Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Ako netko se dvoumi dal kupiti 1.5 TSI u vecem autu...

Graz-Maribor-Ljubljana-ZG, voznja po ogranicenjima...

Screenshot_20221219_060203_MyKODA.thumb.jpg.1fd8b08c49996c8578332c5e1070f502.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, direstraits said:

Koliko inače troši kad ne voziš s pažnjom?

@riceburner

ne bih znao, s obzirom na visine kazni vani, a bome ni kod nas nisu vise zanemarive, vozim samo defanzivno, platio sam prije 2 mjeseca 150 eur za 4km/h previse u austriji i ne pada mi napamet vise placat kazne :)

najgore kaj sam imao je 8,6l stani kreni ZG po staroj samoborskoj na ljeto kad je bila zatvorena skorpikova, ovaj auto samo za obiteljska putovanja koristim...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Neće, u SAD-u se ovo dogodilo najviše zbog propasti Carvane, a kod nas ne postoji jedan tako veliki prodavač rabljenih vozila.

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Idemo ka periodu neizvjesnosti. Treba prodati SUV sa 7 sjedišta i V8 biturbo motorom i kupiti kupe sa 2+2 sjedišta i 6 cilindričnim biturbo motorom s manje ccm i više KS i kmh. Uz nadoplatu. 😁

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Sjednem danas u auto koji sam uzeo prije mjesec i po dana, (Ceed u top stanju, 30 tkm, dizlo), dam kontakt, pričekam da se lampica grijača ugasi, zakrenem ključ, a motor i anlaser ni glasa od sebe ne daju… malo se iživciram, vratim ključ nazad i probam opet; sve se lampice upale, auto čak kaže „Welcome“, ali niti zavrti anlaser, niti zvuka ispusti… o majke ti! Daleko sam od kuće, a vani tipična riječka kiša, di ću sad bez auta… dal' da zovem Kia servis, Majku Božju ili druga Tita da mi pomogne?

Sjedim tako ko' tukac, preznojavam se od muke i mislim što mu je… nije da se ne kužim u aute, ali situacija mi je nejasna, nemam pojma što je… je li elektronika ili koji vrag…
Probam još par puta i ništa, ni automat anlasera ne čujem, ali auto svaki put upali sve lampice i kaže „Welcome“, nabijem ga…

I onda se sjetim – kuplung majmune, stisni kuplung!
To ti je kad predugo voziš vulgaris aute, pa zaboraviš da ovi novi ne trzaju bez pritisnutog kuplunga…

  • Like 3
  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

U električni VW up! sam tako jednom sjeo i moram priznati da ni dan danas ne znam kako sam ga pokrenuo, koja kombinacija tipki

Piše da je u driveu, ali se ne pokreće... Drži kocnicu dok drzis start, pa drzi dok prebacuješ u drive, pa drzi dok otpuštaš parkirnu kočnicu... Možda otpustiti kojiput u međuvremenu...

I opet ne znam koja je kombinacija bila prava

Znam da sam dobrih minutu blejao što gdje kako...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dd535 said:

emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png
Meni piše da ga stisnem kad dam kontakt.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk



58aaafa034187aef24a9229957639b2b.jpg

U nekim stvarima su francuzi svijetlosnim godinama ispred ostalih. 

 

Clio 2 ima ispfix straga, focus nema

Clio 2 ima kompletan board computer, Honda civic kaj sam uzeo je iz 13god mlada, imam trip A/B , ODO i prosječnu brzinu..

Također civic nema opciju da se sva vrata zaključaju nakon kaj auto krene

Imam grijana sjedala, at klimu, at mjenjac, al nemam automatska svijetla ili senzor za kišu..

Sitni detalji koji samu vožnju nekad fine ugodnijom....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 22. 12. 2022. at 19:11, dolac said:

U nekim stvarima su francuzi svijetlosnim godinama ispred ostalih.

Clio 2 ima ispfix straga, focus nema

Kada sam kupovao Clia gledao sam Civice i Corolle.

Clio II ima ISOFIX i na suvozačevom sicu :)
Clio II ima hlađen pretinac za rukavice. Japanci su to obično imali samo u (naj)jačim opremama.

Clio II za 10k€ imao profilirana sjedala. Puno skuplji japanci su imali ravnu spužvu sa najjeftinijim štofom preko nje.
Clio II je imao BC tamo gdje treba imati. Corolla je imala BC na autoradiju koji je izgledao kao oni Blaupunktovi iz 80-tih. Promijeniš autoradio i ostao si bez BC-a.
Clio II za 10k€ je imao pravu duplo prošivenu kožu na volanu i ručici mjenjača. Civic i Corolla s kožom u seriji su koštali skoro duplo i ne znam je li bila prava koža ili poliuretan.
Clio II se mogao dobiti sa atermičkom prednjom šajbom uz 800kn nadoplate u svim trimovima osim najjeftinijem Accessu kojeg nitko nije kupovao. Civic i Corolla to nisu imali ni u opciji.
Clio II je automatski palio zadnji brisač kada bi se ubacilo u rikverc ako su prednji brisači bio upaljeni. Civic i Corolla nisu, bar ne oni koje sam ja gledao.

Za cijenu novog Clia II 1.2 16V sa ovom opremom si mogao dobiti 5-6 godina starog Civica ili Corollu sa 70-80kkm na satu. To je bilo prije krize 2008-2009.

Edited by Med0
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemres uspoređivati Hondu i Toyotu sa Renoom. Toyota je najveci svjetski proizvođač automobila.
To je ko da ananas i mango uspoređuješ sa šljivom ili jabukom.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Med0 said:

Za cijenu novog Clia II 1.2 16V sa ovom opremom si mogao dobiti 5-6 godina starog Civica ili Corollu sa 70-80kkm na satu. To je bilo prije krize 2008-2009.

To bi i napravio :) i vozio se komotnije, sigurnije i za 5 godina vjerojatno dobio vise love za njih :)

Link to comment
Share on other sites

U Canadi kazne od 300 CAD na više. Šogor koji tamo živi 20 godina se u prvih par godina (od 18-te tamo živi) naplaćao  kazni da je mogao kupiti dobar polovni auto. Kad sam ljetos bio tamo i vozio njegov auto, on je i na suvozačkom mjestu kočio i vikao brake brake, thirty thirty, dok ja vozim 42.. Meni smiješno, njemu odavno ne 😂😂(playground zone Maximum 30 znak)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Radije bi običnog Opela il Forda, nego običnu hondu, tojotu il nedaj boze šta lošije od toga.. jednostavno nemam želudac za istočna sranja

Edited by laci
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Elem...

Imam za prodati prijateljevu Corollu hatch 1.8 hybrid, 2019g, oko 30tkm, oko 25 kila eura, podložno manjim korekcijama, naravno.
Oni otišli daleko daleko i meni ostavili da prodam.
Pa... ako znate nekoga da treba dobar provjeren auto, prije no što stavim u oglasnik...

Link to comment
Share on other sites

Elem...

Imam za prodati prijateljevu Corollu hatch 1.8 hybrid, 2019g, oko 30tkm, oko 25 kila eura, podložno manjim korekcijama, naravno.
Oni otišli daleko daleko i meni ostavili da prodam.
Pa... ako znate nekoga da treba dobar provjeren auto, prije no što stavim u oglasnik...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.