Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

3 hours ago, Scary said:

stari ovo je 7 brzina mjenjac.. i ne nisu tu negdje, 1.5 dci ne moze ni blizu ic ko 100kw i30, razlika je u 2 sekunde do 100, tebi auto ispuca sve zbog malog turba u 500 okretaja i sad ocekujes da ce ovaj isto to napraviti.

ak zelis najmanji problem da dogovorimo odmjeravanje snage tvog dci-a i i30 pa da vidimo jesu konji otisli kroz haubu.

 

Govorimo o kiji ne? 1.6 crdi ima 10,4 do 100... i 30 isti motor je brzi... 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Scary said:

stari ovo je 7 brzina mjenjac.. i ne nisu tu negdje, 1.5 dci ne moze ni blizu ic ko 100kw i30, razlika je u 2 sekunde do 100

 

Tvornički? Čisto sumnjam 

Link to comment
Share on other sites

Po autodati, megane 4, 1.5 dci 110 ks 2016, ima 11.3 sec, a Hyundai I30 1.6 crdi 136 ks 2016, ima 10.2 sec.

Kadjar 1.5 dci ima 12 sec.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, hans said:

Da nije nešto neispravno? Simptom koji si opisao je često uzrokovan neispravnim mjeračem protoka zraka (pri tome nema nikakve greške na dijagnostici) ili sustavom upravljanja tlaka turbine (elektroventil, crijeva, vakum pumpa, itd...)

To sam i ja pomislio, pa ću na sljedećem sevisu za mjesec dana to provjeriti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

drugo upozorenje nakon cega slijedi brisanje svakog posta i kazne.. postoje teme za potrosnju, za el. vozila itd.. post da se prodaje scenic 2 se utopio u vasem off topicarenju....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, WeirdFish said:

To sam i ja pomislio, pa ću na sljedećem sevisu za mjesec dana to provjeriti.

Koliko si tražio mana u svim autima kad si kupovao sad isto toliko mana tražiš u autu kojeg si kupio. Opusti se . Kupio si dobar auto. Koji je bez mana? Opusti se i neka te služi bez kvarova. U kojoj se brzini voziš pri 80? 5 ili 6 na koliko okretaja? Kakve veze. Vozi se kako ti odgovara. Nijedan ne troši u gradu 4.3. ako troši 5 u gradu to može biti neki poluauto tipa Clio 2 1.5 dci ili prvi C3 1.4 HDI ali ni u to ne vjerujem. Ako ti se zbog par deca to vozi,kupi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dado_sk said:

Koliko si tražio mana u svim autima kad si kupovao sad isto toliko mana tražiš u autu kojeg si kupio. Opusti se . Kupio si dobar auto. Koji je bez mana? Opusti se i neka te služi bez kvarova. U kojoj se brzini voziš pri 80? 5 ili 6 na koliko okretaja? Kakve veze. Vozi se kako ti odgovara. Nijedan ne troši u gradu 4.3. ako troši 5 u gradu to može biti neki poluauto tipa Clio 2 1.5 dci ili prvi C3 1.4 HDI ali ni u to ne vjerujem. Ako ti se zbog par deca to vozi,kupi. 

Toyotini hibridi u zadnjih 10-ak godina troše toliko u gradu. Vrlo vrlo dohvatljivo, bez usporavanja ostalih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Frendica traži prvi auto za sina i susjed nudi Megana 1.6 benzin (81 kw), 2011, 195 tkm za 4800 €. Zanemarite cijenu (mislim da je previsoka) jer će vjerojatno ići dolje - zanima me što mislite o tom modelu... koliko znam taj motor je dosta pouzdan, jedino mi je kilometraža malo previsoka.

Mišljenje?

Link to comment
Share on other sites

On 20. 01. 2023. at 23:03, WeirdFish said:

Frendica traži prvi auto za sina i susjed nudi Megana 1.6 benzin (81 kw), 2011, 195 tkm za 4800 €. Zanemarite cijenu (mislim da je previsoka) jer će vjerojatno ići dolje - zanima me što mislite o tom modelu... koliko znam taj motor je dosta pouzdan, jedino mi je kilometraža malo previsoka.

