Jump to content

Riknula turbina - 1.9 dCi 88kW


filipbabok

Recommended Posts

Jednostavanije u financijskom smislu jer nema sta kupit za tih 11K koliko je reka da će ga koštat

Dobio vec nekoliko ponuda za lagunu takva kakva je trenutno od 1000 E, pa je onda 18,5K. Ima solidnih auta za te pare.

Nadam se da taj novi motor kojeg si našao nije doživio nešto slično kao i tvoj, te da nije predugo stajao na suhome.

Nije, karambol je u pitanju, L2 iz 2004-e. A cuj - covjek, koji je na glasu kao posten, daje 6mj jamstvo na motor i turbinu, pa onda...
Link to comment
Share on other sites

Moram primijetiti da je ovdje poprilican broj defetista. Cudim se kako sjedaju za volan svaki dan :/

Link to comment
Share on other sites

Taj dio nije uračunao. Seleni, amortizeri, opruge, kočnice itd, itd. A na tima autima od 20000kn je sve navedeno zrelo za izmjenu (i još štošta drugo).

To sta je nekima teško podnit istinu to je druga stvar. I koliko može dignit cijenu sta je prominia amortizere i slično 1000-2000kn.

Evo link sa svim lagunama 2002.god 1.9dci

http://www.njuskalo.hr/?ctl=browse_ads&categoryId=7&modelId=11713&modelId_level_0=11687&modelId_level_1=11713&priceLimitFrom=&priceLimitTo=&locationId=&locationId_level_0=0&yearManufacturedMin=2002&yearManufacturedMax=2002&fuelTypeId=602&fuelHasLpg=&motorSizeMin=1800&motorSizeMax=2000&motorPowerMin=&motorPowerMax=&mileageMin=&mileageMax=&stateId=0&airConditionTypeId=0&transmissionTypeId=0&gearNumberId=0&sort=new

Ja san reka oko 20Kkn to znači 2K gore dole i kad pogledaš većina se vrti oko te cijene. NHF

Link to comment
Share on other sites

Livio, a kolko ti treba da ih dovedes u ispravno stanje u kakvom je filipov vjerojatnu po pitanju svega ostalog? A masinu ce urediti.

Takodjer ti da nam je duha i dalje skuplja od prosjecnog auta iz 2ooote o tome necu komentarisati...

Link to comment
Share on other sites

Dobio vec nekoliko ponuda za lagunu takva kakva je trenutno od 1000 E, pa je onda 18,5K. Ima solidnih auta za te pare.

Nije, karambol je u pitanju, L2 iz 2004-e. A cuj - covjek, koji je na glasu kao posten, daje 6mj jamstvo na motor i turbinu, pa onda...

jel to onaj što ima dijelove za francuze, otkupljuje karambole? iz čepina mislim da je ?

Edited by Martin
Link to comment
Share on other sites

Livio, a kolko ti treba da ih dovedes u ispravno stanje u kakvom je filipov vjerojatnu po pitanju svega ostalog? A masinu ce urediti.

Takodjer ti da nam je duha i dalje skuplja od prosjecnog auta iz 2ooote o tome necu komentarisati...

Ja u kupe ti u špade. Ne govorin koliko je on ulozia ni sta je sve prominia čisto uspoređujen prosječnu cijenu na njuskalu jer sam znaš da kod potencijalnog kupca sve to sta si prominia neće napravit neku extra razliku u cijeni jer svi žele dobit sta više auta za manje para..
Link to comment
Share on other sites

jel to onaj što ima dijelove za francuze, otkupljuje karambole? iz čepina mislim da je ?

Lukavec? Ma ne... Tip je procitana knjiga. Jednom sam pricao s njim, jos prije no sto sam imao Lagunu i... Ne, ne on... Uf!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Lukavec? Ma ne... Tip je procitana knjiga. Jednom sam pricao s njim, jos prije no sto sam imao Lagunu i... Ne, ne on... Uf!

ja zvao lukavec i on ima motor za 8800 kn koji ne mozes probati a garancije nema. Tipa treba zaobići u širokom luku
Link to comment
Share on other sites

Uopce nema smisla raspravljati koji auto kupiti za 20000kn jer ak vec kupujes drugi auto onda dodas ipak jos nesto love pa kupis nekaj novije. Filipe, vidio si u pm na kaj mislim, hocu reci da se moze naci odlican auto za 35-40tkn s manje od 150tkm i od prvog vlasnika i s poznatom povijesti.

Link to comment
Share on other sites

Auto ovakav bez motora vrijedi mozda 1000 e. Ako ga napravi za jos 1500 sto je moguce i uz malo srece da ovaj motor valja, vrtimo se oko 2500 e. Ovaj auto filip voli i ako ga sredi uz malo srece ce ga jos par god voziti. Auto je dobar i dobrom stanju po onom sta sam vidio na meetu. To je njegov odabir i svu srecu ti zelimo svi. Svakako javi dojmove kad ga kresneš.

Link to comment
Share on other sites

Jasno da kolegi zelimo najbolje, zato smo tu da si medusobno pomogemo i podijelimo razmisljanja.

Koliko km ima taj motor koji mislis ugraditi?

