Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

U vojsci sam bio u auto jedinici i vozio sam Defender, UŽAS, Nivu i G Puch.

Defender smo koristili za vožnju zapovjednika na neke čuke i to je odrađivao besprjekorno. Kud to ide mislis da pjeske ne mozes proći. UAZ od milja UŽAS to je uvjek bila svađa tko je dobio njegove kljuceve. Isto kao za G Puch.

Niva je bila svakodnevno radno vozilo i nikom nije srcu prirasla kao i Užas.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Očito mu garaža ne treba pa će ga moči držati još 20g u njoj..

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dado_sk said:

Jbt,taj i ispravan više ne košta. 

Dado, ali auto je vrh. Je li tako?

Link to comment
Share on other sites

A vidim da je phase 2. Phase jedan je smeće i dno dna. Ljudi pričaju da je phase 2 dosta dorađeniji. Tako da ću se suzdržati o račkanja

Auto moguće popraviti? Hm.. 

Link to comment
Share on other sites

Ma dajte.. Pa vidite da je sport, daje ga skroz ispod cijene

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MilosB said:

Ma dajte.. Pa vidite da je sport, daje ga skroz ispod cijene

U takvu stanju ni ludom ga neće moći utopit.

Link to comment
Share on other sites

Da ovo može ovoliko koštati?? Izgleda kao četvrt g klase.  

 

https://www.index.hr/oglasi/suzuki-jimny-1-5-vvtiglx/oid/3717161?ref=index_naslovnica_m

4 minutes ago, ivan.martinko said:

Mislim da nebi više od 12 grada uzeo. Meni se sviđa ako je istinit oglas. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, ivan.martinko said:

Može 15, vjerujem i 20 po noći na Autobahnu

 

Evo koliko troši drugima, pa se stavi negdje.

https://www.spritmonitor.de/en/overview/49-Toyota/440-RAV_4.html?fueltype=2&vehicletype=1&constyear_s=2009&constyear_e=2010&power_s=140&power_e=160&sort=3&powerunit=2

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ivan.martinko said:

Pa valjda nije lažan..

Nije lažan kao oglas. Ali ovo sve ostalo " Pažen,mažen,..."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, ivan.martinko said:
13 hours ago, ivan.martinko said:

 

Po oglasu se čini top auto ako je stvarno sve kako piše. Sumnjam da može normalnom vožnjom doći na 15 litara. Moje iskustvo sa Toyotom i potrošnjom je bilo iznimno, Corolla 1.6 VVT-i do posla i natrag (Novi Zg - H. Leskovac, nekih 10ak km, kroz grad stani kreni i nešto otvorenoga) potrošnja 4.8L po boardu, zaboravio sam kako benzinska izgleda, tako da sumnjam da je RAV4 baš pretjerano rastrošan

Link to comment
Share on other sites

RAV4 2.0 benzinac da nije rastrošan?? Ma kakvi  🤣🤣🤣 😂😂😂😂

Ako prelaziš iz Mustanga V8 na RAV4 naravno da će iz te prespektive trošiti kao upaljač :rolleyes:

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Kao i svaki 2.0 NA benzinac

S tim što nećeš trošiti mnogo novca za popravke na tome autu

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

A to je sve relativno. Frend ima sličan auto, Honda crv 2.0 benzinac, 2014. god, 155 konja, u obitelji od prvog dana, živi na stenjevcu, ali nejde autom na posao u gužve, ne vozi nikad u tim najvećim gužvama, prosječna potrošnja je 8.5 uvijek

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zašto mislite da auto težak više od 1500kg , ne znam točno možda i 1600 prelazi i to benzinac sa motorom 2,0 može trošit ko upaljač . Badava tu tehnologije , odnosno imaju utjecaj koliko imaju no to nije moguće ..  

Link to comment
Share on other sites

Nitko ne misli da može trošiti ko upaljač, ali bome ne mora trošiti 15 litara

Link to comment
Share on other sites

zavisi gde se vozi.. u Rijeci auto trosi 20-25% vise nego u ZG, a 50% vise nego u Osijeku ili Sisku...  sto je tezi to se to ise primjeti..

tezak auto ne trosi vise ako ga se vozi na AC.. trosi vise jer je kutija ili ne.. ne zato sto je tezak.. tezina se vidi u potrosnji samo na ubrzanjima te brdovitom.. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa ne mislim baš da bi toliko trošio u nekoj laganoj vožnji otvorenom cestom ali ako oćeš svakog ćeš natjerat na potrošnju za koju ne vjeruješ da je moguća.

Recimo vozi uz Pehlin gdje je 10% uspon pa pogledaj putno računalo odnosno trenutnu potrošnju tad će se tih 15 litara činit povoljno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ove brojeve sam napisao za razne aute koje sam vozio i provjerene su vrednosti.. dal ces zivlje teskom nogom, ili ces neznije, jednostavno na brdovitom ne mozes smanjit kolko mozes na ravnog... 
BMW x5 3.0 dizlo nam je trosilo 8L na auto cesti... u Ri ispod 15 nema boga pa da ga guras uzbrdo...
itd itd.. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, AllesGut said:

Nitko ne misli da može trošiti ko upaljač, ali bome ne mora trošiti 15 litara

Di si našao tih 15.

Pogledaj na spritmonitor.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Domba said:

Na ovom linku ide od 8-10.5.

I moj megane 1.6 trosi na punom gasu i punoj brzini 16 litara, pa ne vozim se tak. 

Malo je zmazan, prljav, felge su zahrđale ali ajd da se to srediti..

Nema puno km za to godiste. Da je dizel imao bi 470000 km 😄

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.