Jump to content

Obiteljski RS


Marko_Os

Recommended Posts

Dobro je, dobro si još i prošao, još ako je selespeed top topova.

Znam tu alfinu boju, odlican izbor, puno bolje od ove sto sad imas

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Evo ako ćeš zamjenu za mog. Daš svog, dodaj još jedno 5,000eur i nosi. Ja imam vremena sad kod kuće pa se mogu poigrat s tim sitnicama.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Danas odradili kraći roadtrip od 350km. Gume ću definitivno pokušati staviti u prodaju, jer na autocesti je koma. Dodatno pogoršava i činjenica da su ceste u Švedskoj nešto grublje.

Gledam malo gume, pa nisam pametan što da gledam. Conti, Goodyear, Michelin, nešto treće? Ako netko ima neki argumentirani prijedlog, neka zine. Molim samo da mi se ne kače linkovi na testove, jer u iste vjerujem kao i u "Tvrde neki da se to ne može..."



Potrošnja se na putu kretala oko 7,5l i prosječna je drastično pala sa 11,1 na 10,9 [emoji23]



Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ja htio uzeti Yoko Advan Flevu, ali sam očito zakasnio, cijena im je otišla u nebo, preko 1100kn za 225/40 r18..pa sam gledao Vredestein Ultrac Satin, na kraju sam uzeo Dunlop Sportmaxx RT2, samo zato jer imaju zaštitu za felgu..a cijena je bila prihvatljiva, 699kn za komad..čekam da stignu 

Edited by Krule
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam baš eagle f1 a5, ali po deklaraciji su 71db, a S001 su 72. E sad što više gledam sve sam gluplji i nemam pojma da li da uopće gledam te db

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Uzmi koja je jeftinija

 

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Marko_Os said:

Gledao sam baš eagle f1 a5, ali po deklaraciji su 71db, a S001 su 72. E sad što više gledam sve sam gluplji i nemam pojma da li da uopće gledam te db

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
 

dunlop koje sam ja uzeo su deklarirani na 68 :D 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih (a i velika većina vlasnika) za rsa michelin. Em drže, em traju, em nisam primjetio da su nešto bučne. Imao ps3, sad imam ps4 koje su klasu iznad po svemu. E sad šta ćeš uzet, to je na tebi. Po meni, ako već imaš rsa, onda to treba ispratit i odgovarajuća guma. Inače smanjuješ njegove sposobnosti handlinga s nekom udobnijom gumom, a smanjenim gripom. 

Edited by homer
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam baš eagle f1 a5, ali po deklaraciji su 71db, a S001 su 72. E sad što više gledam sve sam gluplji i nemam pojma da li da uopće gledam te db

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk


Pa kad uzmes da je 72db duplo glasnije od 71db, onda to nije malo...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam vozio PS4, doduse na Superbu, i isto imam same pohvale za tu gumu.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ja bi gledao koja guma ima zastitu za felgu, a ne koja je tisa a koja glasnija, felge su ti bas super, profil gume je niski, i jos felga ide skroz do ruba gume... gume su pretpostavljam 235mm? Svaka ce biti glasna... eventualno da ih mozda malo jace napumpas, 0.3bara vise?

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mogu pohvalit assy5, buka je normalna. I ja sam brinuo o tome ali sam shvatio da nema smisla. I btw. 3db je duplo glasnije, tako da razliku između 71 i 72 nebudes sigurno osjetio. Ako bas ciljas na tihu onda moras trazit 68db. 

Definitivno se slazem, zaštitni rub obavezno. 

Edited by McRazor
Link to comment
Share on other sites

Daj ne seri, kupiš megRS i onda pričaš o buci guma.. pa i point je da auto grmi, buči i sve se čuje... ak si htio lađu na autocesti mašio si ceo fudbal.. i to za mnogo.. za igralište, kompletno..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

guma sa zastitom za felgu je pljacka... ne kupujem gume cesto pa ne znam jel to dodatno kosta al svaki auto koji sam videl s tim gumama ima zguljene felge ko i oni bez njih... pogotovo tu u irl, felge su bocni parking senzori i zguljene su na valjda 99% automobila, pa tak i na mojem jer je kupljen rabljen

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, tomidix said:

Daj ne seri, kupiš megRS i onda pričaš o buci guma.. pa i point je da auto grmi, buči i sve se čuje... ak si htio lađu na autocesti mašio si ceo fudbal.. i to za mnogo.. za igralište, kompletno..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

sad te budu popljuvali :D ali kad veliš da je interijer na razini clia 1.2 onda je to oprošteno

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ha, nek' pljuje tko želi..
Ja imam svoje mišljenje oko tog auta i iznio sam ga.. dopuštam da se drugi ne slažu i to mi je ok..

Ako netko smatra da taj auto treba biti bešuman mislim da je to njegov problem.. osobno mislim da sve mora pucat od zvukova unutra i tjt.. gume, škripa guma, motor, auspuh.. sve se mora čuti bolje nego na bilo kojem običnom autu.. ali to je samo moje mišljenje...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, tomidix said:

Daj ne seri, kupiš megRS i onda pričaš o buci guma.. pa i point je da auto grmi, buči i sve se čuje... ak si htio lađu na autocesti mašio si ceo fudbal.. i to za mnogo.. za igralište, kompletno..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Ti očito imaš problem s mojim postovima gdje tražim neku preporuku. 

Point je da auto grmi, ali to očekujem od motora i auspuha, a ne od guma. Ako si pročitao moj post sa razumijevanjem, mogao si shvatiti da sa zimskim gumama nisam imao taj problem. 

