Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

divlji zapad dakle... tako sam i mislio no besmisleno mi je da je moj auto homologiran samo za 175/14 dimenziju, a da sam ga odmah kupio sa 185/15 onda bi bio samo homologiran za tu dimenziju???

pa koja je ovo trula država, i zašto bi ja plaćao atest ako u uputama tj korisničkoj knjižici vozila auto dolazi sa te dvije dimenzije. Ne dam ni kune!!! 

 a kod kuće mi leže 4 skoro nove yokohame A drive 195 50 15...

 

to je teta koja ti je rekla iz Renaulta glupa

Link to comment
Share on other sites

divlji zapad dakle... tako sam i mislio no besmisleno mi je da je moj auto homologiran samo za 175/14 dimenziju, a da sam ga odmah kupio sa 185/15 onda bi bio samo homologiran za tu dimenziju???

pa koja je ovo trula država, i zašto bi ja plaćao atest ako u uputama tj korisničkoj knjižici vozila auto dolazi sa te dvije dimenzije. Ne dam ni kune!!! 

 a kod kuće mi leže 4 skoro nove yokohame A drive 195 50 15...

 

Eto, a meni nedaju upisati 205/55R16, jer je na popisu 205/60R16 a koja je 100kn po gumi skuplja.

Daju mi samo 205/65R15,205/60R16 ili 205/55R17...

Link to comment
Share on other sites

Dali netko zna koje dimenzije guma mogu na Lagunu II? stavio sam alu 17

Link to comment
Share on other sites

Eto, a meni nedaju upisati 205/55R16, jer je na popisu 205/60R16 a koja je 100kn po gumi skuplja.

Daju mi samo 205/65R15,205/60R16 ili 205/55R17...

I to je normalno da ti ne dozvoljavaju.

Napravi atest i onda ce ti dozvoliti

Link to comment
Share on other sites

I to je normalno da ti ne dozvoljavaju.

Napravi atest i onda ce ti dozvoliti

Mislio sam ih ionako staviti. TO su mi ljetne, a tehnički mi je zimi.

Jel znaš možda proceduru za atest? Di se to radi? Na stanici tehničkog pregleda ili negdje drugdje?

Link to comment
Share on other sites

Ekipa za clio mk1 sto ide u 14"? Sa kojim dimenzijama se prodavao?

Link to comment
Share on other sites

Dali netko zna koje dimenzije guma mogu na Lagunu II? stavio sam alu 17

225/45 R17 

Link to comment
Share on other sites

Dali netko zna koje dimenzije guma mogu na Lagunu II? stavio sam alu 17

225/45-17 kod mene original, opcija zimske 205/55-16. Sve upisano u prometnu bez ijednog pitanja.

Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno zašto moja laguna, jedina na kojoj sam to vidio ima original 15" upisano u dokumente?
Ja sada imam gume 215/45-17 i to ne mogu upisati u prometnu jer nije 225 ili?

Edited by olympya
Link to comment
Share on other sites

Pa mislim da je to problem, jer koliko znam to nije atestirana dimenzija. Ali vrijedi probati. Dođi u STP i samouvjereno zamoli da upišu dodatnu dimenziju. Možda prođe.

Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno zašto moja laguna, jedina na kojoj sam to vidio ima original 15" upisano u dokumente?

Ja sada imam gume 215/45-17 i to ne mogu upisati u prometnu jer nije 225 ili?

mislim da je tu opseg vazan. Max razlika koja je dozvoljena je +-3%...

Edited by vlovrec
Link to comment
Share on other sites

Evo iz Dialogysa, nisam ni ja skroz skužio, ali dozvoljene dimenzije guma diktira tip vozila, e sad ne kužim  jer se isti tipovi ponavljaju, a tu je ova dodatna oznaka za treći red u drugom stupcu. Ova opcija u prvom redu s 15" u originalu te 16" kao opciju, isključuje 17".

 

post-11736-0-00057800-1400875228_thumb.p

Link to comment
Share on other sites

15" imaju samo najslabija benzinska i dizelska verzija Lagune jer kod njih su diskovi 280mm i mogu stati pod 15-ice.