Mišljenje?

Prijatelj je prodavao Mazdu 3 na plin s 590.000km. Nakon par dana na oglasu, javio mu se neki covjek da trazi takav auto za sina, dosao, pogledao, uzeo. 2 godine kasnije sin se jos uvijek vozi u toj Mazdi.

Tak da ono, ak će sin pit vikendom, auto neće dočekat neku kilometražu. I isto tako ako auto ima "puno" (195k) km ne znaci da ce krepat za 2 tjedna.

Link to comment
Share on other sites

On 20. 01. 2023. at 23:03, WeirdFish said:

Frendica traži prvi auto za sina i susjed nudi Megana 1.6 benzin (81 kw), 2011, 195 tkm za 4800 €. Zanemarite cijenu (mislim da je previsoka) jer će vjerojatno ići dolje - zanima me što mislite o tom modelu... koliko znam taj motor je dosta pouzdan, jedino mi je kilometraža malo previsoka.

Mišljenje?

kolko se on misli vozit? auto s tim benzinskim motorom idealan za pocetnika.. jedino kaj bi njemu mogao trosit 10l po gradu, pa nek si slozi financije.. ide taj auto jos tolko bez problema, pa clio 2 u mojoj obitelji kaj smo 1.vl ima 330k km, i dalje se vozi svaki dan.. :dobroje:za megane, a cijenu spusti obzirom na servisne intervale, stanje guma, kocnica, servisa, rege, ono, komplet stanje auta jel....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bit će uglavnom gradska vožnja, pa je benzinac bolji izbor, a potrošnja mislim da nije problem, jer mali završava IT studij i već ima dosta gaža pa penezi kaplju 😁
Hvala dolac

Edited by WeirdFish
Link to comment
Share on other sites

Dost dobar primjerak, upravo polijeće na brzoj cesti Solin - Klis

img_1_1675172468535.thumb.jpg.1f0ecb2f8d6e0b9dbf42831b0602aabe.jpg

  • Haha 2
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Inače nemaju problema s hidraulikom. Trajna je lako se održava. Izvrsni auti. 

Link to comment
Share on other sites

Odmah sam pitao drugara koji je zaluđen Citroenima, mislim da mu i brak ovisi o tome.

Veli da nije hidraulika jer prednji dio nema toliki hod na hidraulici pa on nagađa da je naletio na nešto i polomio prednji most, ili je jednostavno otpao.

A zadnji kraj je pao u servisni polozaj jer nema tlaka u sustavu, vjerojato su crijeva iskidana.

Link to comment
Share on other sites

Moram priznati, kako imam dosta slobodnog vremena, malo gledam automobile na mobile.de, i moram priznati da ima odličnih ponuda (max. 2018, max. 70t km), ali nažalost, samo za skuplja vozila... Npr. Alfa Romeo Stelvio Q4 ide već za 28t €, BMW 520d su već oko 30t €, BMW X5 ima već za 40t €... Kada gledamo koliko ti automobili koštaju kao novi, moram priznati, 50% su jeftiniji... VW i Škoda je baš skupa.... Audi A4 ide od 20t €, ali su skromni sa opremom... BMW 420 25t €... Jeftinijim vozilima ne pada baš cijena toliko... Strujići su skupi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dečki, kakvo je mišljenje o BMW X1 sDrive18d X-Line, prva rega 05/2019 (model prije redizajna), 59 000km. Automatik, 110kW dizel.

Vjerojatno sa uvozom, cijena do registracije oko 26 000€. Iako sam odlučio već za novi auto, malo me ovaj žulja (ponajviše radi automatika).

Edited by Vuco
Link to comment
Share on other sites

Meni fin auto, B47 motor ne bi trebao imati problem sa lancom. ZF8 odlican meni bolje od DSG-a

Edited by Display
Link to comment
Share on other sites

Daj sliku unutrašbjosti pa.cemo znati koji je mjenjač.
Uglavnom to je auto kojem su riješene više manje sve bubice.
Motor je dobar bez probllema s lancem.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.