pa poslikam i stavim sliku ako pise tu 17ica ja tih kupujem to obecavam...

 

Ma nitko kolega nije rekao da nemozes staviti, govorim cijelo vrijeme o tome sto proizvodjac striktno preporuca t.j.dozvoljava, sve to izracunato tirecalculator-om, masi nekom oko usiju..Stanu one sve, imao sam i ja na Tempicu 1.1Efi gume 195/45-15. Ali to nije to...

Evo sto sam rekao i ponavljam (citiram i "debljam")...

Imenjace moga Joze :D, znaci cesto si mi u okolici..Vidim ja da ti znas di se vuci hrane, konji poje a sve to najlipse u "dvoje"..

Hrc ajde malo opusti se i uzivaj.. ;)

Hrc ajde malo se opusti..

Link to comment
Share on other sites

kolega nije tebi upitno jel mogu felge... odgovor je mogu. i sve te dimenzije mogu. 

Samo ti pokusavamo reci da ce ti trap malo trpiti.. mjesto da ti traje (primjera navodim) 50tkm.. trajat ce upola manje... 

A i ne mora. Kazem ti iz iskustva jer evo ja sam u dilemi da li mijenjati lezajeve i sl... a auto je bilo 4g na 15kama felgama... stock i posljednju godinu ..10tkm je bio na 17kama... 

na tu velicinu moze ici i felga 18 sa dimenzijom 205/35/18... eto i to da znas. i da nista ti nece parati ili dirati. ali lezaj i drugi dijelovi sto cuvaju tocak ce otici ... 

Ja sam bio spreman na taj "rizik" pa sam mjesto 15 stavio 17 i sad malo vise ulaganja imam. Skuplja guma. cesta promjena dijelova sitnih koji skripe gumica ... Da je srece pa da ima Powerflex selena za clio 3 bilo bi extra.. 

inace kakvi su troskovi lezajeva itd ako ode nov sam u tome ?

Link to comment
Share on other sites

Pa lezaj je 60eura u ne ovlastenom servisu u ovlastenom je oko 100eura. Pa racunaj 4 gume.... +ostali dijelovi ako odu :)

Link to comment
Share on other sites

BrkoTg, ispričavam se što nisam vidio "pravi" nick. Bio mi je taman spušten prozor i još gledam zašto imaš nick "junior" :D

 

Dakle BOT, moje iskustvo sa S3 je bilo na Astri G te kasnije na Vectri C. I kod jednog i drugog sam imao opako proklizavanje s gumom koja je ulazila u 3 sezonu i s poštenim ripnama.

 

Na Meganu s kojim sad ulazim u 5 zimsku sezonu i GY UG7+ nikad nisam imao problema, a vozio sam po svemu i svačemu. Čak sam razmišljao da još ovu zimu odvozim na njima, al je stigla dobra ponuda pa sam je iskoristio.

 

Cijenim tvoje iskustvo ali ni moje nije za odbaciti.

 

Za suprugin auto (Nissan Micru 1.2) uzeo sam prošlu zimu Fuldu Kristal Montero 2. Prva sezona je bila odlična i guma se fantastično pokazala na malom autiću. Fina kontrola na suhom i mokrom, na snijegu odlična. Nadam se da će takva biti i u narednim sezonama. Dakle, ne kupuje se uvijek ono što je po adacu top ili štoveć. Ipak se razmišlja i o namjeni gume. U ovom slučaju je to lagan autić, koji se 90% vremena koristi za lokalne potrebe, autoput mu je špansko selo kao i duža putovanja. Nije da ih ne bi odgulio ali za sve ostalo tu je Megane, a za njega iliti nas ne želim šparati.

 

Uostalom, pogledajte cijene guma pa ćete vidjeti da Dunlop sa svojim 3D, 4D ili štoveć nije cijenovno u gornjem domu. Ali ako gledamo u odnosu na S3 onda je :D

Link to comment
Share on other sites

Matt sve pet! :)

Naravno svi govorimo iz svog/osobnog iskustva i kuta gledanja, meni se pokazala kao "savrsena" jer po dubokom snijegu, neociscenim dionicama i klizavim podlogama je meni guma koja se ponasa kako prilici..

