Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Nisam jos odradio. 

Ako se sjecas megane teme :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je na tom motoru na Meganeu otišao neki komp, nemrem se sjetiti, 2010 godište, imao je 110tkm čini mi se. Inače, nije imao DPF, brijem🤣 Imaš u mojoj temi pa pronađi aj te zanima, inače prilično žedan motor u laganom kratkom Meganeu, ali fino je išao iako ga je automatik kočio. 

Link to comment
Share on other sites

Žedan je bio upravo jer je bio automatik :) Nebitno, potrošnja mi je nebitna stavka i zapravo ciljam na benzinca kao drugi auto, ali evo slučajno naletio na taj oglas i čini mi se kao potencijalno dobra prilika. Možda odem pogledati.

Link to comment
Share on other sites

Vidjel sam ga neki dan, lik je bumpao oglas. Sviđa mi se, ima dost km za 5 godina starog benzinca (32000 km godisnje) i steta kaj je crni. 

Trebal bi ga provjeriti carverticalom.

Kaj nebi on trebao imati u bunkeru onaj dupli pod da ne moras teret nadizat preko ruba da bi ga ugurao unutra. Scenic 2 i 3 imaju skroz ravan bunker samo stavis i kliznes unutra sanduk npr.

 

Treba imati dupli pod, da

 

106456_11.jpg

Edited by ivan.martinko
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Moram probati. Kak mogu znat jel pase  il ne. Tko se vozi avenjama i magistralama ne isjeti ni 50%  cesta u rasulu. Ali ako krenes iz maksimira bukovackom pa b. Jarak, remete, prema gracanima izmjenjuju se svskih 50 m rupe i lezeci policajci. Niti covjeku sa zdravom kicmom to nije ugodno.

A scenic 4, da  Jos na zadnjem auto showu je bio novi scenic naranđasti i reko sam si ovakav mi treba..

Malo ima cudne gume jedino..

195/55-20. Nisu to nizak profil gume i trebale bi pruzati udobnu voznju.

Jel ovo previse km za 1.5 dci?

 

Screenshot_20230818_232129_Lite.jpg

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

Na tom Scenicu sa 20" ti je opet niži profil nego što si imao na 16" na Meganeu.

A ovaj drugi bijeli ti je k9k 636 znam da kolega na forumu ima takav motor sa dosta km bez problema, ali kakve si sreće da te ne krene zezati kao kolegu @dizna 🤣

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ivan.martinko said:

Moram probati. Kak mogu znat jel pase  il ne. Tko se vozi avenjama i magistralama ne isjeti ni 50%  cesta u rasulu. Ali ako krenes iz maksimira bukovackom pa b. Jarak, remete, prema gracanima izmjenjuju se svskih 50 m rupe i lezeci policajci. Niti covjeku sa zdravom kicmom to nije ugodno.

A scenic 4, da  Jos na zadnjem auto showu je bio novi scenic naranđasti i reko sam si ovakav mi treba..

Malo ima cudne gume jedino..

195/55-20. Nisu to nizak profil gume i trebale bi pruzati udobnu voznju.

Jel ovo previse km za 1.5 dci?

 

Screenshot_20230818_232129_Lite.jpg

Tu dimenziju guma su za scenik (naravno u dogovoru sa tvornicom) proizveli i konstruirali Continental i još jedan proizvođač guma tako da ih ima ali ipak su da ne kažem malo orijeđe . Valjda danas ima i više proizvođača ali kad je automobil izašao bila su ta 2 i bilo je guma , cijenu ne znam no sigurno nije bila mala .

Uglavnom ciljano je tu dimenziju odabrao Renault znajući da je jedini pa je imao dogovor sa gore rečenim proizvođačima kojisu trebali osigurati dovoljno guma tih neobičnih dimenzija.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Display said:

Na tom Scenicu sa 20" ti je opet niži profil nego što si imao na 16" na Meganeu.

