Jump to content

aleeen

Recommended Posts

Meni su poluosovine bile u banani jedno 2 godine i odna se odjednom raspala getriba..slucajnost ili realnost, neznam.

Ima logike da je zbog toga otisla.

uzeo jos jedne rabljene , popizdio i uzeo obje nove.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

zašto ponekad kada tek krenem iz prve, znači vozim u prvoj uz gas, stisnem kvačilo i prije nego promjenim i drugu kao da mašina sama sebi nabije malo gasa, tj. obrtaja?

Link to comment
Share on other sites

Jer nisi na vrijeme pustio gas?

Link to comment
Share on other sites

zašto ponekad kada tek krenem iz prve, znači vozim u prvoj uz gas, stisnem kvačilo i prije nego promjenim i drugu kao da mašina sama sebi nabije malo gasa, tj. obrtaja?

Tako je podeseno u racunalu ubrizgavanja. Ako imas ukljuceno vise potrosaca koji vuku snagu motoru preko alternatora, onda racunalo povisi pritisak u brizgaljkama i otuda taj efekt, zastita od gasenja. A moze biti i da imas negdje rupu na usisu, spojevi crijeva na IC ili na turbini.

Link to comment
Share on other sites

Malo prčkao po autu i provjerio ulje i antifriz. Nakon 4700Km od servisa fali malo ulja ništa strašno, malo je ispod one crtice max. Antifriz je kako je i bio prvi dan. 

Pa me zanima koliko otprilike potroši ulja motor 1,6 16v a ako se zna da ima 210 000km ? Ima tko kakva iskustva ? 

Link to comment
Share on other sites

pol litre na 5000km to ti je to..

Link to comment
Share on other sites

pol litre ... onda je ovaj moj još ko avion :drivar:

Link to comment
Share on other sites

normalno je da auto troši malo ulja.. tko tvrdi suprotno nije u pravu..

Link to comment
Share on other sites

istina, samo koliko je normalno... I bitno da nema masne fleke u spremniku za vodu :D

Jer motor je ok, jedino di malo slini je tamo gore kod onog senzora na usisu.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima.

Kada pritisnem tipku Start nema reakcije nego nesto pocme zujati u prostoru motora ( nesto kao da radi ventilator) i ispise se poruka Low Baterry i zasvjetli lampica akomulatora.Onda opet pritisnem jos 3,4 puta i onda upali.

Inace pali na zub nego samo treba par puta stisnuti Start ???

Sto bi to moglo biti???

Pretpostavljam da je akumulator u banani ali opet cudno mi je jer pali na zub.

Link to comment
Share on other sites

Promjeni akumulator i bit će ok. Zuji kad nema dosta snage pokrenuti alnaser.

Link to comment
Share on other sites

Mogu li se tako voziti jos par dana??

Koju snagu akumulatora moram kupiti??

Morat cu ici promjeniti kod mehanicara jer mi se cini malo komplicirano jer neka crvena kutija je na akomulatoru.

Hvala na odgovoru 

Trebam u subotu ici u Trst pa neznam dal je pametno s takvim akumulatorom ??

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj sada vrijednosti na akumulatoru.

Svakako ako se voziš mudro je imati kablove za palenje.

Nije problem promjeniti akumulator ako si imalo spretan sa alatom. Ako pak nisi prepusti nekome tko zna, mada često mijenjaju oni koji prodaju akumulator.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam snagu na akumulatoru ali nigdje nisam nasao amperažu.

Nemam kablove ,nadam se da nece bas u subotu riknuti kad budem izvan Rijeke :)

Necu ipak sam mijenjati jer nisam bas spretan oko toga.

Link to comment
Share on other sites

Ma nemas puno filozofije. Otpustis +, - i treci saraf koji drzi akumulator u kucistu (sa prednje strane, na dnu akumulatora)

A ova crvena plastika ti je samo zaštita, ništ više

Link to comment
Share on other sites

Aha hvala.Za sad necu nista dirati jer sad auto radi bez greske.Samo onaj dan je zahebavalo.Isao sam u subotu do Trsta i natrag bez problema.Inače promjenio sam bateriju u  kartici,hm mozda je to bio problem iako nevjerujem.

Link to comment
Share on other sites

ne namjeravam otvarati novu temu. 

 

Za 1.6 16v Euro 3 koje ulje uzeti ? 5w40 i elf ali koje su razlike između elf 900 NF i elf 900 SXR? 

 

http://catalog.elf.com/en/products/buq/EVOLUTION-900-NF-5W-40

 

http://catalog.elf.com/en/products/buv/EVOLUTION-900-SXR-5W-40 

zapravo mislim da tu nema neke razlike osim da je SXR malo gušće i propisano za Renault... 

Link to comment
Share on other sites

Uzmi bilo koje full sintetik,odnosno 5 w 40 i mijenjaj na 10 000 km i amen :)

Link to comment
Share on other sites

ma i je tak nekako samo da je ulje u granicama normale, makar ovo 900NF je malo rjeđe i kao za vw a 900SXR za renaulte

Još jedno pitanje: Ima igdje na kolko se šta mjenja (neki intervali) servisa. Prvenstveno mislim na leteće lagere sa zamašnjacima i uljnu pumpu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Od nedavno mi se ovo počelo dešavati sa LCD. Kako kada - nekada se full dobro vidi - ono normalno, kao zadnjih godinu dana otkako imam auto, a ponekad zna zadnjih par dana "da se upali na lijevu nogu" i uopće se ne vidi apsolutno ništa na putnom računalu... zašto? poznati problem, bolest ili nešto treće?

IMG-20170527-WA0006.jpeg

Link to comment
Share on other sites

jeli to samo kad ti je auto na boku ili i inače? :bigl:

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Nisu dobro spojili kontakte kad su vracali kilometrazu posljednji put.

Link to comment
Share on other sites

ovo je bilo zlocesto...

 

naime za takve radnje se ne vadi ura uopce van

navodno :D

 

on topic, vidio sam dosta megana 2 FL i nikad ovakav display koji ne prikazuje nisam vidio...vidio sam da ne prikazuje nista, da ne radi pozadinsko osvljetljenje, da se jako slabo vide slova..al ovak jasno a bez brojki nikad

Link to comment
Share on other sites

hahahahahhahahahahahaha a katastrofa, nije skidanje kilometraže, ovo čudo je sada na 261 kilometru :D a mislio sam da je neki zajendički problem ili bolest, ali ako niko ne zna, ko ga hebe, sa ovim autom biti ću do svojih i njegovih starih dana :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.