Jump to content

SCENIC IV - ESPACE V


M@tt

Recommended Posts

Možda je to kako su oni zamislili, jer ako bolje pogledate svi donji dijelovi stakla su pokriveni i brisač kada krene prema gore u potpunosti cijelom dužinom bude prekriven tekućinom koju gura ispred sebe i pere cijeli dio stakla koji briše.

Osobno meni su draže ove jer ovakvim podešavanjem pokrijem cijelo staklo. Ne volim onaj široki mlaz jer sve preko 70-80 vjetar odnese sa stakla pa 3-4x više moram špricati nego sa ovima.

Link to comment
Share on other sites

Slično je bilo i na Clio IV, mislio sam da smo ostali bez tekućine. I onda u par navrata dobro šprica (dosta jači mlaz), pa onda opet ovako. Na tren sam pomislio da ovisi o brzini auta...

Link to comment
Share on other sites

Probo sam na 50 u voznji prskanje i razlika je velika. Cak oce i preko auta prskat i valjda sama brzina odmah baca vislje te izgleda ko da brze sprica tekucina tako da je recimo bolje nego kada se stoji

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da, ovaj raspršeni mlaz je bolje rješenje od 4 mlaza, ali zašto vam to toliko smeta. I jedno i drugo se može naštimat da zadovolji funkciju, a najbitnije od svega je kapacitet posude za tekućinu, da kad je naliješ možeš na put, a ne da ostanem bez tekućine od Rijeke do Vukove Gorice..

Link to comment
Share on other sites

Da stavim snjimke pranja stakla. Prva je octavia3 koja ima i pranje farova a druga snjimka scenic4. Takav auto a ovakav propust. Pranje stakla ko prije 20 godina. Ja sam tek sada testiro nakon sto sam procito na forumu. Nije mi niti trebalo pa zato. Ps: dobra strana kada lagano baca ko scenic je da ce vam ostati vidno polje dok kod ovih mlaznih prskalica nevidote nista na pola sekunde u voznji.

Meni je to prednost a ne mana.

@Matt - svaka mlaznica ima 2 otvora koja se neovisno mogu podesiti,znači šprica iz 4 smjera.Kod mene 2 otvora su usmjerena prema donjem dijelu stakla a 2 prema gornjem te operem cijelo staklo i bez vodene maglice gdje gubiš vidno polje na trenutak kako je Antun rekao.

Link to comment
Share on other sites

A kako se mogu podesiti? Rucno bas na samim mlaznicama ili kako?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

 

Stvarno jesu. Hvala na videu

Bas mi je cool taj njihov keycard

 

Sve je isto i sa starim modelima HF kartica (npr meg 3, clio 4), samo u tim autima još uvijek postoje čitači kartice. Znači kad ti rikne baterija ulaziš u auto manualno (isto za oba slučaja), dok za paljenje motora ja moram gurnuti karticu u slot, a ti na Scenicu je prisloniti na Start tipku.

Link to comment
Share on other sites

Eto nisam niti komentiro nista o tome pa cu nabacit sada komentar :) u jednu ruku taj key card je super stvar u drugu malo cudna. Kako staviti zajedno sa ostalim kljucevima sto sam naviko koristiti?

Naprimjer ocete naljutiti zenu ili vas je ona naljutila ostavite je u autu a vi odete platit naprimjer parkiranje a sa sobom u djepu imate karticu od auta. Auto pocne pistati ko lud unutra ?. Meni se "nehotice" desilo dvaput. Super je da na metar od auta sam otvara retrovizore i onda trebate primiti muski kvaku(PUNOM RUKOM)da prepozna senzor kako bi otkljuco auto jer ako primite samo lagano sa prstima a ne punom rukom budete par puta vukli kvaku od auta dok senzor ne osjeti dodir. Po meni fora inovacija ali ako imate kljuc kod sebe izađete iz auta zgasite ga te idete otvoriti gepek moze vam se desiti da se auto automatski zakljuca. Bas mu morate biti blizu skorom odmah do njega inace se zakljuca odmah. Za normalnonkpristenje to sve super gunkcijonira ali kada testirate odnosno istrazujete auto desi vam se da radio se sam zgasi poslje nekoga vremena bez da je upaljen auto te se vise neda upaliti.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A kako se mogu podesiti? Rucno bas na samim mlaznicama ili kako?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ručno,gurneš iglu u mlaznicu i pomakneš kako želiš.