Link to comment
Share on other sites

Meni su u STP Baotić rekli da im je dovoljno da u knjižici koja je došla uz vozilo piše koje dimenzije idu na taj auto i da im je to dovoljno.

 

185/55R15 su dosta skuplje gume od 175/65R14 ako želiš neke kvalitetne poput Continentala ili Goodyeara. Možda je bolje ići odmah na 195/50R15 ako imaš odvojeni zimski set. Razlika u odnosu na 14" je -1% visine.

 

Sve tri dimenzije su upisane da idu na Clio 2 u knjižicu koja je došla uz auto.

Link to comment
Share on other sites

Lako ako je 300-tinjak pa negdje sam na ovoj temi pročitao da je to preko 1000 kn??

Link to comment
Share on other sites

preko 1000 je kompletan atest auta, a djelomični atest je 300

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ljudi moji, ovako, ukoliko imate ikakvih pitanja vezano uz dimenzije pneumatika i felgi nemojte se natezati sa gospodom na stanicama za tehnički pregled, na žalost još uvijek ih je veliki broj neadekvatnih. Odmah nazovite CVH iliti centar za vozila i dajte dimenziju marku i model vozila,čak i registraciju. Ljudi su susretljivi pouzdani i legalni. Dobijete točan i brz odgovor i sigurni ste.

 

Etogac, to su moja iskustva pa da ne obilazite i ne svađate se...

Link to comment
Share on other sites

Ja cu probat na megana upisat 215 50 17...mada u katalogu stoji da samo moze 205 55 17 cola...javim kako je proslo drugi tjedan,idem na vanredni tehnicki pa cu vidjet kaj i kako

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ta dimenzija nikad nije isla na Renault, tako da tesko ces to upisati bez atesta, a i ako upises to je totalno neodgovarajuca dimenzija za tvoj auto i km sat ce ti pokazivati krivo. 

205/55 R16 ide.

Link to comment
Share on other sites

U papirima od renola (one upute od auta) ima popis,od 15-17 cola sto sve ide...za 17 cola pise samo 205 55 17,samo ta dimenzija za 17 cola,ako tamo pise onda bi barem to moralo proc...u najgorem slucaju cu stavit njih onda,al cjenovno bi mi vise odgovaralo 215 50 17 naravno...a sto cu kad imam samo te 17 cola felge...inace u papirima je navedena samo 195 65 15 samo...dal oni uvijek zovu CVH ili se moze rijesit da upise sto trazis? Recimo ako se uspijes "dogovorit" sa njime na tehnickom...da neidem previse u detalje

Link to comment
Share on other sites

Ja na svom meganeu 3 imam upisanu u knjizici:

195/65/15

205/55/16

205/55/17

225/45/18

 

ljepo sam rekao da mi sve sa naljepnice vrata prepisu u knjizicu pa sta god me pukne da idem stavljat da nemoram brinut... jedino mi nije prepisano 225/45/17 ali ta dimenzija mi nema smisla nikako (nema mi smisla zapravo ni 205/55/16) jer ako cu 225 sirinu ic cu na 18 a ako cu 205 ici cu na 17... tako da prakticki te dvije koristim naravno manju za zimu vecu za ljeto...

 

a 205/55/17 nikad nije isla na taj auto nego 205/50/17

 

i da upisivanje svega toga nije nista kostalo... na tehnickom su mi to sve prepisali sa naljepnice a inace su mi rekli da sam isao van tehnickog nekih 70 tak kn kao djelomicni tehnicki radi tog upisa... 

 

mene vise brine ako budem stavio gewinde koliko ce me to cepat za atestirat... jer se stvarno nemam namjeru vozit po cesti sa autom koji nije 100% atestiran pa da imam sranja sa policijom... vise volim da je po ps.u 

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

Ovih 225/45 je pre pre visoka guma za megana. I sat ce pokazivati manje nego se ide. Sto nesmije biti slucaj. Na 235/40 pokazuje tocno u km jer je manji promjer.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.