Jump to content

Megane 4 - iskustva i misljenja


MilosB

Recommended Posts

Pa videcu kakva ce situacija biti i sa ovim virusom inace Facelift ce sigurno biti skuplji min od 500- 1000 eura i po informacijama nece biti u ponudi pre septembra oktobra a trenutno ja vec sam pisao ranije bas dobra cena za aktuelni megan  u Srbijii iskjlucivo me zanima ovaj benzinac od 100 ks .

 

Link to comment
Share on other sites

Ah kakva tuga... Ali kako se kaže - jebeš auto, nek' su svi živi i zdravi. 

Čovjek je radi na projektu da GrandCoupe-a pretvori u neki GT/RS... Ali eto, tu je projekt završio.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg....
Al iskreno sam si je kriv...
Pa kaj se na takvoj cesti na takvom mjestu parkira?
Ja ga tu nebi ostavio pa makar 10 min hodao

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 24. 04. 2020. at 16:31, Ninoo said:

Kad radi iz auta nesto sto nije, ne mozeeeeee

Znači i mene ista sudba čeka? :D

iDT1pOg.png

eFixBIa.png

Trenutno dogovaram da ovu "GT" značku zamjenim sa 3D Ispisanom "Intense" značkom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa bas mu dobro stoji ovaj branik i oznaka. Nemoj se zaj*bavat sa zamjenom oznake zbog ovih sto kazu kako "pravis nesto sto nije". Ja bih u inat ostavio 🤣

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Display said:

Pa bas mu dobro stoji ovaj branik i oznaka. Nemoj se zaj*bavat sa zamjenom oznake zbog ovih sto kazu kako "pravis nesto sto nije". Ja bih u inat ostavio 🤣

Ostavio bih ja oznaku, ali meni je puno bolje da piše "Intense". Želim da na ulici zbunim makar jednog renault obožavatelja 🥰

A i kako planiram mjenjati auto u slijedećih godinu dana jer mi je ovaj dosadio, ne želim zbuniti novog vlasnika.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Display said:

Pa bas mu dobro stoji ovaj branik i oznaka. Nemoj se zaj*bavat sa zamjenom oznake zbog ovih sto kazu kako "pravis nesto sto nije". Ja bih u inat ostavio 🤣

U inat tocno kome hahaha? Wannabijevci uvijek blamiraju sami sebe, ne ostale 😅.

Link to comment
Share on other sites

Prema servisnoj veliki servis za M4 je na 120.000km ili 4 godine. Ne vidim da je predviđena zamjena vodene pumpe, je li se zamjena podrazumijeva ili treba napomenuti?

 

IMG_20200401_184815~2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Isti motor, isti dijelovi i isti intervali.

Znaci cak su skratili na 4 godine? Prije je bilo 6 pa 5 godina a sad 4?

Dijelovi su sve losiji pa bolje zamijeniti prije, da..

 

Filter kabine preporuka svake druge godine hehe.. ove godine sam izbvukao proslogodisnji i bio je preprljav. Svake godine i to.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Novy said:

Prema servisnoj veliki servis za M4 je na 120.000km ili 4 godine. Ne vidim da je predviđena zamjena vodene pumpe, je li se zamjena podrazumijeva ili treba napomenuti?

 

IMG_20200401_184815~2.jpg

Broj šasije pa provjerim da li je to još jedan hir RNH ili su mijenjali na novijim serijama motora. 

Link to comment
Share on other sites

Hahaha, gumaEm ti ispisala napamet kad se mijenja. Filter zraka i goriva na 60 tkm, zupčasti i kanalni na 150 tkm ili 6 godina. Koja koncesija je u pitanju? Sarajevo, mostar, tuzla?

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

To sam slikao stranicu iz Knjižice održavanja i jamstava. Mislim da Gumam nema ništa s tim, izgleda da je autor Renault BiH.

Slika sa zadnje korice:

 

IMG_20200502_105904~4.jpg

34 minutes ago, direstraits said:

Hahaha, gumaEm ti ispisala napamet kad se mijenja. Filter zraka i goriva na 60 tkm, zupčasti i kanalni na 150 tkm ili 6 godina. Koja koncesija je u pitanju? Sarajevo, mostar, tuzla?