Ne znam jesi ikada probao voziti Megana 4 Rs-a na autocesti u comfort modu, ali ja ti mogu reći da je auto na Michelin X-ICE XI3 bio neusporedivo tiši nego sa S001. Auto doslovno plovi i baš je ugodan za duga putovanja. Pitat ćeš me zašto se vozim autocestom u RS-u? Iz istog razloga zašto pas liže svoja jaja. 

Ja se osobno tebi i samo tebi ispričavam što eto serem i što sam kupio auto koji koristim na krivi način. Trebao sam kupiti nešto drugo, a ne auto koji je namijenjen isključivo tvrdokornim rejserima koji kupuju što glasnije gume, jer je cilj da u kabini ne možeš normalno razgovarati ako voziš preko 130. Ipak je to bit kad imaš sporCki auto. 

Uostalom, šta se ja objašnjavam. To mi smeta i gotovo. Ako si zainteresiran za 4 nove S001 245/35 R19, javi se, u protivnom, pusti budalu da ima svoje veselje i troši svoje novce kako mu se hoće. 

  • Like 6
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

S time da u 19" ima i PS4S koja je još bolja, a nije puno skuplja. 

Ima sada ps4s i u 18


Sent from my iPad using Tapatalk
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Marko_Os said:

Ti očito imaš problem s mojim postovima gdje tražim neku preporuku. 

 

ne nego to predstavljaš na takav način da ispada kukanje.. na pizdarije..

34 minutes ago, Marko_Os said:

Point je da auto grmi, ali to očekujem od motora i auspuha, a ne od guma. Ako si pročitao moj post sa razumijevanjem, mogao si shvatiti da sa zimskim gumama nisam imao taj problem. 

 

gume ne mogu ne bučiti.. moraju proizvoditi zvukove.. dok auto voziš žešće one i cvile itd i to pridonosi osjećaju vožnje.. tvoj post sam pročitao, i zvuči kao da si očekivao da će auto biti tiši.. ne piše da ti je sada tih.. također sam pročitao i da su ti gume bile napumpane na cca 3.5bar-a što je neka gornja granica za napumpanost gume, generalno.. možda su i najebale.. ne znam tko ti ih je toliko napumpao.. imaš na njima max PSI pa vidi..

34 minutes ago, Marko_Os said:

Ne znam jesi ikada probao voziti Megana 4 Rs-a na autocesti u comfort modu, ali ja ti mogu reći da je auto na Michelin X-ICE XI3 bio neusporedivo tiši nego sa S001. Auto doslovno plovi i baš je ugodan za duga putovanja. Pitat ćeš me zašto se vozim autocestom u RS-u? Iz istog razloga zašto pas liže svoja jaja. 

 

nisam ali sam vozio RS3, clio RS i slične aute i na svima se čuje šuštanje guma više nego na normalnim autima.. ništa neobično, hvala Bogu..

34 minutes ago, Marko_Os said:

Ja se osobno tebi i samo tebi ispričavam što eto serem i što sam kupio auto koji koristim na krivi način. Trebao sam kupiti nešto drugo, a ne auto koji je namijenjen isključivo tvrdokornim rejserima koji kupuju što glasnije gume, jer je cilj da u kabini ne možeš normalno razgovarati ako voziš preko 130. Ipak je to bit kad imaš sporCki auto. 

 

ne treba, hvala.. nije namijenjen racerima već je to pravi obiteljski automobil, komforan za duga putovanja, odlaske na more.. neravnine upija kao kakav passat.. ma lađa..
Ironiju na stranu, ne osuđujem tebe niti tvoj izbor.. ali daj se saživi s tim autom i prihvati njegove mane jednako kao što prihvaćaš i vrline.. Ili nemoj, pa ga zamijeni..

7 hours ago, Marko_Os said:

Gledam malo gume, pa nisam pametan što da gledam. Conti, Goodyear, Michelin, nešto treće? Ako netko ima neki argumentirani prijedlog, neka zine. Molim samo da mi se ne kače linkovi na testove, jer u iste vjerujem kao i u "Tvrde neki da se to ne može..."

I dodatno, tražiš argumentirani prijedlog a znaš da ti ga ovdje nitko ne može dati.. Svi ovdje mogu dati svoje subjektivno mišljenje i doživljaje, a za argumente (o buci) su potrebna mjerenja i imaš ih na testovima.. kojima ne vjeruješ i to je ok.. prema tome deklarirani db ili?

A gume koje šušte sačuvaj za neki trackday i provedi se fino s autom, uživaj u njemu, jel.. ne želim ti ništa loše..

Edited by tomidix
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

@tomidix [emoji106]

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

kao sta decki kazu, ako nisu problem finansije, deri po PS4S...

a sto se tice protekcije ruba, FUNKCIONIRA! evo primjer meni 8J na 225 sirini strsi van, em sta i ET je takav da bas strsi felga i od samog auta nesto sitno...imao u pocetku 4 gume koje nisu imale protekciju i oderao sam rubove, pa kako sam stavio 2 sa rubom, nisam te felge vise taknuo na bankinu...tj bio bi se naslonio gumom i ne bi bilo nista...pratio sam stanje redovno...ugl 1 felga treba jebenu reparaciju (desna) druga ne, a ostale 2 koje su bile na gumama s rubom ostale su netaknute nakon prvih laganih guljenja dok nisam imao rub...nakon reparacije svih 4, trazim gume iskljucivo s rubom, pa makar bile nijansu manje performantnije od onih bez ruba...ima li tko informaciju da li postoje pilotke sport 3/4 koje god, sa rubom?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.