Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

16 hours ago, smigman said:

Hvala! Svakako ću ovo pogledati... mislim da će se cura osjećati ko u avionu nakon clia 1,2 iz 2004. Fakat mi se čini ok auto a i zadnja cijena je skroz ok.

ja iz clia 1.2 iz 1998 prešao u clia 1.2 iz 2017 tako da se mogu dosta poistovjetiti sa ovom rečenicom :D

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, samo da javim da je cura uzela onaj Meg. Bili ste u pravu vezano uz felge - to su ratkape. 

Auto je uredan, ima par ožiljaka na rubovima vrata od otvaranja i to je to. Auto ima 102 tkm, unutra ništa ne škripi i sve je na svom mjestu. Ništa nije izlizano, stvarno super izgleda. Ne znam koje su linije cvrčale  u unutrašnjosti ali ovo je fakat bez cvrčaka i na 16 cola se bas udobno vozi - idealno za penjanje po rinzolima u gradu. Ljudi u Brodu su fakat ok i susretljivi - svakako preporuka.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@ smigman..po kojoj cijeni je kupljen?

 

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Cijene rabljenih na trzistu RH su stvarno sulude, pogotovo kod ovih manjih modela. Gledam malo Clitace IV sad kad je izasao V pa ako ima koja dobra ponuda, da je benzinac 0,9tce ili jaci. I naletim na jedan jedini rabljeni, a ostalo sve godisnjaci.

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-clio-tce-90-oglas-25195554

A odmah sljedeci oglas godisnjak iz autokuce:

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-clio-dci-75-energy-limited-vise-komada-oglas-26666036

 

Pa tko je tu lud, za auto B segmenta star 6-7 god trazit valjda 70% vrijednosti novog s tim da za 2 soma vise ima godinu star, s 50t km manje, garancijom itd. Slicna prica je i s drugim autima B segmenta.

Link to comment
Share on other sites

Nastavno na ovo, pričao jučer sa kolegom koji je u Irskoj.
E tamo ide nekakva vrsta poreza na vozila STARIJA od 10 godina :)

Link to comment
Share on other sites

I jos malo nastavka... 

Ja vec neko vrijeme pokusavam pronaci neki auto klase Clio ili Megane ali s automatikom za neku manju lovu, recimo do 5000€.. To je nemoguca misija, auti su ili stari 12-15 god, ili imaju preko 150tkm, ili su izraubani do bola kako iznutra tako i izvana. 

Najpametnije je na kraju otici po godisnjaka, uzeti na leasing i paziti da ima sto duzu garanciju. 

Ali i tu je potreban oprez jer sam gledao Kia Ceed 2016, 1.6 crdi, 45tkm automatik,iz rent a cara povrat, pa to je grozno u kakvom su stanju pojedini primjerci. A traze za njih 85tkn! Suludo potpuno! 

Link to comment
Share on other sites

Nastavno na ovo, pričao jučer sa kolegom koji je u Irskoj.
E tamo ide nekakva vrsta poreza na vozila STARIJA od 10 godina [emoji4]
i je i nije... obzirom da su starije masine placas veci porez... meni je za modusa 385e ak platim za godinu dana (jer mozes i mjesecno placat)... s**nje je sa osiguranjima jer ne zele bas osigurat tak stari auto, al ak si vec kod njih ne smiju ti odbit osigurat auto

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky_ZG said:

Cijene rabljenih na trzistu RH su stvarno sulude, pogotovo kod ovih manjih modela. Gledam malo Clitace IV sad kad je izasao V pa ako ima koja dobra ponuda, da je benzinac 0,9tce ili jaci. I naletim na jedan jedini rabljeni, a ostalo sve godisnjaci.

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-clio-tce-90-oglas-25195554

A odmah sljedeci oglas godisnjak iz autokuce:

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-clio-dci-75-energy-limited-vise-komada-oglas-26666036

 

Pa tko je tu lud, za auto B segmenta star 6-7 god trazit valjda 70% vrijednosti novog s tim da za 2 soma vise ima godinu star, s 50t km manje, garancijom itd. Slicna prica je i s drugim autima B segmenta.

Baš sam zval tog tipa, prije cca 3 tjedna, veli da ga ne da ispod 65tkn, a autokuće (šoderaši) su mu nudili za 61tkn..

