Jump to content

Clio IV (općenito)


android-split

Recommended Posts

Pozdrav. Nekidan sam kupia Clia 4, 1.5 dci 90. Bio je na rezervi i stanem na pumpu i ulijem 100 kn jer nisam vise imao uza se. Kazaljka se ne pomakne na gore nimalo. Uzmem jos novaca i ulijem 300 kn a kazaljka i dalje mrtva a u autu ima sigurno nekih 40 litara...

Opce nije prepoznao da sam ulia gorivo nego je samo potrosia tu crticu / dvije sto je zapamtia od starog goriva i ostala kazaljka na dnu...

Šta da radim? Citao sam da je bilo s tim problema...danas cu ga napunit do vrha,mozda dođe sebi.

Smijem li odspojiti akumulator?

Edited by Arsenall
Link to comment
Share on other sites

Code od radia lako mozes nac

Skines app i skines media nav (torx) i sa app skeniras barcode i izbaci ti code

A to za gorivo sam cita jedino ako je kartica bila u autu. Ja svoju vadim pa tek onda ulivam gorivo

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Code od radia lako mozes nac

Skines app i skines media nav (torx) i sa app skeniras barcode i izbaci ti code

 

A to za gorivo sam cita jedino ako je kartica bila u autu. Ja svoju vadim pa tek onda ulivam gorivo

 

 

mislim da sam izvadia karticu..triba code iako nije klasicno radio nego ima onaj touchscreen?

molim te, mozes  mi objasnit malo detaljnije sta da skinem, koju app? Gdje je barcode?

hvala

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=appinventor.ai_jasonmturner29.Radiocalc

Trebas skinit "oplatu" od media nav-a. Ja obicno skidam prvo gore lijevo pa desno, pa donji dio. Onda imas 4 torx vijka i izvuces radio i na njemu imas barcode koji skeniras sa aplikacijom i izbaci ti code

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=appinventor.ai_jasonmturner29.Radiocalc

Trebas skinit "oplatu" od media nav-a. Ja obicno skidam prvo gore lijevo pa desno, pa donji dio. Onda imas 4 torx vijka i izvuces radio i na njemu imas barcode koji skeniras sa aplikacijom i izbaci ti code

dakle, popodne ga nalijem do vrha...kazaljka i dlaje ne mrda, zakucana na dno. Onda napravim ovo što si mi opisao, lipo skeniram radio, izbaci mi kod pa odspojim akumulator...i kazaljka se digne ali samo do 1/4. Za poludit. Odspojim akumulator još 2 puta, pustim ga 5-10 min al kad ga opet spojim ne ide dalje od četvrtine...

Neznam više šta da radim :hm:

Link to comment
Share on other sites

Mozda ti netko ode ima da savjetuje sta da probas. Na kraju jedino da ides u mehe. Jel auto pod garancijom? Jesi pita prijašnjeg vlasnika? Youtube?

Link to comment
Share on other sites

Ako je pumpa ispod zadnjih sjedala i mozes do nje doci, tj do stekera onda napravi sljedece: preklopis donji dio zadnjih sjedala, imas crni poklopac i podignes ga. Vidis konektor. Istekaj ga i naspricaj kontakt sprejem ali ga nemoj ustekat. Daj kontakt ali bez da upalis auto. Oduzmi kontakt. Opet ustekaj konektor i istekaj te opet daj kontakt dok nije steker spojen. Malo pricekas i oduzmi kontakt, ustekaj sve nazad i vidi jel se ista poboljsalo. Ovo ti je reset kazaljke na satu. Ili ako imas klip, cim se spojis i pocnu kazaljke i lampice ludovat sredila se stvar. Ako nije pumpa goriva s plovkom u nekoj greski. Onda nju moras mjenjat.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda ti netko ode ima da savjetuje sta da probas. Na kraju jedino da ides u mehe. Jel auto pod garancijom? Jesi pita prijašnjeg vlasnika? Youtube?