Link to comment
Share on other sites

Eto nisam niti komentiro nista o tome pa cu nabacit sada komentar :) u jednu ruku taj key card je super stvar u drugu malo cudna. Kako staviti zajedno sa ostalim kljucevima sto sam naviko koristiti?

 

Naprimjer ocete naljutiti zenu ili vas je ona naljutila ostavite je u autu a vi odete platit naprimjer parkiranje a sa sobom u djepu imate karticu od auta. Auto pocne pistati ko lud unutra ?. Meni se "nehotice" desilo dvaput. Super je da na metar od auta sam otvara retrovizore i onda trebate primiti muski kvaku(PUNOM RUKOM)da prepozna senzor kako bi otkljuco auto jer ako primite samo lagano sa prstima a ne punom rukom budete par puta vukli kvaku od auta dok senzor ne osjeti dodir. Po meni fora inovacija ali ako imate kljuc kod sebe izađete iz auta zgasite ga te idete otvoriti gepek moze vam se desiti da se auto automatski zakljuca. Bas mu morate biti blizu skorom odmah do njega inace se zakljuca odmah. Za normalnonkpristenje to sve super gunkcijonira ali kada testirate odnosno istrazujete auto desi vam se da radio se sam zgasi poslje nekoga vremena bez da je upaljen auto te se vise neda upaliti.

 

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

 

 

nisam takve stvari primjetio na scenicu 2004..... :/

stara kartica cak ima i otvor kroz koju se moze provuc ono "oko" na kojem stoje kljucevi a i "kluc" je pristupacniji ako kartica ostane bez baterije.. no eto, ruzna je crna i plasticna pa ne moze i lijepo i funkcionalno :)

Link to comment
Share on other sites

Ovdije ima za provuci kao vezicu pa onda bi trebalo skombinirazi to na ostatak kljuceva

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eto nisam niti komentiro nista o tome pa cu nabacit sada komentar :) u jednu ruku taj key card je super stvar u drugu malo cudna. Kako staviti zajedno sa ostalim kljucevima sto sam naviko koristiti?

 

Naprimjer ocete naljutiti zenu ili vas je ona naljutila ostavite je u autu a vi odete platit naprimjer parkiranje a sa sobom u djepu imate karticu od auta. Auto pocne pistati ko lud unutra ?. Meni se "nehotice" desilo dvaput. Super je da na metar od auta sam otvara retrovizore i onda trebate primiti muski kvaku(PUNOM RUKOM)da prepozna senzor kako bi otkljuco auto jer ako primite samo lagano sa prstima a ne punom rukom budete par puta vukli kvaku od auta dok senzor ne osjeti dodir. Po meni fora inovacija ali ako imate kljuc kod sebe izađete iz auta zgasite ga te idete otvoriti gepek moze vam se desiti da se auto automatski zakljuca. Bas mu morate biti blizu skorom odmah do njega inace se zakljuca odmah. Za normalnonkpristenje to sve super gunkcijonira ali kada testirate odnosno istrazujete auto desi vam se da radio se sam zgasi poslje nekoga vremena bez da je upaljen auto te se vise neda upaliti.

 

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

 

 

Ono što ću vam reći iz svog iskustva sa HF karticom je NEMOJTE JE NI SLUČAJNO DRŽATI UZ MOBITEL. Mobitel ometa autu očitavanje HF kartice što za rezultat može imati skraćeni domet izvan auta (kao u tvom slučaju) ili još gore AUTO SE MOŽE ZAKLJUČATI DOK JE KARTICA U AUTU (pored mobitela). Jedno i drugo sam isprobao tj dogodilo mi se, sva sreća da mi dijete nije bilo u autu. Svaka tehnologija ima ograničenje, tako i ova - dobro proučite kako to sve funkcionira.

Možete napraviti jednostavan test.

1. Kartica u jednom džepu, mob u drugom. Napravite krug od vozačkih do suvozačkih vrata oko Bunkera. Auto se ne bi smio zaključati.

2. Napravite sve isto, ali mob i kartica moraju biti prislonjeni jedno uz drugo i u istom džepu. 99% da će se auto zaključati kad budete negdje oko bunkera. Ako vam se to dogodi, znate u čemu je problem.

Mobitel ometa prijem signala auto-kartica pa se zbog toga može dogoditi da i dok je kartica u autu se auto zaključa.