Pogledaj malo pojedine oglase, uvažaju aute izvana, licitacija, čak i ja razmatram da idem na tu opciju.. Doduše, naletio na par odličnih (njuškalo) prilika za kupnju i dok se ja dvoumim, ode baba s kolačima..

Al kaj je da je, kod nas su cijene koma, vrte se oglasi par mjeseci a cijenu spuste neznatno..

 

Evo recimo ova dva oglasa, pikiram na M2.

https://www.index.hr/oglasi/mazda-2-90-challenge/oid/1499829

Ne da ga ispod 88tkn

A ovaj pak traži, oko 85tkn

https://www.index.hr/oglasi/mazda-2-g75-attraction-zamjena/oid/1572074

I  nove Mazde su skupe, ljudi misle da bu dobili i za rabljene dobru lovu, uz minimalan pad vrijednosti.

 

Link to comment
Share on other sites

Auto je pod garancijom i servisiran u ovlaštenom. Pogledaš auto, uzmeš broj šasije i provjeriš u Renaultu kaj je sve rađeno i kad. Pussy smoke

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, asfalteka said:

Auto je pod garancijom i servisiran u ovlaštenom. Pogledaš auto, uzmeš broj šasije i provjeriš u Renaultu kaj je sve rađeno i kad. Pussy smoke

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 

Nešto slično sam već napravio ali sam mislio eventualno ima netko neke podrobnije informacije ili netko zna auto...

Kaže ovlašteni da je bila veća šteta na 20000 km... branik, hladnjaci svi, plastike, alu greda, guma, felga, prednja šajba... ostalo redovno samo mi se čini izvan intervala, svakih 20k km (kaj nije interval svakih 10k km)

nisam sad ni pametan jel se to isplati uzimat uopće...

Link to comment
Share on other sites

Ja nemam konkretnijih informacija o autu nažalost...ako je sve složeno po PS-u i ako ne patiš na to da je auto junfer uzimaj, sve se složi, pa ljudi na trkama razore aute svaku trku pa ga opet slože i opet jure. Meni nebi predstavljalo problem ako je dobro složeno i da mi je napet taj model

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, asfalteka said:

Ja nemam konkretnijih informacija o autu nažalost...ako je sve složeno po PS-u i ako ne patiš na to da je auto junfer uzimaj, sve se složi, pa ljudi na trkama razore aute svaku trku pa ga opet slože i opet jure. Meni nebi predstavljalo problem ako je dobro složeno i da mi je napet taj model

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 

Slažem se, ak je složeno kak treba u ovlaštenom s originalnim dijelovima ne bi trebalo biti problema...

Zahvaljujem se

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Al naravno provjeriti još auto kod nekoga i nikome ne vjerovati na riječ, majke mi i to [emoji3]

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ivan.martinko said:

ak ne ravnaju mulde ko rusi i ne slažu aute od polovica, dobro je..

 

 

Mislim da malo tko u RH ima znanja i alata za ovakve popravke, a da se ne vidi s kilometra.

Inace ovog Arthura redovito pratim i to sto radi i kako popravlja je cudo. Al sad u to koliko je takav auto strukturno siguran, necu ulazit.

Link to comment
Share on other sites

Ma ima kako ne.. frend kupio hyundaija koji je uvezen zgazen, totalka.. sad izgleda ko bombon. Ima dobrih limara i lakirera i kod nas i u bih i u srbiji....
al ovo je teska prevara ak kupis tak nekaj..

Link to comment
Share on other sites

Zašto bi netko na svijetu išao raditi Chev Cruzea od početka?
Bolje da je s frendovima pio rujno vino.

Edited by filipbabok
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zato da ga preproda jer ga je dobio za sicu. Pa ne popravljaju vlasnici tak aute, nego preprodavaci.. oduvijek... sjecam se da su se prije 30 godina od dva karambola slagao jedan auto..
Ima toga posvuda.. pogotovo u siromasnim zemljama.. u njemackoj se to naravno ne radi..
kupi totalku za 1500€ i kad ga slozi proda za 5000€, kad odbije materijal, zaradio 500€. To je u rusiji dobra mjesecna placa. A i u srbiji i bosni.
Kod nas se isplate skuplje pile Li slazu se i stariji auti. Sve sto se da prodati. I uglavnom su jeftiniji od ostlih istih auta koji su bili uredni naravno..