U svakom slučaju hvala za info. Izgleda da se i u servisu drže ovog što si napisao jer mi filter goriva nisu mijenjali na 30tkm, već na moje traženje kad sam skužio da nije zamijenjen, na nekih 50tkm. 

Vidjet ću na idućem servisu šta oni misle. 

Najgore što ću u 4 godine prijeći možda samo 80tkm.

S druge strane ako se desi s**nje u garanciji samo će mi mahniti sa servisnom sa ovim intervalima.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, direstraits said:

Broj šasije pa provjerim da li je to još jedan hir RNH ili su mijenjali na novijim serijama motora. 

 

16 hours ago, Novy said:

Kupljen u BiH. Možda je to ekskluziva samo za nas😊

Da vade se na to kao lose gorivo blabla bla.A Hr je  europa pa kod nas nemogu muljat vise ko nekad....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prema servisnoj veliki servis za M4 je na 120.000km ili 4 godine. Ne vidim da je predviđena zamjena vodene pumpe, je li se zamjena podrazumijeva ili treba napomenuti?
 
1009703275_IMG_20200401_1848152.thumb.jpg.4afd8385b04395aa5d509f03ebee822c.jpg
Veliki servis znaci zamjena remenja, zatezaca, vodene pumpe i antifriza.
Link to comment
Share on other sites

Najvjerojatnije ću tako i uraditi ako ne dobijem od ovlaštenog da su službeno intervali drugačiji. Imam još vremena da ispitam. Bitno mi je ovo što je direstraits utvrdio po VIN-u jer se ne bi smjelo ništa desiti u slučaju manjeg prekoračenja intervala, a i zbog toga što mi nisu zamijenili  filter goriva na 30tkm.

Zadovoljan sam autom i još uvijek uživam u vožnji s njim tako da mi neće teško pasti trošak, kad razmislim s druge strane da ću biti miran naredne 4 god.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mogu li original Reno sigurnosni šrafovi sa Megana III na IV?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, PAnta013 said:

Mogu li original Reno sigurnosni šrafovi sa Megana III na IV?

Mogu, navoj je isti.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da vam se javim u vezi problema koje sam  imao i u vezi mog kukanja kako skripi dok motam volan dok sam na mjestu i drzim kocnicu (neki ovdje me se sjecaju), ipak na kraju krajeva sam otisao u treci servis i tamo su ustanovili da dio (zab koji) ne valja na amortizerima i sve ce izmjeniti novim dijelovima, takoder i u vezi parking senzora, da hvataju duhove i rade sporo, takoder da ne valjaju, glava mijenjaca koja mi se rasklimala takoder narucili novi(ovi iz servisa ovlastenih po splitu su govorili da je to normalno).

Sve naruceno i bit ce odradeno iduci tjedan.

Takoder sam ocjenio sve servise kod kojih sam bio lose i popljuvao ih gdje god sam mogao, nakon ceg me nazvao voditelj jednog od tih servisa nakon toga svega (na svoju ruku je to ucinio) kojeg sam takoder posteno popljuvao i izvrijedao zbog svega sto su me lagali i pravili me budalom.

Zivili kolege !!

Edited by Laky
  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo sa glavom mjenača? To pucka malo ručica dok šaltaš?

Link to comment
Share on other sites

Vrlo vjerojatno, skužio sam da moja oće dok je auto na suncu...inače ne čujem puno zvukova, osim tog zvuka mjenjača, a to su i na testovima napominjali, Renaultovski zvuk mijenjača...Vozim u bunkeru dijelove do 13.06 i servisa

Ostao sam na kontaktu, negdje 3h, da li je kiša bila pa sam nabrzaka ili je mali uletio u auto sestrin...ajd znaj, i nakon dva dana znakić na ekranu...Slika u mom rodnom kvartu (Travno), za ne povjerovat ali još sam vezan za taj dio grada, tu mi radi i mama i supruga

IMG_20200528_064624.thumb.jpg.5d52f2971ed2b36a5b0239bd4369fdf8.jpg

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.