Jump to content

Kupnja rabljenog automobila


jurica.gregurovic

Recommended Posts

Bolje gledaj onaj od 105 ili 110ks. Ovaj ima losiji mijenjac od 5 brzina, koji se i losije salta kolko sam nacuo od onoga sa 6. S tim da je ovo stvarno oke cijena, ali coupe mi ne ide nikak u kombinaciji sa 90ks.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ja bih ciljao na 105 ili 110ks, jer imaju i drugacije ubrizgavanje i turbo, nije samo u mapi stvar a i kao sto kolega kaže 6brzina mijenjac.

Link to comment
Share on other sites

Ekipa trebam brzu pomoć.

Braticeva supruga je razbila auto i sada traži nešto što će kupiti na kartice i treba mu brzo u jeftino. Mene pitao i našao ovo:

https://www.njuskalo.hr/auti/fiat-punto-1.2-city-servo-2x-air-bag-centralno-zakljucavanje-oglas-27048909

E sada kako još zida kuću financije su mu razvučene na sve strane. Treba mu jeftin autić da se voze od A do B I da nema previše kvarova i jeftino održavanje, ništa više. Pa ako može podijeliti više informacija što gledati recimo na ovom Puntu. 

Ili pak neki treći auto u Osijeku i okolici, cijena od 10-12000kn isključivo i samo na karticu na rate.

I da obavezno 5 vrata

Edited by Domba
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti ovaj klimu nema. Inače izvrstan autić. Samo puno trune. Pregledati pragove i pod. Motor neuništiv. Brtva glave mana. Kad pukne zupčasti nikome ništa.

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

@dado_sk hvala puno!

To sam mu rekao kada je našao auto. Kaže da mu klima nije problem. Nije ju ni do sada imao pa kaže da ni ne treba...

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Domba said:

@dado_sk hvala puno!

To sam mu rekao kada je našao auto. Kaže da mu klima nije problem. Nije ju ni do sada imao pa kaže da ni ne treba...

Brat mi neki dan kupio istog. Rađeni pragovi . Nadam se da će trajati. Neka samo na hrđu obrati pažnju. Sretno mu. Ali mislim da je taj debelo preskup. No,kako nema cash onda nema baš neki izbor na žalost.

Link to comment
Share on other sites

Čekam da mi se javi da li će imati danas vremena da pogledamo auto. Dakle hrđa i to je to. Lagano :)

A vidi situacija je takva kakva je. Tako da se gleda što je dostupno i što je ok kupovina.... Nema baš prostora... 

javim kada saznam više :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao punta 2002, nigdje hrdjav.. kakva trulez? Kupio ga 2010 a prodao sam ga 2016. Nigdje ni cmrkice.. na motoru promjenio brtvu glave na 150000 km i vozio do 180000 km i prodo. Cijena dijelova kikiriki..

Link to comment
Share on other sites

Bilo već, za 13k € kod privatnog prodavatelja na njuški.

Imao je 10.000km tamo negdje 89.-e godine. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danas sam pričao sa jednim poznavaocem povijesti ovog vozila.. ugl to nije to, kao ni onaj crveni sa kampus vratima..

a ovaj autocentar bi trebao paziti šta nudi ako mu je do ugleda

sad tek vidim da sam pogriješio u vezi autocentra, ipak nisu napisali gtt nego super GTL !?!?!?

izgleda da su ga pregledali..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@laci

Nisi puno pogriješio u vezi centra - Poreč je teška koma.

Servisirao sam i svoje i 2 službene lagune silom prilika kod njih i ta ekipa nema pojma što radi. Prodaja novih još ok, servis grozan, prodaja rabljenih isto. Išao tamo gledati jednog scenica, pisalo uvoz DE. Pitam lika da zašto auto ima protupožarni dolje kod suvozača... aaaa, znate nije iz DE, iz Belgije je. Pitam za servisnu, kao elektronička je, ali slučajno im nešto ne radi pa ne mogu provjeriti. Pitam za probnu vožnju, veli tip može tu do servisa i natrag, to je ukupno 200m. Rekoh hvala i doviđenja. Muljatori u klasi najgorih šoderaša.