A ovaj drugi bijeli ti je k9k 636 znam da kolega na forumu ima takav motor sa dosta km bez problema, ali kakve si sreće da te ne krene zezati kao kolegu @dizna 🤣

😅😅😅😅

Prodaje se moj bivši 😁

Po većoj cijeni i sa 70tkm više nego sam ga ja platio 2019 godine

Screenshot_20230806_150849_Facebook.thumb.jpg.fe0ea63e14ec87251320faf2579ffdd8.jpg

Screenshot_20230806_150833_Facebook.thumb.jpg.2c90376411878a4d392f067d84395049.jpg

 

Screenshot_20230806_150819_Facebook.thumb.jpg.f2537c445a48a42562b88f24a8c0762b.jpgScreenshot_20230806_150824_Facebook.thumb.jpg.eb132a1bec291042c3e701246e66fed5.jpg

Screenshot_20230806_150739_Facebook.thumb.jpg.69a2a4158810e4f26e72bf85bad6a4f1.jpg

 

@ivan.martinko evo ti prilike 🙃

Kvačilo, zamašnjak, dizne, svi nosači motora, grijači, promjenjeni leteći i još čuda kojih se ne mogu sjetit... sve oko 200 tkm napravljeno..

Kaže xmod oprema 😅😅😅... nema čovjek pojma šta prodaje

A gledajući realno sjenik ima sasvim pristojnu opremu

I mislim da je cijena sad spuštena na 5800 mislim. Ovo sam slike poskidao kad je izletio na oglasu prijej 3 tjedna

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Domagoj84 said:

Sorry @diznaza "ot" -Renault Klub Croatia? Jel to samo neka na Facebooku grupa?

Ma da na faceu grupa, imaš i renault oglasnik....

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ak je sirina 195 cm a visina 60% te visine, onda s obzirom na 205/55 ipak ispada malo visi profil. 117/112 mm. Zapravo Slicno.

No veci kotac bolje upija neravnine.

Edited by ivan.martinko
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sta je najbolje matematika je tocna no i ona je samo indikativna... 

Zna biti razlika i 10mm u promjeru kod guma iste oznake/dimenzije... A o sirini da ne pricamo... 

Tih "195" je imaginarni broj zamislje od strane proizvodjaca gume.. 

Nista nije precizno definirano pravilima..

Trkacke gume su mnogo smislenije oznacene prema onim bitnim parametrima (a mislim i kod terenskim guma).. Promjer vanjski, promjer felge i sirina gazne povrsine...

A ne sve gume 235/40R18 a mjerio sam skrine gazne povrsine od 180 do 210mm, a maks sirina bocnice (ne na rim protector rubu) od 210 do 240 .. Sve na istim felgama

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Javljam se za sjenila ako kojim slučajem ostanu, ako ih novi vlasnik ne bude htio ili ih bas odlučiš meni prodat.

Link to comment
Share on other sites

Ako ih novi vlasnik ostavi (iako sumnjam) imaš ih za pivo😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.autoscout24.ch/de/d/renault-clio-kleinwagen-2008-occasion-10770502?utm_campaign=as24_share_android&utm_medium=social_sharing&utm_source=app_share

Trebam neku ragu za ženu da se uči vozit (opet). Kaj mislite o ovom? Cijena mora dole jasno ali ionako je izubijan sa svih strana pa se zena ne bu bojala, fora mi je kaj nije običan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Max said:

https://www.autoscout24.ch/de/d/renault-clio-kleinwagen-2008-occasion-10770502?utm_campaign=as24_share_android&utm_medium=social_sharing&utm_source=app_share

Trebam neku ragu za ženu da se uči vozit (opet). Kaj mislite o ovom? Cijena mora dole jasno ali ionako je izubijan sa svih strana pa se zena ne bu bojala, fora mi je kaj nije običan.

Kakva oprema, nisam nikad vidio takav Clio, podsjeća na mk1 Bacarra, još taj motor... Mislim da je to DPO/AL4 getriba, sigurno ima na forumu znalaca za nju, mala je kilometraža, jedino što je izubijan kozmetički i što mu svijetli check engine, ne znam kakvo je tržište u CH ali se cijena čini malo... optimistična

Meni je osobno jako jako fora i za dobru cijenu, kad bi mi se pružila prilika za ovakav combo motora i mjenjača i opreme, bih rado kupio

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa jel kupuješ za ženu ili za neprijatelja? Plus toga, legendarni gitarist Steve Vai kaže da si za početničko učenje treba kupiti najbolju gitaru koju si možeš priuštiti da se ne bi obeshrabrio na nekom šrotu...

A ti vidim, imaš tog Audija... 🤭🤭🤭

Šalu na stranu (opet), ovaj klitač je bombica, ali daj šansu i Fiesti mk6 (2008-2017), odlično se vozi!!!

Edited by filipbabok
  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Ta CH tablica straznja u svrsi rezervne opreme => lopate za sneg :D

Meni je ta fiesta ore mali auto. Blizi twingu nego cliu.. Jist my 2¢

2 hours ago, fabi said:

Koji SEX boje :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.