mislim da je istekla, prošle su 2 g. Prekopa sam cili net, na Capturu su imali ovakvih problema i odspajanjem akumulatora bi rijesilo stvar. Auto je iz uvoza

Link to comment
Share on other sites

Ako je pumpa ispod zadnjih sjedala i mozes do nje doci, tj do stekera onda napravi sljedece: preklopis donji dio zadnjih sjedala, imas crni poklopac i podignes ga. Vidis konektor. Istekaj ga i naspricaj kontakt sprejem ali ga nemoj ustekat. Daj kontakt ali bez da upalis auto. Oduzmi kontakt. Opet ustekaj konektor i istekaj te opet daj kontakt dok nije steker spojen. Malo pricekas i oduzmi kontakt, ustekaj sve nazad i vidi jel se ista poboljsalo. Ovo ti je reset kazaljke na satu. Ili ako imas klip, cim se spojis i pocnu kazaljke i lampice ludovat sredila se stvar. Ako nije pumpa goriva s plovkom u nekoj greski. Onda nju moras mjenjat.

probat cu i ovo. Na kakav klip misliš?

hvala na savjetima

Link to comment
Share on other sites

Can Clip je dijagnostika za Renault.

Link to comment
Share on other sites

Ako imaš ELM327 onda možeš preko Pyrena

nisam baš na ti s tim dijagnostikama...bojim se da mi ne gine ovlašteni..

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo da kazaljka ostane tipa blokirana ako dopunjujes puni tank a potrosio si tipa 100-150kn. Mora bar pasti na oko3/4 ili malo iznad da opet od.na full. Tak s meni zna desit pa ga tak resetiram.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Moram svakako do ovlastenog servisa napraviti rezervni kljuc pa cu im usput reci da pogledaju to s kazaljkom goriva...

Kljuc/kartica dodje oko 1.000 kn...da li postoji neka jeftinija alternativa?  Jel radio netko negdje dodatni kljuc?

Link to comment
Share on other sites

098794718 Robert. Pa pitaj, ja sam kod njega radio 2 ključa

pitat cu. A u kojem je gradu Robert?

Link to comment
Share on other sites

Moram svakako do ovlastenog servisa napraviti rezervni kljuc pa cu im usput reci da pogledaju to s kazaljkom goriva...

Kljuc/kartica dodje oko 1.000 kn...da li postoji neka jeftinija alternativa?  Jel radio netko negdje dodatni kljuc?

Pele ti može napraviti ključ koji otvara brave i pali auto, ali ne i da funkcionira daljinsko otključavanje. To je cca 250 kn, nazovi pa pitaj. To nije loša alternativa ako izgubiš original ključ, ali nedostatak je daljinsko za tu cijenu. Ako možeš živjeti s tim, go for it

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Pelea san prvog zva al je reka da ne radi ove kljuce, mozda se coviku neda zezat s polovicnim rješenjima. U njega sam napravia za Citroena, sve ok. Lako mi je za daljinski nego me ova kazaljka goriva izludi.

Zva sam servis, kazu da ce probat resetirat pa cu otic kad uvatim vrimena. Proba sam doć do plovka kako je kolega Zrmi RS opisa al je sjedala zeznuto dignit...gleda sam na youtubu, vro lako se polome neki plastični utori a to mi netriba u životu, heh.

Link to comment
Share on other sites

možda je mislio da želiš sve funkcije ključa...

ne znam kako je na novom cliu, nedavno sam radio gore spomenuti tip ključa za Thaliu kod ovog u Zvonimirovoj

 

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Već sam zvao par meštara u Zg i St, jedan traži 900 kn, drugi 1.200 kn, neki ih ne zele raditi jer kažu da su kartice za novi Clio skupe u nabavi pa im se ne isplati. Recimo, za Scenica se napravi za 500 kn ali za Clia je valjda drugačija elektronika...tako da cu to napravit u ovlaštenom pa koliko košta da košta.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.