Link to comment
Share on other sites

Pa zato i pitam, mozda ima i vise od ovog koji je odapeo pa napravis jos vece s**nje :)

Link to comment
Share on other sites

Jasno da kolegi zelimo najbolje, zato smo tu da si medusobno pomogemo i podijelimo razmisljanja.

Koliko km ima taj motor koji mislis ugraditi?

a kako ces to znat, moras mu virovat na besu reka on 120 il 70...

E to i mene zanima, da znam kad cu dati turbinu na reparaciju ili kupiti novu... Stisnut cu malo mehu da vidi kod tog lika, premda ga ja cijenim na nekih 160-ak zbog jamstva i godista.
Link to comment
Share on other sites

Slobodno budi slobodan i kupi si jednu za 20000 kn. Ja ti svoju nikada ne bi prodao za te novce, a ima skoro 230 tkm. Uopće me ne boli istina jer je ne prodajem niti ću je prodavati. :-) Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Slobodno budi slobodan i kupi si jednu za 20000 kn. Ja ti svoju nikada ne bi prodao za te novce, a ima skoro 230 tkm.

Šta si se naša uvrijeđen nit san kupac za takvo auto niti me zanima. To za koliko bi ti proda tvoje auto je tvoja stvar. Šta se mene tiče mos stavit i 4K€. Ne kažen ja da on ne vridi toliko ako je u urednom stanju al tržište diktira cijenu ne mi ;)
Link to comment
Share on other sites

a kako ces to znat, moras mu virovat na besu reka on 120 il 70...

rekao sam uz malo srece
Link to comment
Share on other sites

Ja sam svoju 2004. 2.2 dci automatik Initiale sa 150tkm prije nesto vise od godinu dana prodavao i nisam htio prodati covjeku koji mi je nudio 30000kn jer sam htio 33000. I to je smijesna cijena za auto koji je nov kostao 240tkn i koji je utegnutiji od 99% Laguna na trzistu.

Sad je Laguna kod starog i sumnjam da ce ju ikada prodavati, jednostavno se ne isplati. Ali takvih auta je malo, jako malo...

Link to comment
Share on other sites

Šta si se naša uvrijeđen nit san kupac za takvo auto niti me zanima. To za koliko bi ti proda tvoje auto je tvoja stvar. Šta se mene tiče mos stavit i 4K€. Ne kažen ja da on ne vridi toliko ako je u urednom stanju al tržište diktira cijenu ne mi ;)

Gledaj, mene tržište ne zanima jel da me zanima onda bi kupio Passata, a ne Lagunu. Mene zanima da mi je auto ispravan i u što originalnijem stanju. Poanta je da za 20000 kn ne možeš dobiti Lagunu u koju još nećeš ulupati barem 1000 eura da bude u top stanju. Probaj kupiti neku pa se uvjeri. I uopće se nisam našao uvrijeđen.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Ja sam svoju 2004. 2.2 dci automatik Initiale sa 150tkm prije nesto vise od godinu dana prodavao i nisam htio prodati covjeku koji mi je nudio 30000kn jer sam htio 33000. I to je smijesna cijena za auto koji je nov kostao 240tkn i koji je utegnutiji od 99% Laguna na trzistu.

Sad je Laguna kod starog i sumnjam da ce ju ikada prodavati, jednostavno se ne isplati. Ali takvih auta je malo, jako malo...

I odlicno si postupio, ako ti pare nisu trebale. Moj stari ju zeli kupiti nakon sto ju sredimo jer mu je jako udobna, a on je do sada vozio samo velike aute, doduse malo starije.

Lagune kao moje (godine, kilometri, snaga i paket opreme) variraju izmedju 20 i 30 tHRK. Valjda postojoi razlog za tih +/- 5 t, vise ili manje skriven.

Link to comment
Share on other sites

Gledaj, mene tržište ne zanima jel da me zanima onda bi kupio Passata, a ne Lagunu. Mene zanima da mi je auto ispravan i u što originalnijem stanju. Poanta je da za 20000 kn ne možeš dobiti Lagunu u koju još nećeš ulupati barem 1000 eura da bude u top stanju. Probaj kupiti neku pa se uvjeri. I uopće se nisam našao uvrijeđen.

hahaha reci ti meni di san ja reka da za 20K možeš dobit Lagunu u koju ne treba ulupat jos 1000€ da bude u top stanju pa mi ti ka moraš poantu pokazivat...

Link to comment
Share on other sites

Filipe, podržavam što ćeš mijenjati motor. Istina da ćeš ulupati 10.000kn, ali znadeš što imaš.

Možeš kupiti drugi za 20.000kn sa kakvim motorom, gumama, limarijom, elektronikom i elektrikom, ovjesom, kočnicama, registracijom, prijenosom ...?

Meni bi zadnja opcija bila kupiti drugi za toliko novaca, ako znam da na mojem sve radi i nema dodatnih ulaganja.

Trošak od par tisuća kuna je začas tu, ako kupiš isluženo kljuse to je vreća bez dna.

Link to comment
Share on other sites

hahaha reci ti meni di san ja reka da za 20K možeš dobit Lagunu u koju ne treba ulupat jos 1000€ da bude u top stanju pa mi ti ka moraš poantu pokazivat...

Čitam ja da si ti pametan momak. Imaš pravo neću ti ja"poantu pokazivat".

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi staviti i novo remenje na taj motor.s vodenom pumpom. Jel ti to u planu, Filipe?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.