Ja nosim jedno i drugo u torbici i dovoljno je da mob i kartica budu razmaknuti 2-3 cm, već tada sve super radi. Ako su prislonjeni - s**nje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Opet super info! Hvala vam puno decki! To su korisne informacije jako.

Nego dvije kartice se dobe kod preuzimanja vozila? Sta se desava u slucaju gubitka kartice?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vjerovatno po naruđbi iz tvornice druga po paprenoj cijeni. Dobije se jedna crna mat i drugs bijelo crna sjajna kojs je valjda master

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni se auto nekoliko puta zaključao jer je mob i kartica bili zajedno u pretincu. Ako je HF kartica nije nikakav problem jer čim taknem kvaku otključa se. Zato nema panike ?

Link to comment
Share on other sites

Meni se auto nekoliko puta zaključao jer je mob i kartica bili zajedno u pretincu. Ako je HF kartica nije nikakav problem jer čim taknem kvaku otključa se. Zato nema panike ?

Kupio novi auto, 10 dana, idem frendu pokazat i na cugu, karticu držao u torbici pored moba cijelo vrijeme. Parkiramo, i kaže frend da ti vidim motor. Ja otvaram haubu motor radi, kaže frend daj ugasi, ja stisnem STOP, pojavi se poruka "key not detected", a kartica stoji u torbici sa mobitelom na zadnem sjedalu, ja uzmem torbicu na sebe opet stisnem STOP, motor se ugasi, bacim torbicu opet na zadnje sjedalo, izađem van, zatvorim vrata - BIIP zaključa se, mob, kartica sve mi u autu. Probali smo sve, ljuljat auto itd, ništa nije pomoglo. Sva sreća za frenda i njegov mob, zvali ženu da donese drugu karticu. Caka je u tome, da je mob poremetio  komunikaciju AUTO-KARTICA, i auto je mislio da kartica nije u dometu. Kada kartica nije u dometu, auto se zaključava, a kad sam ja zatvorio vrata to se trenutno i dogodilo. Zbog istog razloga nije se htio ni ugasit motor.

Poslije sam proučio koja su ograničenja kartice, testirao (i opet uspio uaključati karticu u autu) rasporedio gdje nosim mob, a gdje karticu i ne da nemam problema, nego funkcionira savršeno. A kad je držim pored moba, u hands free modu nekad uopće neće da otključa kada stisnem tipku na zadnjim vratima ili bunkeru. Isto tako ne mogu napraviti krug oko autua, a da se ne zaključa. 

Svaka tehnologija ima svoje ograničenje, proučite to i sve će bit super. Ne vjerujete? Zamotajte karticu u aluminijsku foliju i probaj u HF modu otključat auto i upalit motor. Neće dogoditi ništa! Zamotaj mobitel u aluminjsku foliju i probaj se nazvat sa drugog mobitela i bit ćeš "nedostupan" kao da si uletio u tunel..

 

Edited by fabi
Link to comment
Share on other sites

Fabi hvala za i info iz iskustva. Ovo je bitna stvar

 

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

 

 

Bito je samo zbog jedne stvari. Da nedaj bože ne zaključaš dijete u autu. Meni je to prvo prošo kroz glavu kad se auto  "sam" zaključao. Nakon što sam prokužio i proučio, ta HF kartica funkcionira savršeno. Evo počeo mi povremeno od jučer javljati "key battery low", ja uzmen danas manual gdje piše da baterija u ključu može trajati max dvije godine, moja ima godinu dana.. 

Edited by fabi
Link to comment
Share on other sites

Utihnula tema malo....

Antunhr kako je? Kak je supruga zadovoljna auto ako si rekao da ga ona vecinom vozi? A klinci?

Kolko km napravis sa punim tankom otprilike?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Utihnula tema malo....

Antunhr kako je? Kak je supruga zadovoljna auto ako si rekao da ga ona vecinom vozi? A klinci?

Kolko km napravis sa punim tankom otprilike?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Svi čekamo svoja vozila i nestrpljivi smo skroz

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Svi čekamo svoja vozila i nestrpljivi smo skroz

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Ja imam jos puna dva mjeseca do dolaska svojeg nazalost.

Link to comment
Share on other sites

A isto tako i ja, ja računam sredinu 4.og mjeseca. Sad sam napokon nabavio sve za održavanje auta. Jedino još moram kada plaća sjedne kupiti sredstva za zaštitu kožne unutrašnjosti i onda čekanje..

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.