Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Ne znam koliko si visok ali svakako probaj kak ti je s prostorom jer je to prilično mali auto iznutra. 

Link to comment
Share on other sites

Kao kod svih BMWa EGR i/ili hladnjak istog znaju biti problematični. Nekad prođe kroz opziv,nekad baš i ne.
2019 bi trebao biti sa add Blue,tu isto ima trikova,ako ništa osjetljiv je na neoriginalnu tekućinu.

Poslano sa mog RMX2170 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Unutra je Aisin 8 brzinski automatik. Dobro je Scary rekao. Nisam visok, 182cm. Normalne proporcije, doista nisam imao niti sa jednim autom problema, prilagodim se.

Priča se da nije udoban, da je zapravo mali (4.4m i 500L gepek), da pravi muži idu na x3 ili x5 ;D , ali ljudi ne shvaćaju da ja dolazim sa Megana 2 s kojim sam bio zadovoljan. A do B, jeftino održavanje, niski troškovi putovanja. Imam majstora koji se razumije i kune u BMW (čak je odradio i jedan opoziv EGR što priča asterix i nakon što je prošla garancija). 500L je puno iskoristivije od trenutnih 520L sedana sa rezervnom gumom radi plina. Znači i manje od 520L.

BMW nudi dobar dizelaš, automatik koji me jako (možda i najviše) privlači, ali su me isto tako upozorili da pripazim na opremu jer tipa isofix može biti dodatna oprema kod BMW-a, gašenje airbaga. Majstor kaže da bi on najradije jedan koji je manualni 6 brzinski ali M Sport paket, jer kao to je the jizz trenutno, lakše za prodati i sa uvozom i svime me dođe 24 300€). Ali ja bih radije automatika ako ću već ići na premium auto. On mi održava trenutnog Megana i za sada imam povjerenja u njega.

Cijena je takva kakva je, vjerojatno i manje od 26k eura do registracije.

To bi trebao biti ovaj
https://www.autohus.de/en/vehicles/x1-sdrive18d-x-line-t-leder-navi-led-dab-v9297/

Majstor kaže ako ne smeta manualac, uzmi ovoga:

https://www.autohus.de/en/vehicles/x1-sdrive18d-m-sportpaket-led-ahk-pdc-rfk-shz-v13051/


Alternativa je Kia Ceed SW 1.5 T-GDI 2023 (Champion) kao opcija za novo. Što mi je opet OK, bit ću i s njim zadovoljan, jer opet - dolazim sa Megana 2 Sedan Extreme.

 

Edited by Vuco
Link to comment
Share on other sites

Nedavno obavih opoziv hladnjak EGR-a, van garancije, bez problema iako mi nije zadavao nikakve probleme.

Dok sam se ja raspitivao za bmw svi su samo pricali o automatiku. Sad kuzim i zakaj. Definitvno preporuka. b47 je super motor koji je zbiksani skoro pa do zadnjeg detalja. Isto kak je K9K tamo u kasnijim 2000-im vec bio optimiran i oslobodljen gotovo svih musica. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vuco said:

Kum mi ima već par godina taj isti, automatik, 18d, nikad nikakvih problema, prezadovoljan u svakom smislu s autom.

Meni je ovaj bijeli ljepši :)

Edited by AllesGut
Link to comment
Share on other sites

Lijepši je i meni (čak i da nije M Sport paket). Felge dižu jako, ali ako stavim unutra automatika, cijena ode za 5-7 tisuća gore.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vuco said:

Alternativa je Kia Ceed SW 1.5 T-GDI 2023 (Champion) kao opcija za novo. Što mi je opet OK, bit ću i s njim zadovoljan, jer opet - dolazim sa Megana 2 Sedan Extreme.

Isli su moji starci gledat bas tu kiu, do sada su bili ko ti na Meg II, sjeli i prepipali ga u salonu, nisu ni na probnu voznju hteli ici...

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vuco said:

BMW nudi dobar dizelaš, automatik koji me jako (možda i najviše) privlači, ali su me isto tako upozorili da pripazim na opremu jer tipa isofix može biti dodatna oprema kod BMW-a, gašenje airbaga.

