Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

On 03. 01. 2019. at 0:26, kikidj said:

Moguće da priča gluposti, nije me vidio godinu dana :) (radim u inozemstvu).

Takve informacije me interesiraju, hvala.

Bit će onda Megane 1.5dci 78kw ako nađem neki dobar, ako ne onda Alfa 147 sa 1.9jtdm ;) .

Još samo što mi savjetujete kod kupnje, da li auto voziti na provjeru na tehnički ili u ovlašteni servis?

 

 

 

Ja sam u 6.mj. 2017.  kupio 1.5dci 78KW ,uvezao ga iz Slo. Napravio sam odmah veliki servis i zasad samo vozim ,redovite promjene ulja na 10-12t km , ostalo samo potrošni materijal mjenjam kako treba. Jučer sam okrenuo 251000km. Nadam se da će još ići dugo vremena uz redovno održavanje.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, bob the biker said:

Ja sam u 6.mj. 2017.  kupio 1.5dci 78KW ,uvezao ga iz Slo. Napravio sam odmah veliki servis i zasad samo vozim ,redovite promjene ulja na 10-12t km , ostalo samo potrošni materijal mjenjam kako treba. Jučer sam okrenuo 251000km. Nadam se da će još ići dugo vremena uz redovno održavanje.

Jesi ga uzeo u autokuci ili privat? Da kazes koja autokuca,kakva iskustva imas? I sam mislim skocit u Slo po Megana,iste ili nize cijene a dosta ih se nadje sa vecom opremom,a davanja prilikom uvoza nisu prevelika

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima, 

kupujem svoj prvi automobil te sam neki dan pronašao ovaj Megane 3. Ono što sam saznao iz kratkog posjeta na 5 minuta da je automobil uvezen iz Austrije da ima svu pripadajuću servisnu dokumentaciju i da su originalni kilometri. Prilikom upita da li je moguće auto odvest na pregled prije kupovine rečeno mi je kako im to nije praksa ali je moguće dovesti svog mehaničara da ga pregleda. Interijer po mom mišljenju izgleda iznimno dobro obzirom na kilometre, osim ručice mjenjača koja jedino ukazuje na znakove korištenja. Sve zajedno mi izgleda malo predobro da bi bilo istinito. Ukratko imam par pitanja pa sam se odlučio Vama obratiti jer vjerujem da ću dobiti konkretnije odgovore nego od većine poznanika.

  1. S obzirom da je uvoz jel postoji način kako se mogu provjeriti kilometri?
  2. Kakav je agregat od 81kw za održavanje? Cijena i općenito kakvi su mu servisni intervali?
  3. Prilikom probne vožnje na što bi trebao obratiti pozornost?
  4. Pretpostavljam da nije homologiran pa me zanima da li netko zna koliko je cijena otprilike?

Hvala na svakom odgovoru i savjetu!

Link to comment
Share on other sites

Ono što sam ja naučio kroz kupnju nekoliko vozila: Ne pristaj "na ime kupca". Znači ako su firma, neka ga izvole sami uvest te prodati tebi. Što znači da homologaciju i sve te zeze oni obavljaju - ti samo ideš na tehnički.

1. Teško dosta za austriju, ali je moguće. Nabavi broj šasije pa mi šibni u inbox

2. Ima jedan moj prijatelj i jako je dobar, puno živahniji od mog 66kw, ali isto trom pri niskim obrtajima

3. Najveća boljka im je klima, tako da jako topal dan bi trebalo izabrat i vidit jel će hladit. Moj isto iz uvoza, morao punit i mijenjat klimu. Trebaš opet izabrat možda i hladniji dan da vidiš da li mu ledi kočnica i dali lagano pali na hladnom (mom su ošla 3/4 grijača)

Ovo mi je presumnjivo iskreno. Ja sam baš neki dan provjeravao jedan Megi IV ( OVAJ - SLIKA ) i ispada da je bio lupan i da su mu vratili kilometre za 20,000...

 

Iskreno, ja ovaj nebih... Vidiš i sam da je ogradio malo žice i to je "auto salon"... plus svi auti im imaju puno manje kilometara od konkurencije

A vidiš i da prodaju farove i dijelove, tako da imaju iskustva sa razbijanim automobilima.

Link to comment
Share on other sites

Na ime kupca znaci da nema poreza na prijenos.

Ja sam kupio svog scenica isto od auto kuce,auto registriran godinu dana... na racunu pise da nema garancije na vozilo al da garantira za kilometre. Isto provjerio u servisu u elektronskoj servisnoj i km odgovaraju prema zadnjem servisu.

Da se nac 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, darko said:

Na ime kupca znaci da nema poreza na prijenos.

Ja sam kupio svog scenica isto od auto kuce,auto registriran godinu dana... na racunu pise da nema garancije na vozilo al da garantira za kilometre. Isto provjerio u servisu u elektronskoj servisnoj i km odgovaraju prema zadnjem servisu.

