Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Isplati se ako dobiješ bolju uslugu. Ljetni set sam kupio i slagao kod Furlana. Ventili su nakon 4god skoro kao prvi dan. Zimski set sam kupio kod Furlana, slagao u Vulkalu. Njihovi ventili su korodirali nakon par mjeseci u gadnu zelenu boju. Mislio sam da je od snijega/soli/zime/vlage pa sam skinuo koroziju nakon zime i korodirali su opet samo što su stajali u garaži.

 

Furlanov Goodyear mi je došao mislim iz Belgije uglavnom made in EU stare niti mjesec dana. Kad sam gledao Molydon i Vulkal bila je Rumunjska/Bugarska/Turska i sl. stare preko pola godine. Dobio sam dojam da naši uzimaju lošije šarže u većim količinama pa im se isplati da im stoje.

Rumunjska i Bugarska nisu u EU?

Link to comment
Share on other sites

"stare preko pola godine" pa nije to jaje da ce se pokvariti od stajanja u skladistu.... 

Link to comment
Share on other sites

Cijene u Vulkalu i kod Slovenaca su gotovo iste. Lani kada sam kupovao zimske gume razlika u cijenama bila je toliko zanemariva, a Nokian koj isam uzeo bio je oko 20 kn po gumi jeftiniji nego kod slo

Link to comment
Share on other sites

Pa za gumu i kažu da treba malo odlezat... sad ko zna.

Ja kad san naručiva preko e kupi. Uniroyal RAINSPORT 3 mi je dosa star 7-10 dana. Još je bila vruća guma haha

Link to comment
Share on other sites

ja sam u Vulkalu kupio Rainsport 3 Made in Germany. U Uljadirekt su mi rekli da imaju rumunjske, a kod Furlana nisu znali, rekli su da kako koja pošiljka, nekad dođu njemačke, nekad rumunjske i da ovisi kako naletim

Link to comment
Share on other sites

"stare preko pola godine" pa nije to jaje da ce se pokvariti od stajanja u skladistu.... 

 

Nije u tome stvar već ono što sam napisao da im izgleda stoje neprodane na lageru dulje nego Furlanu npr.

 

Mogu one stajati 2-5god ako se pravilno skladište. Osobno ne patim na datum proizvodnje ako nije baš 2-3god stara.

Link to comment
Share on other sites

Oke 5 god bi uzeo iskljucivo uz veoiki popust. Al do godinu dana ni gledao ne bih... To neki ljudi pate od toga... I onda seru servisima i tako to. A kad drzis egzoticne dimenzije pa onda cijeli asortiman pa naravno da ce ih ostati tu i tamo

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupovao rainexpert 3. U hr sam samo nalazio rainexpert 1. Sad, gdje je tu 2 o 3? Zakljucak mi je da su u hr stare gume ili jos uvijek rade 1.

Link to comment
Share on other sites

Sljedeća guma na laguni će svakako biti Michelin CrossClimate.

Link to comment
Share on other sites

Sljedeća guma na laguni će svakako biti Michelin CrossClimate.

ja cu pred zimu na FIAT stavim pa ti na meetu prezentiram. Mislim da ne mogu omašiti s michelinom nikako.
Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupovao rainexpert 3. U hr sam samo nalazio rainexpert 1. Sad, gdje je tu 2 o 3? Zakljucak mi je da su u hr stare gume ili jos uvijek rade 1.

 

rainexpert 2 ne postoji. pretpostavljam da su zbog marketinga stavili odmah 3, jer je sad rainsport 3 pa da imaju istu oznaku

koliko vidim po vulkanizerima sad ih već dosta ima trojku

Link to comment
Share on other sites

rainexpert 2 ne postoji. pretpostavljam da su zbog marketinga stavili odmah 3, jer je sad rainsport 3 pa da imaju istu oznaku

koliko vidim po vulkanizerima sad ih već dosta ima trojku

nisam znao.
Link to comment
Share on other sites

Kakva je ta rainexpert 3 od ekupi?