Istina da tako banalne stvari mogu ovisiti o tome da li je netko to uzeo ili nije kod konfiguriranja auta, vjerojatno ne postoji isti model sa skroz istom opremom.. uglavnom ako dodjes do broja šasije opremu lako provjeris na ovom linku https://bimmer.work/

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, riceburner said:

Isli su moji starci gledat bas tu kiu, do sada su bili ko ti na Meg II, sjeli i prepipali ga u salonu, nisu ni na probnu voznju hteli ici...

Kaj im se nije sviđalo? Pa te nove kie imaju dosta kvalitetnu unutrašnjost

Link to comment
Share on other sites

Ali premium je premium, a KIA to nikad neće bit. Ja bi prije uzeo BMW iako ne bi nikad uzeo X1 jer mi je i X3 tijesan. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AllesGut said:

Kaj im se nije sviđalo? Pa te nove kie imaju dosta kvalitetnu unutrašnjost

rekli da izgleda kao igracka,  unutra, komande gumbici feedbackless, bocnica na sjedalu je bila nekakva zguzvana/spucana u salonskom autu, sve izdaleka izgleda wow, ali kad dodes blizu, vidis da neke stvari nisu alu nego presvucena plastika, opipas, splasne dozivljaj, a cijena nije mala...

nije ni skoda neko wow olicenje kvalitete i neznam cega, ali recimo skoda im je puno bolje sjela i narucili su skodu, makar nije bila odmah u razmatranju, posto su ipak hteli opet prvo dati sansu renaultu, cak su se potrudili i otici voziti unatoc tome sto im dizajn nije bio bas po volji...

prije skode im je bio seat na prvom mjestu, ali seat je od prosle godine iskljucivo sa DSG mjenjacem sto nisu zeljeli, tako da su i oni kao i ja nakon renaulta zavrsili na skodi :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako se na kraju po vama pokazao meg IV dci 81kw, od frenda roditelji traže auto. Vozio sam jednog meg IV centralna konzola kod rukonaslona je odvratno škripala, valjda nemaju svi takvu završnu obradu.. 1.5tdci Ford il 1.6hdi u peugeotu su isto za preporuku?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Scary said:

Istina da tako banalne stvari mogu ovisiti o tome da li je netko to uzeo ili nije kod konfiguriranja auta, vjerojatno ne postoji isti model sa skroz istom opremom.. uglavnom ako dodjes do broja šasije opremu lako provjeris na ovom linku https://bimmer.work/

Imam Dekra izvještaj, pa je i VIN tamo, kao i popis opreme. Budem usporedio link i Dekru. Hvala puno. I ostalima koji su pomogli.

Da se mene pita, ja bi Megana vozio još uvijek, ali eto 13. godina, stari svakim danom. Ja sam nažalost totalno drugi profil kupca. Koliko ću voziti auto, prilagoditi ću se dokle god on to vrati pouzdanošću, jeftinom vožnjom i sigurnošću. Ispunio sam si želju za velikim gepekom i jačim motorom. Slično i sa BMW-om.

Uostalom, u svijetu čekanja od 400 dana, KIA stiže za mjesec dana od narudžbe, dva mjeseca od inicijalnog odlaska u salon. Nisam niti sjeo u SW verziju, nisam nit probao testnu vožnju. Takav sam ja profil kupca.

Svi kažu nije vrijeme za kupovinu ničega, ali novi auto je potreban sada, a ne prije 3 godine...

Uglavnom, KIA je rezervirana, BMW u razmišljanju. Možda ga i kupim pa, ne znam. Što ako ga zavolim ? :D

Link to comment
Share on other sites

Svi se zapiknu na jebenu plastičurinu na M paketu a on od opreme nema ni retrovizore na struju što je i slučaj ovog bijelog i još podosta stvari.
Veličina tvoničkih ugrađenih felgi direktno utječe na CO2 pa zato birati auto sa manjim felgama, ionako su sve dimenzije upisane a za razliku cijene koji daš državi kupiš veće felge i napraviš par servisa.