Link to comment
Share on other sites

U zadnje vrijeme viđam dosta Mercedesa A klase, onih prvih, od negdje 2006 do 2011. godine. Prodaju se od 30000 kn do 50000 kn. Naravno, sve uvoz, diesel

Pa me zanima što mislite o kvaliteti tih auta, gledam one proizvodnje 2011 za oko 50000 kn, jako su me zaintrigirali...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

A gle. Da je specifican i nemas orijentir, je.

Da po meni vrijedi bar 1000-1500€ vise od nekog 1.2 sa srednjom opremom, vrijedi (nov je bio x2).

Da mu je voznja i odrzavanje 2 zene neki plus, i nije. Mislim, moze bit al i ne mora. Nije plus sam po sebi.

Ima i automatik svojih zakonitosti koristenja i sjebe se jednako lako kao i rucni ak su mutavac.

E sad. Da je 1000€ jeftiniji bio bi relativna prilika za nekog tko bas to zeli. Ovak je li la. Ni za 4500 nebi otisao u par dana po meni.

Imas u biti pregovaracku prednost jer je konkretno automatik u ovom slucaju uteg u prodaji, a ne plus. Suzen broj kupaca.

Jos i u kombinaciji sa 1.6.

Ja bi za to volio dat mininalno preko 4000. Do 4500. A opet, da gledam bas kao ti iskljucivo automatik za zenu, dao bi i preko 5000.

 

Obzirom da vec mjesecima alibi nonsalantno gledas te auteke, ja bi lijepo onak bolikurcinski nezainteresirano nazvao. Pa mozda kao lagano i pogledao. Pa bio onak mutavo nezainteresiran i pustio da prodavatelj krene prodavat i nudit nizu cijenu. Pa kao imam jos ovaj auto u vidu, pa onaj. Pa joj kolko to trosi. Da je bar 0.7 motor. I tak. Pa pustio par dana.

Al dao do znanja da sam kupac koji ce kupit isti tren za tebi dobru cijenu.

I onda onak dobis na kraju ponudu 5000. Pa nek se jos malo kisele pa se javis ko samaritanac za par dana i ponudis 4500. XD

 

Naravno, ak je auto dobar. default_smilie2.gif

 

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kakav je to uopce mjenjac?
Kak se odrzava? Ovo nisu neki kilometri da bi nekaj odapelo..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Max said:

Mario je više manje sve rekao. Sumnjam da su se žene brinule o tom autu. Vjerojatno su išle na redovni servis kad bi se upalila lampica. Renaultovi automatici nisu poznati po pouzdanosti. Automatik  1.6 16V motorom će biti potrošač. Bež interijer može blještati na suncu. Koža se upeče na suncu, pa si opečeš jaja i dupe kad sjedneš u njega. A još je crni.

Ja ga ne bi ni za puno puno manje.

Link to comment
Share on other sites

A volan ima navlaku zato što što je ženskim ručicama bio pretanak ili zato jer je poderan?

Prednja tablica je izgužvana :)

Link to comment
Share on other sites

Imam bez kozu u tamnom autu i na Superbu pa nemam nikakvih problema, a i Laguna je slicna tak da me to ne muci. 

Potrosac ce ziher bit veci nego 1.2 ali ne znatno jer je auto lagan a motor jak. Sva sreca da imam L2 s automatikom pa mogu procijeniti kak radi i ako sto slucajno ne valja. Muci me kaj je iz DE pa ne mogu provjeriti kilometre. Treba skinut navlaku s volana pa ce stvar bit jasnija. 

Mislim da, ako sve stima, vrijedi max 25-28tkn. 

Link to comment
Share on other sites

Bitno da je zadnju klupu detaljno poslikao, a vozačko sjedalo nije ? Ova navlaka na volanu mi je u rangu vezica na ratkapama.

Edited by GTT
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kupi od mog bratq fiat 500 automatik znas bar da si 3 vlasnik

Edited by zeko
Link to comment
Share on other sites

3 vrata, jos manji od Clija... Hmm.. Al daj frkni na pm da vidim!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.