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Max said:

I jos malo nastavka... 

Ja vec neko vrijeme pokusavam pronaci neki auto klase Clio ili Megane ali s automatikom za neku manju lovu, recimo do 5000€.. To je nemoguca misija, auti su ili stari 12-15 god, ili imaju preko 150tkm, ili su izraubani do bola kako iznutra tako i izvana. 

 Najpametnije je na kraju otici po godisnjaka, uzeti na leasing i paziti da ima sto duzu garanciju. 

Ali i tu je potreban oprez jer sam gledao Kia Ceed 2016, 1.6 crdi, 45tkm automatik,iz rent a cara povrat, pa to je grozno u kakvom su stanju pojedini primjerci. A traze za njih 85tkn! Suludo potpuno! 

Ma najbolje je uzet novog kome se da nosit s gubitkom vrijednosti. 

Ovo staro godinu dana isto nije neka sreca jer su ustede vecinom mizerne, a pitaj Boga sto se radi s tim autima u tih godinu dana. 

13 hours ago, zvonac said:

Baš sam zval tog tipa, prije cca 3 tjedna, veli da ga ne da ispod 65tkn, a autokuće (šoderaši) su mu nudili za 61tkn..

Pogledaj malo pojedine oglase, uvažaju aute izvana, licitacija, čak i ja razmatram da idem na tu opciju.. Doduše, naletio na par odličnih (njuškalo) prilika za kupnju i dok se ja dvoumim, ode baba s kolačima..

Al kaj je da je, kod nas su cijene koma, vrte se oglasi par mjeseci a cijenu spuste neznatno..

 

Ajde 65tkn je vec bolje, al po meni taj auto vrijedi 55-60tkn max. Auto B segmenta s relativno slabim motorom i u 7. godini zivota ne vrijedi vise od 50% vrijednosti novog da ga hebes.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi jel ima ko od vas Nissan Note (2015god)? Pošto je motor od Renaulta, 1.5 dci 90ks, da li sam motor ima nekih dječijih bolesti ili bi to bila sigurna kupnja, pod uvjetom da je redovito održavan?

Kolega mi veli da kod kupnje pripazim na dizne (Siemens) koje se ugrađuju u taj 1.5dci, jer znaju rikavat pa veli da ih je bolje izbjegavat koje su od Siemensa, veli mi da se to da saznat po broju šasije.

Link to comment
Share on other sites

On 07. 02. 2019. at 13:39, Max said:

I jos malo nastavka... 

Ja vec neko vrijeme pokusavam pronaci neki auto klase Clio ili Megane ali s automatikom za neku manju lovu, recimo do 5000€.. To je nemoguca misija, auti su ili stari 12-15 god, ili imaju preko 150tkm, ili su izraubani do bola kako iznutra tako i izvana. 

Najpametnije je na kraju otici po godisnjaka, uzeti na leasing i paziti da ima sto duzu garanciju. 

Ali i tu je potreban oprez jer sam gledao Kia Ceed 2016, 1.6 crdi, 45tkm automatik,iz rent a cara povrat, pa to je grozno u kakvom su stanju pojedini primjerci. A traze za njih 85tkn! Suludo potpuno! 

Znam da su kod nas cijene malo jače ali zato neki idu van po auto a oni koji to ne stignu moraju kupovati kod nas aute. B segment ti je najtraženiji segment kod rabljenih, pogotovo diesel, večina ljudi žive po gradovima a B segment je baš za to i za van grada po potrebi.

Nema veze da ima auto i 170.000 ak je uredno održavan i star do 10 let to je normalna kilometraža i ak je sve paženo on bude napravil još toliko a ti buš dp tad već dva auta još promenil. Mi smo uzeli za grad isključivo Twingo 1.5 dCi sa 165000 km i prezadovoljni smo, plačen je bil 3500 eur, 2008 godina autek je tip top osim malo po limu od parkiranja tu i tam malo udubina na limu jedna se vidi ali zato pali vozi sveko jutro svaki dan.

Ako tražiš mint stanje npr dizel automatic ispod 10 god star da je apoteka to budeš onda i platil pogotovo ak te puca dobra oprema na autu. Sve za svoje novce.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.