Link to comment
Share on other sites

+ cuo sam par losih iskustva sa automatikom u BMWu (x)1, mislim da to vrijedi i za ovaj u x1, Aisa automatik .

To je drugaciji mjenjac od onog koji ide u sve jace modele , od trojke nadalje, petice, sedmice, x3 x4 x5 x6....

Link to comment
Share on other sites

Svi se zapiknu na jebenu plastičurinu na M paketu a on od opreme nema ni retrovizore na struju što je i slučaj ovog bijelog i još podosta stvari.
Veličina tvoničkih ugrađenih felgi direktno utječe na CO2 pa zato birati auto sa manjim felgama, ionako su sve dimenzije upisane a za razliku cijene koji daš državi kupiš veće felge i napraviš par servisa.
Neznam točno za X jedinicu da li je upravljanje retrovizorima bilo isključivo na panelu vrata,ali izgleda "prazno" gdje su komande... Znači i to su uspjeli sjebati! Bravo za BMW!
Inače i E21,iz 70-ih je imala serijski bar vozački elektrificiran...

Poslano sa mog RMX2170 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovako bi trebalo biti kad imaju el.retrivizore.
Na BMW-u ne znači da imaš el.preklopive retrovizore ako su el.podesivi.
Gornja lijeva tipka je za el.preklapanje.
Desna tipka je za prebacivanje podešavanja lijevog i desnog retrovizora.20191214_110911.jpg

Link to comment
Share on other sites

Imate li iskustva s ovim uratkom?

Ja nešto malo, još kao klinac, susjed je imao nejaku 1.6 dizelicu. Tromo, težak volan, loši materijali iznutra...

Ne mogu se odlučiti je li ovaj auto napravljen od loših materijala ili je loše napravljen od osrednjih materijala...

Uglavnom, nije to bilo dobro doba za Opel. Kao niti jedno drugo, hahahaah 🤣🤣🤣

Screenshot_20230210-094801.thumb.png.577275df10b6ac2ec45ee4e862f4f690.png

Link to comment
Share on other sites

U 80ima i 90ima je tetak uvijek vozil opele. Izuzev mercedesa, bmw-a i audija je to bila jedina premium klasa koju su si imucniji mogli priustiti. To je bilo jako dobro doba opela. Moremo se mi zaebavati, al opel je u 80ima i 90ima bil itekak dobar auto. Posle su poceli kakat.

Link to comment
Share on other sites

A ne znam baš. Stari je imao rekorda, kadetta, w123 i w124, golf2, svi iz istog doba...

Kod mene iskustvo nije takvo kao kod tvog tetka...

Link to comment
Share on other sites

Tetak imal kadeta pa astru i na kraju vektru. Krajem 90ih presao na Mazdu Stric na moru jos ima vektru iz 96, tele jos ide!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja sam godinama vozio opele, prvo kadet iz 83, pa onda ascona kupe iz 86, pa onda omega iz 91 i na kraju omega iz 96.

Svi su bili benzinci i odlicno sluzili, udobni za voznju, karoserija podlozna koroziji ali ako se na vreme zastiti nema problema.

Najvise zalim za omegom iz 1991 karavan 2.0    116 konja, bila za to vreme ful ekstra, veoma udoban auto, zadnja vuca zabavan za voznju i driftanje, imao speru specijalnu, uh kad se setim kako je dobar bio.

posle opela predjoh na VW sa kojima se nisam bas odusevio i nebih vise njih vozio. Ali meni najvise leze francuzi, zbog udobnosti i zato sto su drugaciji od ostalih.

Link to comment
Share on other sites

On 24. 12. 2022. at 19:58, filipbabok said:

Elem...

Imam za prodati prijateljevu Corollu hatch 1.8 hybrid, 2019g, oko 30tkm, oko 25 kila eura, podložno manjim korekcijama, naravno.
Oni otišli daleko daleko i meni ostavili da prodam.
Pa... ako znate nekoga da treba dobar provjeren auto, prije no što stavim u oglasnik...

Prodano

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.