Jump to content

Obiteljski RS


Marko_Os

Recommended Posts

majke mi ako mi ova red flame najbolja boja za ovaj auto...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bilo bi još seksije kad bi bio mrvicu niži. Nije da se žalim, al koji cm bi mu baš dobro došao. Ne vjerujem da ću to ikada raditi, no remap mi se nudi i zvuči mi primamljivo.

Jedna stvar koja mi je danas zasmetala i koju ću probati istražiti sa drugim vlasnicima RS-a. S001 su brutalno bučne. Znači, kad sam skidao zimske, mislio sam si kako će sad auto biti još tiši po pitanju buke od guma, kad ono kurkan. Huči u mp3. Sve 4 su bile prepumpane na 3,5 bara, ali nije se puno promjenilo ni nakon što sam ih ispustio. Kolotrazi su mi najgori neprijatelji, ali do toga sam bio svjestan da će doći promjenom guma. 

 

 

 

 

IMG_20200406_184756.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Snižavanjem tlaka može samo više hukat i bučiti guma. Do toga nije moglo ni biti.
Kao što veliš, što šira guma više napinje po kolotrazima.

Za buku svakako provjeri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemoj remapirati ništa... Garancija je garancija, a tih 20-30 konja nećeš osjetiti.

Ne zaboravi da je ovo "obiteljski" RS :)

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MB104 said:

a tih 20-30 konja nećeš osjetiti.

 

 

O hoće hoće 😁

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da demistificiram remap. Renault još uvijek ne nudi remap u svojoj režiji, ali ima jedna tuning kuća u Stockholmu koja nudi osiguranje u slučaju havarije. Prevedeno, ako se razleti nešto u motoru ili mjenjaču, idem u Renault. U slučaju da Renault kaže da nemam garanciju zbog remapa, aktiviram osiguranje i oni dalje rješavaju. Ja plaćam samo fiksnu cifru od 1500sek kao učešće u eventualnoj šteti. Osiguranje traje do isteka garancije auta i plaća se nekih 1200sek godišnje.
Kako ionako planiram auto voziti max 5 godina, to mi i paše.

30ks i 50nm mislim da se mora osjetiti, ma koliko imao sad snage i momenta. Još razmatram. Ništa nije još odlučeno

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

50nM je ono što se osjeti i to se osjeti znatno. Kad “dosadi” mapni ga, jedan je život

Edited by GTT
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Znači osim remapa, plaćaš i garanciju na remap jednom godišnje i to je to? A u slučaju da Renault ne priznaje garanciju na motor u slučaju da motor zariba zbog mapiranja, što je s ostatkom garancije? Gubiš li ju cijelu ili samo na motor i njegove pomoćne sustave?

Edited by VedranSB
Link to comment
Share on other sites

kaj nije to malo puno? plaćati godišnje obični remap.. mislim, jasno mi je zašto ga plaćaš ali opet...
 

mislim da možeš preživjeti i bez tih 30ks i 50nm...ako ti financije dozvoljavaju go for it svakako :)

Link to comment
Share on other sites

To osiguranje ja ne moram plaćati ako ne želim. To ti je kao kasko. Mogu uzeti samo remap i gas niža.
Što se tiče financijskog aspekta, pa majku mu, ne bi sigurno vozio RS-a da ga si ne možemo priuštiti. Jedan remap vamo-tamo. Nije to neka cifra zbog koje ću morat štekat mjesecima.
@GTT my maaan [emoji123][emoji869]

Osiguranje remapa pokriva samo motor, mjenjač i naravno ECU. E sad, što se dogodi ako rikne kompresor klime recimo, iskreno, nemam pojma kako Renault gleda na to.


Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

pa kužim da je kao kasko :D ali samo kažem da je malo glupo (barem iz moje perspektive) davati toliko novaca godišnje zbog stage 1 remapa poradi eventualnog kvara od te tri navedene stavke.

ja bi radije te novce u nešto drugo uložio, tipa manje bučne a efektnije gume :zubo:

Link to comment
Share on other sites

S001 je općepoznata kao vrlo glasna guma..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A gle, nekima je glupo plaćati i kasko, pa znamo kako to nekad završi.
Plaćam svu silu osiguranja danas, od kuće, auta, životnog, za djecu, za razbijanje tuđih stvari, qrce palce... Jbš još jedno [emoji16]
Za tih 1200kr si mogu kupiti otprilike pola jedne gume [emoji23].
@njambrosic googlao sam i ja malo. Vidim, svi pišu o tom problemu. Stavit ću ih u prodaju sad dok su još nove, pa ako netko naleti uzmem nove 4 Save Perfecta



Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

  • Thanks 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

To je stotinjak € ak se ne varam… pa to ni Doma nije na godisnjoj razini neka ruzna lova… mnogima polukasko ili Kasko varira po 500-1000kn zavisno od osiguranja, uvjeta i sl. A ovo je za takav Auto i to nov nov novcat super povoljno bi cak reko.

E junak, svaki put dok susjeda vidim kak glanca takvog crvenog, vratim se na brzak na tvoj Topic i jos jednom pasem oci. Kolko to cudo uzivo jos brutalnije izgleda!!!! Slike su super, al na cesti je ko nabrijani huligan s palicom u ruci!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Baš kako @GTT kaže, kad dosadi, remapni ti to, razlika će biti osjetna, pogotovo zbog više nm koje dobiješ u nižim okretajima, a to će se manifestirati u smanjenoj potrošnji u normalnoj vožnji. Pa onda ostane koji decilitar više za ganjanje 😁

Moram priznat da u ovim teškim trenucima, kad sjedim besposlen doma, rs je jedna od rijetkih stvari koja mi izmami osmijeh i makne misli sa svakodnevice. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Najbolje da prodaš taj auto skupa sa gumama dok još možeš dobiti nešto za njega, valjda će neki nadobudni naletiti.. puno troši, skupe gume, moraš ga čipirati da bi isao nekako a i to opet košta, pa još uz sve to je i crven,dvoje vrata viška, tvrd, neudoban, puca iz auspuha..

 

  • Like 2
  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

zaboravio si da je branik druge boje, vjerovatno skinut s drugog megana

Edited by Ruske
  • Like 1
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, pere said:

To je stotinjak € ak se ne varam… pa to ni Doma nije na godisnjoj razini neka ruzna lova… mnogima polukasko ili Kasko varira po 500-1000kn zavisno od osiguranja, uvjeta i sl. A ovo je za takav Auto i to nov nov novcat super povoljno bi cak reko.

E junak, svaki put dok susjeda vidim kak glanca takvog crvenog, vratim se na brzak na tvoj Topic i jos jednom pasem oci. Kolko to cudo uzivo jos brutalnije izgleda!!!! Slike su super, al na cesti je ko nabrijani huligan s palicom u ruci!

Tako nešto cca 110€. Baš ovako ga nekako i ja vidim, nadobudni, nabrijani huligan

4 minutes ago, laci said:

Najbolje da prodaš taj auto skupa sa gumama dok još možeš dobiti nešto za njega, valjda će neki nadobudni naletiti.. puno troši, skupe gume, moraš ga čipirati da bi isao nekako a i to opet košta, pa još uz sve to je i crven,dvoje vrata viška, tvrd, neudoban, puca iz auspuha..

 

... kazaljka goriva ne pokazuje dobro, javljanje na telefon traje predugo, kočnice škripe,kopče zadnjih pojaseva ne stoje fiksno, turbo se slabo čuje...

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Au jbte stvar je još gora nego sto sam mislio..ljudi su kratke pameti kako sam samo mogao zaboraviti na onaj branik sto su ti bezobrazno podvalili, s njim je sve počelo.

Najbolje da ga zamijeniš za dci, nema veze koliko god da izgubis novaca, miran san nema cijenu

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Preduhitrio sam te. Već je dogovorena zamjena. Ako me ovaj drugi ne zajebe, od sutra vozim mat crvenu Alfu 147 TS. Da se odmah opravdam, nije lakirana u mat.

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.