Najpovoljnija mi je pa bi to uzeo.

Link to comment
Share on other sites

Niko?

ima nas nekoliko koji smo kupili tu gumu. Provrti post
Link to comment
Share on other sites

Kakva je ta rainexpert 3 od ekupi?

Najpovoljnija mi je pa bi to uzeo.

Ja sam ju isto uzeo preko ekupi, bila mi je nekako najpovoljnija. Uzeo sam u dimenziji 195/65/15 za Megane dvojku. Za sad smo prošli nekih 1000km. Ne koristim se puno sa tim autom, ali ovako na prvu guma dobro drži kako po suhom, tako i po mokrom. Navodno se brže troši, ali zato ima dovoljno mesa da se prođe malo više kilometara. Uzeo sam ju jer godišnje sa autom prođemo sve skupa oko 5-6k km.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jel uspio tko dobiti potvrdu da se kod Clia ugrađivala dimenzija 195/50 R15?

U STP-u tu dimenziju nemaju na popisu a moram u sljedećij 10 dana kupiti nove gume pa razmišljam o ovoj jeftinijoj varijanti umjesto 185/55 R15.. 
 

Link to comment
Share on other sites

jadranka.mandic@renault.hr

 

Pošalji upit sa brojem šasije i gospođa će ti izlistati sve dimenzije za koje RNH može izdati potvrdu

Link to comment
Share on other sites

Jesam, stigao je odgovor da je proizvođač za ovaj model homologirao samo 185 55 R15 (81)H 6.00 J15 :(

Link to comment
Share on other sites

ocito se prije moglo jer je prvi vlasnik na redovnom tehnickom Cliu u prometnu zatrazio upisivanje upravo 195 50 15 kao dodatne dimenzije, tamo prije ravno 10ak godina.

Link to comment
Share on other sites

Jel uspio tko dobiti potvrdu da se kod Clia ugrađivala dimenzija 195/50 R15?

U STP-u tu dimenziju nemaju na popisu a moram u sljedećij 10 dana kupiti nove gume pa razmišljam o ovoj jeftinijoj varijanti umjesto 185/55 R15..

ja sam prije godinu dana došao na tehnički i pitao ih da mi upišu 195/50 R15.

čiča je nazvao CVH u Zagreb da provjeri dimenziju i istu nakon tehničkog pregleda upisao.

sve se može, samo ovisi na koga naletiš.

Link to comment
Share on other sites

CVH mi je prije par mjeseci odgovorio na e-mail da se obratim koncesionaru za potvrdu. Jučer sam poslao e-mail koncesionaru između ostalog i već ovdje spmenutoj Jadranki i dobio odgovor da je homologirana samo dimenzija 185 55 R15.

Jel ima tko preporuku što da uzmem u ovoj dimenziji za Clio II?

Nekako mi je prvi izbor Dunlop Bluresponse, ima je kod Lašića za 535kn ali je DOT 0314 što znači da je stara 20 mjeseci pa mi nije baš najprivlačniji izbor, volio bih nešto novijeg dota. Čekam da mi još javi Furlan koji oni DOT imaju na lageru..

Razmišljam i o Uniroyal Rainsport 3 ali prema pisanju navodno se radi se o mekanoj gumi koja se vrlo brzo troši. :nezna:

Link to comment
Share on other sites

Uzmi telefon i zovi najbliži STP. Oni će ti provjeriti.

Ja sam upisao 195/50/15.

Inače, CVH je prije odgovarao na mailove o dimenzijama. Sad vidim da upućuju na koncesionara, puno je to posla za prepisati dimenzije.

Naravno, po Renaultu ta dimenzija ne može na moj auto, ali po cvh može. Pročitaj zadnjih par stranica teme, pisano je tome pa da se ne ponavljam.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.