Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

E nisam ziher ali nekako bii čudno bilo da je 4 brzine automatik! Moram vidit kaj je s tom Check engine lampicom da, a to kaj je izubijan me ne muči bas, lakše ću preživit ako ga žena ogrebe nego da je skroz pic mic🤣 Nema bas nekog izbora za tu lovu da je mali auto, automatik. Jedino B klasa ali ona je opet veća i frka me popravaka jer su to već auti s puno km, preko 150tkm! Za Clia bi 3 doma dao zbog kilometara, 4 je ipak previše..

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, filipbabok said:

Pa jel kupuješ za ženu ili za neprijatelja? Plus toga, legendarni gitarist Steve Vai kaže da si za početničko učenje treba kupiti najbolju gitaru koju si možeš priuštiti da se ne bi obeshrabrio na nekom šrotu...

A ti vidim, imaš tog Audija... 🤭🤭🤭

Šalu na stranu (opet), ovaj klitač je bombica, ali daj šansu i Fiesti mk6 (2008-2017), odlično se vozi!!!

Fiesta mk6 je super auto, ali ako gleda automatika, nisam siguran je li u tu Fiestu išlo išta osim Powershift-a, a to je grijeh i neprijatelju kupiti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Boja više nije što je bila, izblijedila je kuži se. Novi vlasnik neka polira

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu ti ništa reći. Čim vidim da ima više od 150k km ne razmišljam racionalno.

Ako me dobro pamcenje sluzi mislim da ti 1.4 nisu bili neka sreca.

Link to comment
Share on other sites

Ma znam prijatelju.. mene kopa neka takva skalamerija da prezimim ali čini mi se da nema tu sreće. Prezimiti ću na biciklu. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, dado_sk said:

Škicam ovaj par dana. Jel itko vozio ovo ili Polo s ovim motorom? Jel to išta ide? Ne očekujem BMW performanse ali opet da nije 1.9 SDI. 

 

https://www.index.hr/oglasi/seat-ibiza-1-4-tdi-2005-godina/oid/4202382

To je identican koncept motora 1.9 tdi pd sa odrezanim jednim cilindrom. Uz adekvatno odrzavanje moze ici preko pola milijuna km. 

Kasnije je napravljen 1.4 CR motor.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Imamo na poslu Pola 1.4 TDI s takvim motorom. Motor je frktav, brundav, mrtav ispod 2000, nakon toga dobro krene, traži da ga se vozi ko benzinca, veselo se zavrti. Kome ne smeta buka motora i frktav rad, nije loš. 1.5 dci puno je uglađeniji.

Polo nije neka sreća na autoputu, iznad 110 puše na sve strane, a getriba je kratka tako da se visoko vrti. No, za grad i prigradsku vožnju fora auto. Jako malo troši. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kak veli moril imam prijatelja s tim 1.4 tdi motorom u polu, 2007 ga kupio novog, trenutno na 340 tisuća i na motoru ništa nije radio. Ulje promjeni svako proljeće bez obzira koliko km pređe...

Ovaj drugi ima u fabiji taj motorček i na oko 250 tisuća je, nikakvih većih problema nije imao iako nije s njim izlazio iz zagreba..

Oba jako rokću i čuju se, stvarno su glasni pri radu... potrošnja smiješno mala, možda čak i manja nego kod 1.5 dci-a

@dado_sk to ti je isto 3 cilindra 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok je. U garaži je. Gledam neku skalamerija za prezimiti ali opekla me Xsara. Ispala je noćna mora. Kupio za10 iljad kn i ulupao još 10 u idućih par mjeseci da bi je jedva prodao za 4500.  Ma,treba bježati od auta za taj novac ako nisu nužni. Imam bicikl. Ovaj mi se oglas činio zanimljiv i lako se zapalim ali kad promislim malo,ohladim se.

Netko ima sreću s takvim otpadima. Kupe i zaista im ne krepe ništa par godina. Nit ulje promjene. Mene to neće

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nikada nisam shvatio odakle ljudima ideja da CV ili slične stvari mogu pomoći u odabiru dobrog auta... 🤷

Link to comment
Share on other sites

Dečki dal je ikome poznat ovaj megan?

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-grandtour-2.0-dci-gt-118-kw-reg-10-2023-oglas-40006235

Ta crna boja i te felge s crvenim čeljustima su baš upečatljive i nekako kao da sam auto već u par navrata viđao na oglasnicima, ali nekako mi zvoni da je bila puno veća kilometraža...

Ili su te felge i čeljusti dolazile u serijali tako.

Čak mislim da je bio u slovenskom oglasniku ali sa blizu 300 tisuća. Al nisam siguran jel bio karavan il obični...

Link to comment
Share on other sites

Kopkalo me i kopkalo i na kraju evo iskopao oglas koji sam vidio zimus

Naravno da je skinuto skoro 100 tisuća

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-grandtour-2.0-dci-oglas-38839255

Pa da se nebi netko zaletio jer 100% se radi o istome

 

Edited by dizna
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno je to taj.. Samo mu je zamjenio opruge i podigao ga, odozada koza, kao da su opruge od obicnog meganea a ne GT ili GT line

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, ivan.martinko said:

Ošo već

Kud je ošo?

Pa oglas je još aktivan...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja poslao por da pitam za broj šasije, dobio sam seen :D

Znaci svijestan je svega

Edited by Display
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

On 15. 09. 2023. at 19:23, dizna said:

Kopkalo me i kopkalo i na kraju evo iskopao oglas koji sam vidio zimus

Naravno da je skinuto skoro 100 tisuća

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-grandtour-2.0-dci-oglas-38839255

Pa da se nebi netko zaletio jer 100% se radi o istome

 

Prijava na policiju ... Pokusaj prevare. Kazna je ogromna

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.