Da se nac 

"na ime kupca" znači da uzmu tvoje podatke te na tvoje ime uplate unos vozila a sebe predstavljaju kao "vozača". Ako kupuješ od firme, svakako nema poreza na prijepis.

Link to comment
Share on other sites

128tkm u 10 godina tesko. Najjadnija oprema koji sam vidio na Coupeu, cak su mu i alu felge skinuli i vjerojatno prodali a stavili ovaj uzas od ratkapi. Rucica mjenjaca ne moze bit na tim potrosena jer sam ja svoj prodao sa 100tkm i izgledala je unutrasnjost doslovno kao nova! A da ga krenemo pregledavat bilo bi tu jos svasta.. Da se naci dobar primjerak samo treba znati traziti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ajmo jos jednom... Ovo nije GTline nego GTStyle, samo su branici licni Lineu a ostalo je obicni Meg.  Osim toga ti tipovi u Trans autu au uzasno neljubazni a cuo sam i da dosta muljaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, znam da nije line ali i dalje ok izgleda. Ja sam u par navrata čuo sve ok za Trans auto... vjerojatno je nešto dobro a nešto malo manje dobro. Ali sa 150 tkm (barem), bez rege, guma cijena i nije neka sreća.

Link to comment
Share on other sites

Kozni volan a rucica mjenjaca plasticna. Obicno ide to u kompletu. Tu je nekaj preslagivano..

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

Mjenjač nisam ni skuzil, moguće da je neka muljaža, treba po broju šasije vidit

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, ivan.martinko said:

Kozni volan a rucica mjenjaca plasticna. Obicno ide to u kompletu. Tu je nekaj preslagivano..

nije ništa preslagivano takva je to oprema GT Style

Link to comment
Share on other sites

Moja cura vec 2 mj traži facelift 3 i još uvijek nismo ništa našli. Sve je čudnovato a da sama radi uvoz je pre komplicirano. Vec je rekla da ovaj tjedan diže lovu i kupuje auto -nema vise živaca stalno zujat po oglasima...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, smigman said:

Moja cura vec 2 mj traži facelift 3 i još uvijek nismo ništa našli. Sve je čudnovato a da sama radi uvoz je pre komplicirano. Vec je rekla da ovaj tjedan diže lovu i kupuje auto -nema vise živaca stalno zujat po oglasima...

To je recept za za*eb.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam vec gledao toga.. Uglavnom,mislim da bas zbog tih "sitnica" je unutrasnjost slikana donekle "nespretno". Mozda je auto ok,al mi se ne svidja to netocno oglasavanje

Link to comment
Share on other sites

On ‎5‎.‎1‎.‎2019‎. at 11:22, M.M said:

Jesi ga uzeo u autokuci ili privat? Da kazes koja autokuca,kakva iskustva imas? I sam mislim skocit u Slo po Megana,iste ili nize cijene a dosta ih se nadje sa vecom opremom,a davanja prilikom uvoza nisu prevelika

Privatno sam ga našao u Mariboru. Pošto mi je to relativno blizu ,vučna me ispala cca 400 kn ,tako da nešto jeftinije od izvoznih tablica u slo. Ja sam gledao toga jer je bio u buđetu i imao 120g co2. I da , generalno nađu se s dosta boljom opremom nego kod nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 05.01.2019. at 17:01, Max said:

128tkm u 10 godina tesko. Najjadnija oprema koji sam vidio na Coupeu, cak su mu i alu felge skinuli i vjerojatno prodali a stavili ovaj uzas od ratkapi. Rucica mjenjaca ne moze bit na tim potrosena jer sam ja svoj prodao sa 100tkm i izgledala je unutrasnjost doslovno kao nova! A da ga krenemo pregledavat bilo bi tu jos svasta.. Da se naci dobar primjerak samo treba znati traziti. 

Bilo je coupe-a i bez alu felgi.. nivo opreme color edition... samo mislim da su izgledale malo drugacije od ovih, ove mi lice kao zimske sa Qashgai-ja :) 

Link to comment
Share on other sites

Da, ove ne izgledaju uopce kao Renault ratkape. Meni je cijeli taj auto sumnjiv ovak na prvu. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Max said:

Da, ove ne izgledaju uopce kao Renault ratkape. Meni je cijeli taj auto sumnjiv ovak na prvu. 

Mislio sam na rupicaste felge.. ne na ratkapne ;) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja obicno kad kupujem auto kuoujem ga oko 6 mjeseci...trazim ga u detalj....

Link to comment
Share on other sites

svatko ima neke svoje životne okolnosti..

ako imaš vremena i auto ti ne treba, ili imaš drugi, vidim a u popisu imaš 3 auta, sljedeći možeš ga kupovati koliko dugo hoćeš..

najčešće ljudi koji nemaju nijedan auto a trebaju ga, nemaju tu privilegiju nego npr mjesec dana max.. 

onda idu na novo ili imaju možda mjesec dana da se odluče na nešto iz ponude..

to je realnost. a traženje 6 mjeseci je rijetka privilegija ljudi koji imaju vremena, ili imaju više auta.. bar jedan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.