Po mokrom je nisam puno vozio, znaci ako stavim ziski set to je malo po Tg. radi potreba te iskljucivo za dionice koje sam naveo..

Inace ako autom ne idem prema kontinentu ili BiH i nemam potrebu imati zimske gume, vozim na ljetnima koje uvijek na ovoj klimi su ok.

Link to comment
Share on other sites

ja stavio prije nekih 10 dana :)

bolje da sam spreman nego da ujutro nemogu na posao.

i ne volim kad počnu gužve,...

ovako u miru riješio.

i jedne i druge gume su moje pa se nek oboje troše ;)

Link to comment
Share on other sites

195/60/15 Toyota Corolla GY UG7 nema vise za kupit a ove 8 nisu dobre. Cuo sam vec na par mjesta lose o njima!

Dvoumim izmedu michelin alpin A4 i dunlop ws 4d ali bi volio izbjec situaciju koju sam imao sa BF G...

Zato pitam sta vi imate i iskustva?

probaj Bridgestone,...

presretači su izrazito zadovoljni i sa ljetnim i sa zimskim Bridgestonom.

Link to comment
Share on other sites

probaj Bridgestone,...

presretači su izrazito zadovoljni i sa ljetnim i sa zimskim Bridgestonom.

Adac Testergebnis 2011
  • Trocken2,1
  • Nass3,1
  • Schnee2,4
  • Eis2,8
  • Geräusch2,9
  • Kraftstoffverbrauch2,3
  • Verschleiß2,0
Link to comment
Share on other sites

Ja imam na mercedesu 205/55-16 gy ug8 i meni super po mokrome,suhome a isprobane i po snijegu i sve 5(iako san truba za voznju po snijegu nigdi nisan zapeja).jedino sta je malo bucnija od continentala kojega san ima prije.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kod vulkanizera dao promijeniti i izbalansirati nove Dunlop WS 4D na čelični set felgi. Doma imam kompresor i pljucu pa kad će prognoza reći da za tri dana očekujemo osjetno zahlađenje gume će ići gore. Kalendarski, ako će vrijeme biti ok, prije 15.11. ih ne mislim stavljati.

Link to comment
Share on other sites

poz opet trebam jednu pomoc ako je netko voljan pomoci ako netko ima dimenziju guma 205/40/17 za posuditi da napravim atest

da negubim previse novaca ako neprodem atest na pola dana nista vise jer mi nedaju da stavim 17 bez atesta

felge cu kupiti za 1000 kn ali guma nemogu naci jeftino pa ako netko moze posuditi uvelike bi pomogao ? :)

Link to comment
Share on other sites

Jesi prodao 15" felge? Obično svi kupuju manje zimske gume, a veće ljetne ako šaltaju dva kompleta, a ti si sad pred zimu prešao na 17" i odmah bi im uboo zimske gume? Sudeći po cijeni smeće su, inače Nexen je treći i najslabije zastupljen južnokorejski brand guma, mislim da mu je vlasnik Hyundai / Kia. U Koreji su zime zajebane zbog sibirske anticiklone pa možda znaju napraviti zimsku gumu, tko će ga znati. ja se ne bi igrao :)

Link to comment
Share on other sites

Prijatelju ja bih na tvom mjestu kupio neke bebacke 15ice i prave gume stavio (ili ako su ti te tvoje dobre), nego to 17" tko ti je ubacio cvrk u glavu ne razumijem, ali eto opet ti radi kako ti mislis da ce biti bolje a ove Nexen gume nebi komentirao..

Zimske gume tih dimenzija imaju auta vise klase koja ne mogu montirati/imati manju dmanziju guma...

Link to comment
Share on other sites

:) a jbg  izgleda da cu najvjerovatnije 15 zimske jer su preskupe :) nisam prodao jos felge i gume gume su odlicne godyear eficient grip perfomanse ove sezone kupljne a vidim d amoram bacit opet bar 2k kuna za dobre zimske 15 tako da me dode na isto

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.